Skocz do zawartości

240l od A do Z- kuter nogi


kuter_noga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.


To mój pierwszy post na tym forum.

Przygotowuje się do założenia mojego pierwszego akwarium z biotopem malawi. Z ogólną pojęta akwarystyka ma zwiazek od dziecinstwa. Po wyprowadzeniu sie z rodzinnego domu, mam mozliwosc zalozenia w koncu akwarium o ktorym od zawsze marzyłem.


Marzenie to bedzie realizowane bardzo,bardzo powoli. Ze względów finansowych jak i "przemyśleniowych":) Pierwsze myśli były aby założyc akwarium 112l czyli przysłowiowe minimum dla tego gatunku rybek. Po kilku dniach pomyslałem ze warto by bylo miec chociaz te 160l. Aż w konsekwencji padło na 240l.


Czeka mnie długa droga az wszystko powstanie. Jestem na etapie konstruowania szafki, niestety ze względów finansowych narazie na kartce papieru :)


Filtr wewnetrzny, zewnetrzny, grzałka, kamienie itd. są poki co oglądane przeze mnie na półkach sklepowych i w internecie:)


Pomijając elementy techniczne, mam w głowie nieustannie obsade mojego przyszłego akwarium. Chciałbym juz dokladnie wiedziec jakie ryby beda plywaly w moim akwa. I tutaj krotko: chcialbym miec dwa gatunki a mianowicie Pyszczaka Yellow oraz Pyszczaka Saulosi. I tutaj moje pytanie czy te dwa gatunki moga zgodnie żyć w jednym 240 litrowym akwarium. Jeśli tak to w jakich ilosciach? Czy 1+3 Yellow i 1+3 Saulosi?

Zdaje sobie sprawe ze kolorystycznie bedzie dosc ubogo, ale nie jest to dla mnie najwazniejsze. Chcialbym wlaśnie te dwa gatunki posiadac. Staram się czytać o nich jak najwiecej i nie ukrywam że najbardziej przypadły mi do gustu.


Z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi co do wyżej wymienionej obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac kolorystyke, chciałbym aby wypowiedział się ktos kto trzymał te dwa gatunki razem w jednym akwarium. Chciałbym wiedziec czy pod wzgledem temperamentu i zywienia te dwa gatunki beda dobrze sie ze soba czuly?


Z teori wiem ze Saulosi to wszystkozerna rybka z przewazajaca czescia jedzonka pochodzenia roslinnego. Yellow to miesozerna ryba z dodatkiem tylko pokarmów roslinych. Czy w zwiazku z tym mozna je trzymac razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałem te gatunki razem. Yellow to ryba nieterytorialna więc są szanse że układ z 3 samcami saulosi się uda, jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział. Żywieniowo spokojnie do pogodzenia.


Takiej odpowiedzi oczekiwalem:) dzieki:)


Mam nadzieje ze za jakis czas bede mogl zalozyc temat w ktorym zamieszcze etapy powstawania mojego akwarium.


Bede wtedy potrzebowal wielu porad odnosnie sprzetu i innych szczegołów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kontynuowac swoj temat, z tym ze bedzie to nieodpowiedni dzial, poniewaz mam zamiar wniesc pare slow odnosnie doboru filtracji do mojego przyszlego akwarium. Czy w zwiazku z tym istnieje mozliwosc przeniesienia tematu do innego dzialu?

Nie chce zakladac kilku tematow tylko chcialbym cale przygotowania prowadzic w jednym.


Jestem na etapie planowania zakupu filtra zewnetrznego (biologicznego)

Poczytalem troche i mam kilka pozycji, moze cos mi doradzicie ktory bedzie odpowiedni do mojego akwarium:


1) "Unimax 250" dla akwa 250l 650l/h

2) "Tetra ex1200" dla akwa 200l-500l nie znalalzlem jaki ma godzinowy przeplyw

3) "Fluval 406" dla akwa 300l-400l 1450l/h

4) "Atman cf-1200" dla akwa 300l-400l 1550l/h


Przypomne ze moje akwa bedzie mialo 240l. Osobiscie wedlug internetowych oponi najbardziej przekonuje mnie czwarta pozycja a mianowicie ATMAN. Ale chcialbym uslyszec opinie doswiadczonych uzytkownikow wyzej wymienionych filtrow.

Chyba ze przeoczylem jeszcze jakas liczaca sie firme?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.