acer2244 Opublikowano 8 Października 2013 Autor #11 Opublikowano 8 Października 2013 Ja zawsze dolewam bakterii zgodnie z instrukcją. Kiedyś koś napisał, że „bakterii nigdy za wiele” ale z tym zgodzić się nie mogę. Jeżeli dolewamy bakterii razem z pożywką np. Denitrol to można przegrodzić bo jest w nich wspomniana właśnie pożywka. Watę łatwiej Ci będzie płukać pod bieżąca wodą. I tak pewnie potrzymasz ją max tydzień w akwarium. Czy masz zamiar na ten czas wyjąć aktualnie włożoną gąbkę? Pozdycha Ci na niej wszystko co już się zalęgło. Ja na razie nie używam filtra z koszykiem więc jak chcesz to mogę Ci użyczyć sprzętu. (Warszawa). Dzięki, że się zaoferowałeś. Właśnie dokupiłem koszyk do mojego filtra więc gąbki nie będę wyjmował tylko dodam koszyk z włókniną i gąbką na dole i zobaczymy co będzie się działo. Kupiłem też zeolit i się zastanawiam, czy go nie włożyć do kubełka np. w jeden z koszyków.
Renton Opublikowano 8 Października 2013 #12 Opublikowano 8 Października 2013 A nie wcisnąłbyś Purigenu gdzieś nad ceramikę tak, żeby nie likwidować złoża? Woreczek jest naprawdę mały więc może w miejsce tej gąbki - o ile już jej nie wyjąłeś.
acer2244 Opublikowano 8 Października 2013 Autor #13 Opublikowano 8 Października 2013 A nie wcisnąłbyś Purigenu gdzieś nad ceramikę tak, żeby nie likwidować złoża? Woreczek jest naprawdę mały więc może w miejsce tej gąbki - o ile już jej nie wyjąłeś. Ja nie mam w kubełku zadnych gąbek. Licząc od samego dołu mam tak: ceramika i na to gąbka tak jak na rysunku, póżniej kosz ceramiki, pożnej dziś dołożyłem zeolit jeden kosz i na końcu też ceramika tak mam u siebie w kubełku.
eljot Opublikowano 8 Października 2013 #14 Opublikowano 8 Października 2013 Osobiście stawiam na atak pierwotniaków, zrób głodówkę i silnie napowietrzaj. Oczywiście dodatkowe wkłady czy też zeolit nie zaszkodzą
Renton Opublikowano 8 Października 2013 #15 Opublikowano 8 Października 2013 Osobiście stawiam na atak pierwotniaków, zrób głodówkę i silnie napowietrzaj. Oczywiście dodatkowe wkłady czy też zeolit nie zaszkodzą A co do mocnego, ale głośnego napowietrzania najlepsza jest deszczownica zamontowana kilka cm nad taflą wody. Parę dni można się przemęczyć.
acer2244 Opublikowano 8 Października 2013 Autor #16 Opublikowano 8 Października 2013 A co do mocnego, ale głośnego napowietrzania najlepsza jest deszczownica zamontowana kilka cm nad taflą wody. Parę dni można się przemęczyć. Mam tak od początku ustawione wszystko prawie pod powierzchnią wody. Dałem tą włókninę i zeolit do filtra i zobaczymy jak będzie.
Renton Opublikowano 8 Października 2013 #17 Opublikowano 8 Października 2013 Mam tak od początku ustawione wszystko prawie pod powierzchnią wody. Dałem tą włókninę i zeolit do filtra i zobaczymy jak będzie. Jak ustawisz deszczownicę nad taflą wody to efekt napowietrzania będzie jeszcze lepszy, ale będzie głośno.
Slawek-meszek Opublikowano 8 Października 2013 #18 Opublikowano 8 Października 2013 Jak dobrze ustawi to nic nie będzie słychać nic. Nie wprowadzaj w błąd
Renton Opublikowano 8 Października 2013 #19 Opublikowano 8 Października 2013 Jak dobrze ustawi to nic nie będzie słychać nic. Nie wprowadzaj w błąd Nie ma opcji. Jak ustawisz NAD TAFLĄ WODY to zawsze będzie słychać. Zawsze.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 8 Października 2013 #20 Opublikowano 8 Października 2013 ..jak wlałeś bakterie a nie ma jeszcze efektów to zrób tak aby było jak najlepsze napowietrzenie i zaciemnij akwarium na dwa try dni.. I CIERPLIWOŚCI:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się