Skocz do zawartości

240l od A do Z- kuter nogi


kuter_noga

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wam powiem że miałem świetlówki w pierwszym malawi. Teraz mam naświetlacze LED i mogę je polecić śmiało ;)I to samo kieruję do kuter nogi żeby się namyślił i również je zamontował.Ja przy porządkach mam światło i mi wgl nie przeszkadza. Barwa zimna 6500 k i jest git. Montujesz za jedną śrubkę do korony dwie sztuki jak na twoje akwa. Ja już w malawi nie zamontuje zwykłych świetlówek. Może kiedyś skuszę się na HQI ale jak na razie zostaje przy LEDach ;) Wygląda to tak u mnie :


2qkied3.jpg




[300] Malawi

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że miałem świetlówki w pierwszym malawi. Teraz mam naświetlacze LED i mogę je polecić śmiało ;)I to samo kieruję do kuter nogi żeby się namyślił i również je zamontował.Ja przy porządkach mam światło i mi wgl nie przeszkadza. Barwa zimna 6500 k i jest git. Montujesz za jedną śrubkę do korony dwie sztuki jak na twoje akwa. Ja już w malawi nie zamontuje zwykłych świetlówek. Może kiedyś skuszę się na HQI ale jak na razie zostaje przy LEDach ;) Wygląda to tak u mnie :


2qkied3.jpg




[300] Malawi



Ja również mam naświetlacze i je polecam :) choć w moim przypadku barwa wydaje się bardziej żółta choć teoretycznie również 6500 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe do tej pory skupialem sie jedynie na konstrukcji pokrywy, nie myslalem jeszcze na temat rodzaju oswietlenia. Teraz dzieki Wam mam glowkowanie z glowy :)

-- dołączony post:

Wykonalem wskazana przez Was kosmetyke szafki. Zalaczam zdjecia, wszystko ladnie pieknie gdyby nie to ze polka ma odwrotnie sloje. Cholerka dopiero gdy robilem zdjecie zauwazylem to. Szlak by to trafil :mad: :mad: :mad:

Ale juz trudno musi tak zostac. Stabilnosc ponad estetyką.


2n7iiqg.jpg


ali6w6.jpg


xp3cpf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo będzie to kuło w oczy to możesz to jeszcze poprawić. Otwory po konfirmatach możesz zaszpachlować a później na nowo boki okleić i zamontować odwrotnie po zmianie nawet śladu nie będzie.


Tej konkretnej formatki nie odwroce bo wymiar ma inny po odwroceniu. Musialbym jechac po nowa. Nie zwrocilem na to wszystko w ogole uwagi, pech.

-- dołączony post:



Chcialem Was zapytac czy stosowaliscie na dno akwarium pod kamienie tego podkladu pod panele? Czy to nie reaguje z woda?


Myslalem nad tym jako alternatywe styropianu.


Pod akwarium bezposrednio na szafke klade oczywiscie styropian 10mm, ale pod kamienie myslalem wlasnie o takim podkladzie panelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dokładnie odwrotnie, pod akwarium dałem podkład, a na dno styropian 1cm.


pozdrawiam,

Paweł



Musze poczukac w jakis mniejszych sklepach budowlanych styropianu 1cm. W duzych sklepach typu Leroy czy Castorama nie maja styropianu 1cm. Najmniejszy jaki posiadaja to 2cm. Zastanawiam sie czy nadal by sie taki 2cm miedzy szafke a akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy wiemy styropian z reguly ma wymiar 100x50 czyli szerokosc ma dokladnie taka sama jak moje akwarium, na dlugosci bede musial dociac kawalek.


Tutaj pytanie, czy idealnie rowny styropian na szerokosc (50cm) pod taki ciezar to normalne czy nalezaloby wyciac z tego kawalki minimalnie wystajace poza powierzchnie dna?


Strachliwy jestem na kazdym kroku. Mam wrazenie ze akwarium na idealnie docietym pod wymiar kawalku styropianu jakims sposobem moze sie delikatnie zsunac. Wtedy powiedzmy 1mm akwarium bedzie wisial w powietrzu :grin: :grin: :grin: Jest to mozliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.