Skocz do zawartości

Dobór pyszczaków do 240l; start baniaka; itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem ponownie testy.Baniak startował 11.03 wodę dolałem 17.03- ok. 10l weszło a dziś to tak wygląda :


NO3 -50 (kropelkowy Sera,bo paskowy pokazał 100,więc jednak się myli :)...)

NO2 -5 (wzrosło z 3 )

GH -14 (wzrosło z 13 )

KH -11 (spadło z 12 )

pH -7,9 (spadło z 8,0 )


Woda klarowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wizycie u Fullera ryby już są w baniaku ,ale niestety skład uległ zmianie ...

1.Aulonocara stuartgranti Ngara WF -7szt ok.5-6cm F1

2.Labidochromis hongi SWEDEN -7szt ok.-4-5cm

3.Labidochromis sp. yellow -7szt ok.3-4cm


Aulonka była w planie zrezygnowali z hodowli labidochromis sp. perlmutt Higga Reef z takiego to niby powodu,że się ciężko rozmnażał....Co o tym myślicie?

Pseudotropheus saulosi Coral mieli ,ale odradziła szefowa ,ponieważ z młodzieży wychodzą w 90% samce...

Czy ,to prawda?!

Bo na to miejsce poleciła nam Sweden co prawda reszcie rodzinki podoba się z ubarwienie,ale ja nie wiem na temat tej ryby więcej niż to,że jest to sztuczna odmiana...Czułem się jak by mi je na siłę pakowała do worka a mieli ich naprawdę sporo...

Wie ktoś jaki to charakter,bo już widzę ,że są 3 samce?!

Powiedziała,że do 8cm dorasta i nie zrobią sobie krzywdy no niby jest to labidochromis ,ale nawet okoń mający takie ubarwienie jest ostrym drapieżnikiem!:)

Yellowki miałem nie brać ,ale z saulosi mi tak doradziła ,to było najlepsze wyjście kontrastowe ,ale są najmniejsze ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taka profesjonalna hodowla miała to być a zachowanie tej pani było jak w pierwszym, lepszym zoologicznym.

Wiesz nawet nie mają reklamy na drzwiach wejściowych (budynek szkoły a wejście jak do magazynu od tyłu...).Kiedy o to zapytałem ,to stwierdziła,że za dużo nieproszonych gości mieli a jak ktoś ma przyjechać ,to dzwoni ....Wygląda jak by się zadekowali przed Urzędem Skarbowym :) do tego nie ma żadnego cennika ,więc każdego klienta może potraktować inaczej po kieszeni no i zapomnij o nawet paragonie!!!Śmieszna rozpiska na wcześniej już używanym skrawku papieru...Raczej nie mamy po tej wizycie pozytywnych odczuć...


Czyli jest to roślinożerca ,więc to ozn ,że jest to ryba agresywna?Więc mogą już za niedługo być z nią wielkie kłopoty rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aulonka była w planie zrezygnowali z hodowli labidochromis sp. perlmutt Higga Reef z takiego to niby powodu,że się ciężko rozmnażał....Co o tym myślicie?
Ściema u mnie mnożą się bez problemu.

Czyli jest to roślinożerca ,więc to ozn ,że jest to ryba agresywna?Więc mogą już za niedługo być z nią wielkie kłopoty rozumiem?
Dobrze rozumiesz choć to odmiana selektywna więc na 100% kombinowano z karmami wybarwiającymi (poszukaj była o nich dyskusja)

Pojechałeś na Hodowlę gdzie teoretycznie nie prowadzą detalu. Cennik detaliczny znajdziesz na ich stronie http://www.akvariumonline.sk/803-copadichromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś na Hodowlę gdzie teoretycznie nie prowadzą detalu


No nie wiem jak to jest ,bo było tam więcej osób ,które również czekały po mnie w kolejce do zakupu detalicznego...Ale może masz rację tylko,że szefowa nic nie wspomniała o tym jak by co:)


A samo to jak odpowiedziałeś,że to ściema no to nie za dobrze świadczy o szefowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki już widać,że są 3 samce i pozajmowały co było do zajęcia:(,więc na starcie mam na zbyciu min 2szt...

-- dołączony post:

Wczoraj minęło równe 4 tygodnie od startu oto wyniki testów:


No3 -25

No2 -0

KH -10

GH -17

pH -7,8


GH dość mocno podskoczyło ,przy obniżeniu pH ,czy to jakiś problem ,czy mieści się w normie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.