Gizmo_23 Opublikowano 4 Marca 2014 Autor #11 Opublikowano 4 Marca 2014 Nie każdy, filtry wewnętrzne odpowiadające za filtrację mechaniczną, mogą być czasowo wyłączane np. na noc. No dzięki,ale mam 2 kubełki,więc jak jest zew to i tak musi działać nantop,czy jednak na noc można wyłączyć?Bio ok to rozumiem
eljot Opublikowano 4 Marca 2014 #12 Opublikowano 4 Marca 2014 Przy zewnętrznych (kubłach) jest już problem. W środowisku beztlenowym, a takim jest kubeł bez przepływu (bakterie zużyją tlen), dość szybko zachodzą procesy gnilne co może prowadzić do wytworzenia się silnie toksycznego siarkowodoru (zwłaszcza w silnie zabrudzonym mechaniku). 1
Gizmo_23 Opublikowano 5 Marca 2014 Autor #13 Opublikowano 5 Marca 2014 Ok dziękuję ,więc obydwa muszą jednak non top działać. Czyli jeden problem rozwiązany nadal mam dylemat z tym ,który z moich kubełków będzie lepszy na mechanika. O HW piszą,że ma o wiele mniejszą przepustowość a myślałem o nim ,ale postaram się jeszcze go sprawdzić dokładnie jak naleję wody do akwarium,bo myślę,że jak będzie działał tylko z wkładem gąbkowym ,to nie będzie aż tak tracił na mocy.... Fluval ma oryginalnie już 4x gąbki i z jego mocą lepiej się chyba jednak nadaje na bio czyż nie? -- dołączony post: No baniak już stoi na docelowej szafce ,to jutro montuje oprzyrządowanie z obudową i biorę się za podłoże!Nareszcie nabiera to jakiegoś już zarysu. Fluval idzie na biologa a z tym HW jeszcze nie sprawdzona przepustowość.Co ciekawe widziałem tu test na zużycie energii i dziwne zjawisko,że kubeł jak ma duże obciążenie ,to zżera o połowę mniej energii-dziwne ,ale wychodzi na to ,że to prawda....Sam sprawdzę
Gizmo_23 Opublikowano 7 Marca 2014 Autor #14 Opublikowano 7 Marca 2014 Witam ponownie. Mama pytanie w sprawie świetlówek,ponieważ kupiłem aluminiową obudowę która posiadała 2xT5 a same świetlówki to :Osram Lumix Cool White 840HE/21W Moje pytanie ,to jak z tego obliczyć wartości tych świetlówek?Jeżeli jest gdzieś na forum ,bo nie udało mi się dziś nic znaleźć ,to poproszę o namiary:). Kupiłem nowe T5/39W bo nie wiedziałem ,czy te stare będą sprawne,ale mimo,że mają tylko 21W to z odbłyśnikiem jest po prostu biało w akwarium(bez wody) i nie jestem pewny ,czy warto mi montować te 39W...Co myślicie?
Gizmo_23 Opublikowano 11 Marca 2014 Autor #15 Opublikowano 11 Marca 2014 Cześć na poprzednie pytania nikt nie odpowiedział,więc sobie z tym jakoś sam poradziłem... Baniak hula od soboty jak widać na awatarze:) ,sygnatury nie mogę na razie wstawić ,ale jak już będzie się czym pochwalić to wstawię.Teraz czas na obsadę założyłem nowy post ,więc zapraszam o podpowiedzi:)
marek_z_81 Opublikowano 11 Marca 2014 #16 Opublikowano 11 Marca 2014 Baniak możesz pokazać wgrywając załącznik. Co do obsady to popczytaj proponowane obsady w odpowiednim dziale. Jak nic Cie nie zainteresuje to wtedy pytaj.
Gizmo_23 Opublikowano 11 Marca 2014 Autor #17 Opublikowano 11 Marca 2014 Baniak możesz pokazać wgrywając załącznik. Co do obsady to popczytaj proponowane obsady w odpowiednim dziale. Jak nic Cie nie zainteresuje to wtedy pytaj. Dzięki za wcześniejszą pomoc:)
Gizmo_23 Opublikowano 11 Marca 2014 Autor #18 Opublikowano 11 Marca 2014 No to tak to u mnie wygląda z 3 stron jak co to fotografem nie jestem To na 1 świetlówce -świetlik skierowany na przednią szybę Druga jest podobnie,ale efekt oczywiście inny
Gizmo_23 Opublikowano 15 Marca 2014 Autor #19 Opublikowano 15 Marca 2014 Witam co do filtracji mechanichnej ,to po wpuszczeniu glonka odchody tam gdzie Hw pompuje są ładnie wydmuchiwane z powierzchni piasku,ale z 2giej strony jednak pozostają w zagłębieniach piasku ,bo biolog już tylko ładnie napowietrza wodę falując na tafli. Czyli potrzebne będą świderki jak się domyślam ,bo może i nie będzie stref beztlenowych,ale odchody z jednej strony muszą być jakoś przerabiane:).Jakieś ewentualne sugestie mile widziane!:|
JemioloSeba Opublikowano 15 Marca 2014 #20 Opublikowano 15 Marca 2014 Glonek filtracji mechanicznej nie załatwi. Pomyśl nad falownikiem. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się