Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Piszesz że masz 27 Diód po 7,5 zl co daje 202, złote, a kupileś za 100-wkę , to chyba warto :)

Jak dla mnie to belka jest na chinolach, co nie oznacza że będzie świecić źle, ja osobiście robię belke na chinolach chlodzoną wodą, bo o tych tanich wiele zlego się naczytelem ( chodzi o przegrzewanie)

Oby świecila dlugie lata, ja wkrotce wstawie fotę z moją belką.

Opublikowano

Powiem tak, kosztowało to troszkę wiecej ale mniej niz 200 PLN z dostawa. Co do led, wiekszosc jest z Chin lub Korei, co nie znaczy, ze wszystkie sa złe - polecam osobiscie wyroby Samsunga. Jak juz obgadano temat wielokrotnie - na jakość led ma wpływ wiele czynników - wazne, by eksploatacja tychże uwzględniala wymogi bezpieczeństwa i co najwazniejsze, by listwa była chłodzona. Dlatego ja zrezygnowałem z paru szczegolow, by listwa sie nie grzala (i sie nie grzeje za to swieci :) wystarczajaco) Co do listw Andrzeja, opinie jego klientów przeważyły i decyzji nie zaluje. Moja listwa jest szczególna, bo nietypowa (same jasne białe i niebieskie ledy, brak czerwonych) dlatego prosze nie sugerowac sie cena, ale najlepiej napisac do Andrzeja, powiedziec o co chodzi i zaufać jego kompetencjom. Cena ostateczna naprawde jest do przyjęcia.

-- dołączony post:

Widzę że dostrzegłeś błąd jaki napisałeś odnośnie wydajności z 1 W tej diody.:wink:

Dla porównania powiem Ci tylko, że z 1 diody cree 3 W można uzyskać 300Lm i więcej.

Jak możesz podaj cenę tej belki wraz z zasilaczem.:)



Tak dostrzegłem, jeszcze raz sorry. W ledach lubie cos czego nie ma inny rodzaj oświetlenia - ledy powoduja kontrastowość i podkreślają barwy. Wydobywają w akwarium szczegoly, a majac sterownik rgb plus listwe zimnego swiatla, moge tworzyc przeróżne rozaje swiatla zbliżone do naturalnego i oddawać kazdy klimat jakiego zapragnę. Dno i aranżacja akwarium bedzie ekranem, zas ryby beda mogły sie pięknie prezentować. Tak, znam ledy cree. Ale wiem ze ich moc niestety powoduje mocne grzanie. Cos za coš. Cenę wysłałem ci na priv.

Te ledy jakie otrzymałem, sa zabezpieczone przed woda (przed kroplami wody) i moga spokojnie funkcjonować pod osłona akwarium.

Opublikowano
I lekkie zbliżenie. Listwa alu, zabezpieczenie przezroczysta szybką. Jesli chce sie listwe podwieśić pod pokrywę, trzeba ja doszczelniić.


te białe power ledy to cree czy chinole? jaką mają moc 1W czy 3W .?

Gość pemergency
Opublikowano
te białe power ledy to cree czy chinole? jaką mają moc 1W czy 3W .?


Kolega napisał wcześniej już, że to chińskie LED, 1W. Polecam również zapoznać się z tematem dokładnie opisującym te lampy na innym forum, do którego link został kilka postów wcześniej zamieszczony.

