Skocz do zawartości

Pierwsze kroki Malawi240l


Rekomendowane odpowiedzi

Świderki śmiało wpuszczaj jak chcesz. Nie zaszkodzą a wręcz przeciwnie.

Co do falownika to chodziło mi o zamiatanie odchodów w stronę zasysu.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



No spoko tylko pewnie nie zauważyłeś,że sobie życie trochę utrudniłem z moim baniakiem,ponieważ mam 3-stronne a przez to ze skałami pośrodku mechanik ładnie radzi sobie z 1 połową a z tej 2giej już nie ma na tyle siły żeby zrobić obrót wody o 180stopni:( i dlatego tam zalegają... w tym wypadku musiał bym mieć z obu stron mocny wylot na przeciwległej ścianie do zasysu...:(no i chyba tego nie przeskoczę...

A świderki muszę sobie gdzieś skombinować bo w 4 zoologicznych ,które są w zasięgu nie mają świderków! Haha i kto by pomyślał,że ze ślimakami będą tego typu kłopoty:D .

Ale w końcu je znajdę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik ładnie radzi sobie z 1 połową a z tej 2giej już nie ma na tyle siły żeby zrobić obrót wody o 180stopni


Dlatego proponuję Ci falownik (cyrkulator). Zamontuj go na boku, który nie widać i nakieruj tak aby wspomagał wylot z mechanika. Tym sposobem powinieneś sobie poradzić z zalegającymi kupami.

Co do ślimaków to kup sobie na allegro. Przyjdą pocztą w malej buteleczce. Dwa razy zamawiałem i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuję Ci falownik (cyrkulator). Zamontuj go na boku, który nie widać i nakieruj tak aby wspomagał wylot z mechanika. Tym sposobem powinieneś sobie poradzić z zalegającymi kupami.

Co do ślimaków to kup sobie na allegro. Przyjdą pocztą w malej buteleczce. Dwa razy zamawiałem i nie było problemów.



Dzięki:) już zabieram się do szukania ,który by najlepiej u mnie pasował:)a ze ślimakami zobaczę ,bo mieszkam za granicą jak ich na miejscu nie znajdę to wtedy pokombinuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o falownik chodzi to popularne i dość tanie są jvp. Myślę, że jvp-101 Ci wystarczy. Szukaj wersji 101B bo podobno lepsza.



A co sądzisz o Resun 4000? Bo co do JVP-101 ,to już też mają ceramiczne wirniki i nowe mocne przyssawki ,ale co z resunem ,bo jest trochę mniejszy?Tylko czy wie ktoś jak się spisuje w baniaku?Bo cenowo podobne jak 101 a 101b jest o połowę droższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam tego produktu i nie potrafię pomóc. Tu na forum jednak najczęściej polecany jest jvp co oczywiście nie znaczy, że inny jest zły.


Ok dzięki napiszę do sklepu żeby coś więcej szczegółów mi z niego podał,bo ma oba falowniki i cena przesyłki na Słowację do przełknięcia,bo nieźle byłem zdziwiony w innych 3 sklepach internetowych jak mi zawołali za przesyłkę 50 zeta! Jaja sobie robią u tego 31...a sama 101 43 zeta,bo Rezun 55 ,ale ma 4000l/h ,więc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.