Jump to content

290L w firmie startujemy


Konrado

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam na imię Konrad , z akwarystyką miałem przygodę 6 letnią ale w wieku około 10 lat więc minęło 15 lat do tej chwili , późniejsza przeprowadzka zmusiła mnie do likwidacji. W obecnej firmie w której pracuje , otwieramy nową siedzibę , w której za moim biurkiem jest ściana z szarych płyt kamiennych plus solidny mebel na którym pasowało by ustawić akwarium i tak wybór padł na Malawi . :) Szef pomysł przyjął z wielkim entuzjazmem , więc stwierdziłem ,że podejmę się wyzwania. Liczę na waszą pomoc koledzy w zakładaniu tego Malawi i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Zbiornik został już zakupiony :

120x40x60 - niestety tego wymiaru muszę się trzymać , tak się podoba szefowi prezentacja na ścianie. Zakup trochę był pośpieszony gdyż zbiornik będzie miał już pokrywę z dwiema świetlówkami po 30 W. Dla mnie porażka te fabryczne pokrywy no ale cóż. Najwyżej będziemy przerabiali . Pytanie do was jakich świetlówek używacie , plus do mojego litrażu bez roślin ile mocy w przybliżeniu potrzeba ?


Filtracja tutaj również pytanie stosować jeden filtr zewnętrzny czy dwa zew plus wewnętrzny ?. Macie sprawdzony model zewnętrznego przy pojemności 290 minus skały i podłoże? Czytałem o eheimie , zbiera podobno dobre opinie.


Obsada planuję same Pseudotropheus saulosi.


Jutro zdjęcia docelowego miejsca ekspozycji akwarium :) Pozdrawiam Konrad:)

Link to comment
Share on other sites

Czy JBL E901 na zewnętrzny się nada Panowie? Potrzebuje cichego filtra. Cóż włożyć w środek ? :) Przesyłam zdjęcia szafki na której postawię zbiornik. Szafka jest wykonana ze skręcanej ze sobą płyty mdf z 2 kawałków, grubość blatu dna i boków to 8 cm , więc myślę ,że da rade :D

post-14804-14695716845217_thumb.jpg

post-14804-14695716846736_thumb.jpg

post-14804-14695716848921_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na biologa da radę JBL e901. Całego ceramiką wypełnić. A co do szafki nawet 1,8 cm da radę wystarczy tylko dobra konstrukcja żeby wszystko było stabilne skręcone ze sobą plecy ściany ściany wewnętrzne jakaś półka między nimi skręcona z nimi i jest ok :)
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

regał spokojnie utrzyma Ci ten zbiornik skoro masz ścianki działowe w środku i plecy. Nie ma paniki. JBL e901 jako biolog bez najmniejszych problemów uciągnie biologię jeżeli zbiornik nie będzie przerybiony.

Filtrację mechaniczną możesz oprzeć na AquaEl Circulator 2000l. Jeżeli w połączeniu z JBL'em będzie słabo sprzątał wystarczy dokupić falownik JVP 101 i masz w akwa czyściutko jak ta lala :)

Link to comment
Share on other sites

Misiek powiem Ci ,że wizualnie mam podobną koncepcje :D Co do filtra czytam szukam jeszcze czegoś co mogło by być lepsze i jeszcze w miarę w rozsądnej kwocie. Szef hojny ale nie chcę go naciągać . Jutro mam mieć baniak u siebie , i jadę do składu kamienia :)

Link to comment
Share on other sites

@Konrado


Co do świetlówek to mam u siebie 1x 30W T8 Phillips Aquarelle i moje Saulosi Coral bardzo ładnie się przy tym oświetleniu prezentują.(przynajmniej młode pomarańczowe bo takie mam).

Na obecną chwilę nie wymieniłbym tej świetlówki na żadną inną.


Barwa jest taka pośrednia między zimny biały / niebieski, z naprawdę słabym fioletem.(wygląda na tyle naturalnie, że IMO można stosować bez łączenia z drugą o tradycyjnej barwie 6500k) Ładnie uwydatnia pomarańcz, nie wiem jak byłoby z żółtymi saulosami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.