Opublikowano

To nie są cree - jak napisałem, musiałbym chyba rozebrać lampę, by sprawdzić, jakiego producenta są te diody. Jedno jest pewne - nie są byle jakie, jak poczytałem na wskazanym Forum, wszyscy są zadowoleni, którzy sobie je zrobili. Listwa wykonana jest solidnie. Świeci pieknie, nie nagrzewa się mocno. Mają zapewne moc 1 W. Przy 3W grzałaby się mocno i musiałoby być ich z 9. A mam zasilacz 50W i led 27 domyślam się więc, że to 1W-ówki. Podałem link, gdzie wypowiada się autor oraz jego klienci, prezentowane są różne rozwiązania i wiele przykładów listw. Proszę Was, abyście mnie nie pytali o szczegóły ale Andrzeja (mail podałem), bo ja wiem niewiele więcej od Was. Cena nie była wygórowana, więc zaryzykowałem i... jestem zadowolony. Co do kraju pochodzenia LED - nawet amerykańskie czy polskie LEDy są robione z azjatyckich podzespołów. Tylko kontrola i jakośc wykonania są różne i zależne od producenta. Tak więc jeśli np. lampa jest robiona w Chinach, byłbym ostrożny. Ale jeśli coś robią nasi, mogę być optymistą :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Osobiscie powiem, ze u mnie jedna listwa Power ledów daje swiatlo takie. Ze nawet w cieniu jest jasno. A alwarium mam 160 cm na 60. Ledy daja kat oświetlenia 120 st. Wiec z jednej listwy Power led nad szyba mozesz zobaczyc jak wszystko jest oświetlone. Ja jeszcze dodam listwe led z tasmy super jasnych led 5060 Samsunga oraz jedna krotka listwe dobarawiajacą z 12 modulow 4 pinowych IP 68 GCQ na ledach 5060. I uwazam, ze to max co mozna dać a co nie wypali oczu Pyśkom. Noca bede je doswietlać ledami mojego pomysłu - punktowymi (kąt <30')

Opublikowano

Oto zdjecie akwarium z jedna listwą Power ledow. W zwiazku z mgiełką po napełnieniu akwarium, widac dokładnie ktore ledy jak świeca. Widac tez barwę niebieska ledow.

Akwarium świeżo uruchomione i zalane bakteriami, wiec klarowność nie najlepsza.

post-14693-1469571718202_thumb.jpg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dobieranie akwarium do rozmiaru blatu to trochę dziwny pomysł.  Ale jeśli masz miejsce na akwarium 200x50 to nawet nie zastanawiaj się nad 120x40x50, bo po kilku miesiącach stwierdzisz, że jest za małe i będziesz sobie pluł w brodę, że nie postawiłeś większego. Sprawdź jak duże akwarium możesz zmieścić w pokoju. Potem poprzesuwaj meble, żeby weszło większe. Potem pomyśl czy wszystkie meble są naprawdę potrzebne, sprzedaj te zbędne (budżet wzrośnie), poprzestawiaj znowu te które zostały, żeby zrobić więcej miejsca. Ścian na razie nie burz (to przyjdzie później, jak złapiesz bakcyla), blat olej i celuj w takie szkło i stelaż jakie tam wciśniesz.  Jeśli nie mieszkasz w zabytkowej kamienicy to stropem się nie przejmuj, akwarium 500l waży tyle co dwóch Amerykanów stojących obok siebie, stropy się pod nimi nie zawalają. Jeśli Twój tata się o nie martwi to możesz podłożyć płytę pod stelaż żeby lepiej rozłożyć obciążenie podłogi. Fajnie, że pytasz i szukasz rozwiązań, to dobrze wróży na przyszłość. Jeśli jednak zdecydujesz się na 120x40x50 to bierz tego Juwela o którym pisał @Bartek_De, też od niego zaczynałem - solidny zestaw na początek, służył mi lata bez żadnych problemów.       
    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
    • Cześć, miło mi . Najprawdopodobniej będę kupował właśnie od Przemka, lub od akwaria.pro. Bardzo dziękuje za tak duży odzew, finalnie najprawdopodobniej będę brał akwarium właśnie z szyby 10mm. Przede mną jeszcze pewnie sporo czytania tego forum do tego czasu, ale już wiem w jakim kierunku działać . Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Mam i miałem już kilka różzych zbiorników od Wromaku. Nigdy nie bylo z nimi żadnego problemu. Obecny 375l stoi już 5 lat.
    • @Radiowski Witam Ziomka z pięknego miasta Torunia. 😉 Potwierdzam słowa Andrzeja. Mam od Przemka akwarium, co prawda sam je przywiozłem, bo akurat miałem wyjazd do Szczecina, ale wiem, że zorganizowałby Ci transport. Super wykonanie, zrobi co tylko zechcesz. Różne widziałem tu opinie na temat kontaktu z nim, ja zupełnie nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. Niemal na ostatnią chwilę udało mi się nieco powiększyć ostateczne wymiary zbiornika (początkowo miało być takie, jakie teraz planujesz) - także stawiaj od razu największe, jakie możesz, byś później nie żałował. 😉
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.