acer2244 Opublikowano 5 Października 2013 #1 Opublikowano 5 Października 2013 Witam przesiadłem się z akwarium 240 litrów na 330 litrów oczywiście zmieniałem piasek skałki itd. Woda została w połowie stara spuściłem ją ze starego akwarium do wanny starej gąbki z filtra wcale nie płukałem wszystko chodziło podłączone w wannie. Po zalaniu nowego akwarium starą wodą i włożeniu starego filtra i podłączeniu kubełka dolałem resztę świeżej wody. Niestety woda od 5 dni przypomina mleko nie chce się wyklarować pewnie to zakwit pierwotniaków, posiadam filtr wewnętrzny aquael turbo filter 1500 oraz kubełek Tetra Ex 700 wypełniony cały ceramiką w którym nic nie grzebałem. I moje pytanie jest takie, czy poczekać aż woda się sama wyklaruje czy może włożyć trochę włókniny i zeolitu do kubła w ostateczności użyć opisywanego na forum purigenu. Dzięki za rady.
Renton Opublikowano 5 Października 2013 #2 Opublikowano 5 Października 2013 A płukałeś piasek? Ja przeprowadzałem podobną operację 2 miesiące temu i nie miałem mleka. Co prawda nie kręciłem wody w wannie tylko przy podmianach systematycznie dolewałem tej z pierwszego akwarium.
acer2244 Opublikowano 6 Października 2013 Autor #3 Opublikowano 6 Października 2013 Tak piasek płukany w gorącej wodzie i mieszany ręką do dna żeby wszystkie brudy wypłynęły.
Rafal.K2 Opublikowano 6 Października 2013 #4 Opublikowano 6 Października 2013 Włóż do pojemnika turbo 1500 włókninę i zobaczysz co się będzie działo. Biologa nie ruszaj na razie.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 6 Października 2013 #5 Opublikowano 6 Października 2013 ..po prostu czekaj cierpliwie! Wkłady możesz zmienić ale robiąc to w tej chwili to osiągniesz skutek odwrotny..Będziesz musiał czekać aż ponownie " dojrzeje". Póki co możesz wlać do kubełka a nawet do wody FilterStart JBL. Robiąc podobny manewr kiedyś ustrzegłem się tego o czym piszesz!!
acer2244 Opublikowano 6 Października 2013 Autor #6 Opublikowano 6 Października 2013 Włóż do pojemnika turbo 1500 włókninę i zobaczysz co się będzie działo. Biologa nie ruszaj na razie. No właśnie nie mam tam żadnego pojemnika samą gąbkę tylko więc nie mam możliwości włożyć tam waty. -- dołączony post: Jutro kupię chyba ten biostarter z bakteriami i wpuszczę i zobaczę co się będzie działo już wiem co zrobiłem źle. Przy podmianie wody zamieniłem gąbki w filtrze wewnętrznym tą nową, która poszła do akwarium moczyłem w spuszczonej wodzie ale pewnie za krótko i dla tego. Świeża gąbka świeże problemy.
acer2244 Opublikowano 8 Października 2013 Autor #7 Opublikowano 8 Października 2013 Wczoraj zakupiłem ten bio starter tylko, że innej firmy bo akurat nie było tamtego. Dawkę wlałem jak z instrukcji i dziś rano to samo biało w akwarium nic się nie zmieniło ale na tej instrukcji pisało, że taka kuracja trwa niby do 5 dni, więc dolałem dziś jeszcze taką samą dawkę jak wczoraj czy to pomoże czy może macie jakieś inne rady??? Pozdrawiam
Renton Opublikowano 8 Października 2013 #8 Opublikowano 8 Października 2013 Po pierwsze cierpliwości. Może mógłbyś jednak wykorzystać włókninę? Na wlot do kubła nałóż plastikową butelkę którą uprzednio podziurkujesz, a w środek wyłóż włókninę - czyść codziennie. Jeżeli chodzi o bakterie to ja używam tylko Easy-Life EasyStart (to są same bakterie bez pożywki). Może wir w akwarium masz zbyt duży i cały czas podbija Ci piasek? Ustaw wyloty z filtrów w stronę tafli wody. Co prawda jeżeli piasek jest dobrze wypłukany nie powinno być aż takiego problemu, ale kto wie?
acer2244 Opublikowano 8 Października 2013 Autor #9 Opublikowano 8 Października 2013 Po pierwsze cierpliwości. Może mógłbyś jednak wykorzystać włókninę? Na wlot do kubła nałóż plastikową butelkę którą uprzednio podziurkujesz, a w środek wyłóż włókninę - czyść codziennie. Jeżeli chodzi o bakterie to ja używam tylko Easy-Life EasyStart (to są same bakterie bez pożywki). Może wir w akwarium masz zbyt duży i cały czas podbija Ci piasek? Ustaw wyloty z filtrów w stronę tafli wody. Co prawda jeżeli piasek jest dobrze wypłukany nie powinno być aż takiego problemu, ale kto wie? Chyba zrobię tak, że kupię koszyk do tego aquaela co mam wewnątrz i tam włożę włókninę w ten koszyk i zobaczę co się będzie działo. Wloty wszystkich filtrów mam skierowane do góry na taflę. A powiedz mi czy dolewać jeszcze tych bakterii co kupiłem, czy na razie się wstrzymać??A tą włókninę płukać w wodzie z akwarium czy pod bieżącą wodą???
Renton Opublikowano 8 Października 2013 #10 Opublikowano 8 Października 2013 Ja zawsze dolewam bakterii zgodnie z instrukcją. Kiedyś koś napisał, że „bakterii nigdy za wiele” ale z tym zgodzić się nie mogę. Jeżeli dolewamy bakterii razem z pożywką np. Denitrol to można przegrodzić bo jest w nich wspomniana właśnie pożywka. Watę łatwiej Ci będzie płukać pod bieżąca wodą. I tak pewnie potrzymasz ją max tydzień w akwarium. Czy masz zamiar na ten czas wyjąć aktualnie włożoną gąbkę? Pozdycha Ci na niej wszystko co już się zalęgło. Ja na razie nie używam filtra z koszykiem więc jak chcesz to mogę Ci użyczyć sprzętu. (Warszawa).
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się