mlw14 Opublikowano 15 Stycznia 2014 Autor #11 Opublikowano 15 Stycznia 2014 W końcu udało mi się dorzucić kilka kamieni, wyciągnąłem też kilka roślin. Niestety znowu zmętniłem wodę. Akwarium jest dwustronne na zdjęciach jedna i druga strona. Testy powiniem dostać lada moment.
marek_z_81 Opublikowano 15 Stycznia 2014 #12 Opublikowano 15 Stycznia 2014 Fajnie, takie trochę... iwagumi. Mnie się podoba Co do spraw tech. Ta gąbka umieszczona tak wysoko to z podłoża kupska nie podniesie. Obniż cały filtr tak co by gębka była parę cm nad podłożem. Chyba, że chcesz mieć pompę tak wysoko to przedłuż jej wlot żeby gąbka była tak jak pisałem. Inaczej to Ci kupska będą wędrowały po całym akwa zamiast wpadać na gąbkę albo chociaż pod nią. Po co ten wylot z mechanika taki wyciągnięty. Załóż końcówkę kier. zaraz za zaworkiem do regulacji siły P.S dolej wody
mlw14 Opublikowano 15 Stycznia 2014 Autor #13 Opublikowano 15 Stycznia 2014 Dzięki za cenną uwagę. już przerobiłem wg Twoich zaleceń. Przedłużka z wylotu powędrowała do wlotu. Zeby dolać wodę muszę dociąć szkło i zakleić przelew do komina. Teraz lustro wody mam 3cm poniżej przelewu komina.
bolo141 Opublikowano 15 Stycznia 2014 #14 Opublikowano 15 Stycznia 2014 Widzę że kamolków przybyło i dobrze. Może warto by jeszcze coś dużego dać koło ścianki by imitowalo skałę i drobne skałki poniżej (ale to moje zdanie). Jest lepiej.
eljot Opublikowano 15 Stycznia 2014 #15 Opublikowano 15 Stycznia 2014 Tak ułożone kamienie wyglądają fajnie ale stanowią sporą barierę dla cyrkulacji. Będziesz musiał zapewne coś pokombinować jak pojawią się ryby, aby odchody nie zbierały się za skałami.
mlw14 Opublikowano 15 Stycznia 2014 Autor #16 Opublikowano 15 Stycznia 2014 Czy takie ułożenie jak na stronie z widocznym filtrem jest wystarczające aby ryby znalazły kryjówki o swoje rewiry? Ten wysyp mniejszych kamieni od strony frontowej robiłem własnie z taką myślą więc jęśli nie potrzeba typowych "domków-kryjówek" pomiędzy kamieniami to zmienię aranżację na bardziej oszczędną.
mlw14 Opublikowano 21 Stycznia 2014 Autor #17 Opublikowano 21 Stycznia 2014 W końcu dotarły testy. Parametry mam następujące: ph: 7,5 no3: ok.2,5 nh4: <0,05 no2: 0,1 zalane było 01.01.2014 i aktualne zdjęcie (tak wygląda z oświetleniem led. dla porównania jak znajdę chwilę zrobie drugie ujęcie ze świetlówkami T5)
Guban88 Opublikowano 21 Stycznia 2014 #18 Opublikowano 21 Stycznia 2014 Musisz poczekać aż NO2 spadnie do 0 i możesz wpuścić obsadę [300] Malawi
mlw14 Opublikowano 28 Stycznia 2014 Autor #19 Opublikowano 28 Stycznia 2014 woda dzisiaj: PH: 8,0 NO2: 0,025-0,05 NO3: 4-5 NH4: <0,05 wzgledem ostatniego pomiaru podniosło się no3. mogę już myśleć o rybach? krewetki które wpuściłem żyją już drugi tydzień To nie dział "woda" więc nie zadajemy tutaj pytań odnośnie parametrów, ale skoro już zapytałeś to tak jak napisał kolega niżej, poczekaj aż NO2 spadnie do wartości w przedziale 0-0.025 i wpuszczaj ryby. Koniec OT
Guban88 Opublikowano 28 Stycznia 2014 #20 Opublikowano 28 Stycznia 2014 Myśleć możesz nikt nie broni. Ale jeszcze nie wpuszczać poczekaj jeszcze aż spadnie do 0/<0,01. [300] Malawi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się