lukaszra Opublikowano 8 Października 2013 #21 Opublikowano 8 Października 2013 jak wlales wody do nowego akwa woda zmienila kolor odrazu czy dopiero po np2 dniach ?? bo to dosc spora roznica , jesli odrazu to cos zamieszales i podnioslo sie np z dna ,,, jesli natomiast bylo ok a np po 2 dniach tak sie stalo to zakwit bakteryjny ,,, sa jakies wlosy gluty itp czy tylko mleko ??
acer2244 Opublikowano 9 Października 2013 Autor #22 Opublikowano 9 Października 2013 jak wlales wody do nowego akwa woda zmienila kolor odrazu czy dopiero po np2 dniach ?? bo to dosc spora roznica , jesli odrazu to cos zamieszales i podnioslo sie np z dna ,,, jesli natomiast bylo ok a np po 2 dniach tak sie stalo to zakwit bakteryjny ,,, sa jakies wlosy gluty itp czy tylko mleko ?? Witaj od razu się tak nie zrobiło dopiero po paru dniach jak gąbkę w filtrze wewnętrznym zmieniłem ale dziwne bo płukałem ją w starej spuszczonej wodzie więc nic nie powinno być raczej. Glonów na razie ani widu ani słychu, woda jest jak mleko. Do filtra wewnętrznego dorzuciłem grubą włókninę a do kubełka zeolit poczekam parę dni i zobaczymy. Ps. jak zgaszę światło jest całkiem nieźle podejrzewam, że to zakwit pierwotniaków jest nawet jak zmieszałem wodę ze starego akwarium z nową to i tak nowe było podłoże, kamienie i tło więc to wszystko mogło wpłynąć na rozkwit tzw.mleka.
lukaszra Opublikowano 9 Października 2013 #23 Opublikowano 9 Października 2013 Tak to zyje zmniejsz troche swiatlo jesli dasz rade przedawkuj bakterie ale jakies porzadne malo karm i czekaj obstawiam 2 tyg do krysztalu najlepiej przed podaniem bakteri zrob lekka podmiane badz co badz kilka milionow osobnikow wylejesz mysle ze wplynela na to gabka ktorej nie wyparzyles Plus piasek w ktorym bylo jakies zycie .. dojrzewa od nowa przejdzie mu tylko cierpliwosci
acer2244 Opublikowano 9 Października 2013 Autor #24 Opublikowano 9 Października 2013 Tak to zyje zmniejsz troche swiatlo jesli dasz rade przedawkuj bakterie ale jakies porzadne malo karm i czekaj obstawiam 2 tyg do krysztalu najlepiej przed podaniem bakteri zrob lekka podmiane badz co badz kilka milionow osobnikow wylejesz mysle ze wplynela na to gabka ktorej nie wyparzyles Plus piasek w ktorym bylo jakies zycie .. dojrzewa od nowa przejdzie mu tylko cierpliwosci Dziś przyniosłem z pracy drugi filtr wypcham go włókniną i niech sobie chodzi. Mówisz żeby bakterii dolewać cały czas tak jest napisane na butelce przy każdym dolaniu tego preparatu woda robi się coraz bardziej mętna. A może się wstrzymać z tymi bakteriami może włóknina wyciągnie to zmętnienie?? -- dołączony post: Ja nie mam w kubełku zadnych gąbek. Licząc od samego dołu mam tak: ceramika i na to gąbka tak jak na rysunku, póżniej kosz ceramiki, pożnej dziś dołożyłem zeolit jeden kosz i na końcu też ceramika tak mam u siebie w kubełku. Zamiast purigenu tam gdzie zaznaczyłeś włożyłem zeolit i na koniec na sam wierzch dałem włókninę i zobaczymy co będzie
marek_z_81 Opublikowano 9 Października 2013 #25 Opublikowano 9 Października 2013 Jeżeli to pierwotniaki to żadna włóknina nie pomoże, musi przejść i tyle. Nie podmieniaj teraz wody bo wraz ze świeżą wodą dodajesz pożywki pierwotniakom. Cierpliwości.
stan Opublikowano 9 Października 2013 #26 Opublikowano 9 Października 2013 Jeżeli zmętnienie jest rzeczywiście spowodowane pierwotniakami , to mam jedną na to radę. Zaciemnij zbiornik na 2-3 dni i napowietrzaj mocno zbiornik na pewno pomoże. W podobny sposób szukał ,,winnych" za zmętnienie i okazało się na koniec, że to ,,pierwole".
acer2244 Opublikowano 9 Października 2013 Autor #27 Opublikowano 9 Października 2013 Jeżeli zmętnienie jest rzeczywiście spowodowane pierwotniakami , to mam jedną na to radę. Zaciemnij zbiornik na 2-3 dni i napowietrzaj mocno zbiornik na pewno pomoże. W podobny sposób szukał ,,winnych" za zmętnienie i okazało się na koniec, że to ,,pierwole". Zrobiłem tak jak napisałem poprzednio zobaczymy co się będzie działo jeśli zmętnienie nie zniknie po paru dniach to będzie oznaczało, że to pierwotniaki.
lukaszra Opublikowano 9 Października 2013 #28 Opublikowano 9 Października 2013 Jak wlewasz bakterie to tak zmetnienie rosnire ale to tylko chwile bo one maja pozywke w buteleczce ... pewnie masz sere bakterie wlewaj przedawkuj zmiejsz swiecenie Przy zmetnieniu bakteryjnym filtry tak naprawde to mozna wylaczyc wloknina nic nie da one musza wymrzec filtr u ciebie robi w tej chwili tylko za filtracje bioligiczna czyli ceramika dziala bo sa na niej bakterie ale jesli chodzi o mechaniczna to nie dziala wcale na to mleko ..musi przejsc samo ..jedyne co to to ze mozesz temu pomoc poprzez to co pisalem wczesniej
acer2244 Opublikowano 9 Października 2013 Autor #29 Opublikowano 9 Października 2013 Jak wlewasz bakterie to tak zmetnienie rosnire ale to tylko chwile bo one maja pozywke w buteleczce ... pewnie masz sere bakterie wlewaj przedawkuj zmiejsz swiecenie Przy zmetnieniu bakteryjnym filtry tak naprawde to mozna wylaczyc wloknina nic nie da one musza wymrzec filtr u ciebie robi w tej chwili tylko za filtracje bioligiczna czyli ceramika dziala bo sa na niej bakterie ale jesli chodzi o mechaniczna to nie dziala wcale na to mleko ..musi przejsc samo ..jedyne co to to ze mozesz temu pomoc poprzez to co pisalem wczesniej Czyli radzisz abym te bakterie wlewał jeszcze nie zaszkodzą nic nawet jak przedawkuje nawet. Świtała nie świecę wcale przez cały dzień. Trochę jakby się wyklarowała ta woda trochę.
lukaszra Opublikowano 9 Października 2013 #30 Opublikowano 9 Października 2013 Tam cos jest w srodku ?? Czy sama woda?? 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się