Jump to content

Pielęgnica Zebra i Malawi.


Recommended Posts

Teoretycznie same parametry wody pyszczaków o ile PH nie przekracza 8 są do akceptacji i dla zebry. Wyczytać można ze ph dla zebry 7-8, temp do 28, twardość kolo 12 stopni.


Aczkolwiek pozostają kwestie różnych zachowań tych ryb, nie umiejętność odczytania sygnałów wysyłanych przez pyski, co z kolei może powodować nie zdrowe walki. Osobiście też jestem fanem ni miksowania biotopów.

Link to comment
Share on other sites

Widziałem pyszczaki z różnymi rybami, jedne układy raziły mnie mniej inne mocniej. Łączenie pyszczaków z rybami z innych biotopów nawet tak bliskich jak Tanganika czy Wiktoria jest jednak złym pomysłem. Pomijając kwestię, że dla doświadczonego Malawisty to profanacja ;) to jednak ryby z innych biotopów wprowadzają chaos i z Malawki czynią zbiornik ze sklepu akwarystycznego. Widziałem np Malawi z 3 Żałobniczkami i kilkoma Tęczankami i chyba jak dobrze pamiętam Mieczykami. Pyski nie zabiły tych ryb ( chyba dlatego, że nie były w stanie ich dogonić w 600 litrowym zbiorniku ) ale wyglądało to dziwnie. Akwarium traciło urok i miast obserwować subtelności życia w małym Malawi widziałem jakiś dziwny "bigos". Co prawda pyszczakom bardziej przeszkadzają ryby trzymające się dna niż te z toni ale jednak wizualnie wyglądało to źle a szybkie tęczanki dekoncentrowały pyski choć przyznam że te nie przyłączyły się do monotonnego pływania. Czasem w mniejszych zbiornikach takie ryby zabijają. Tanga ma inna mowę ciała i ryby źle się ze sobą komunikują. Wiktoria ponoć w miarę dobrze koegzystuje ( nawet w hodowli w której byem łączą ryby z tych 2 akwaenów a nie z Tanganiką ). Inne pielęgnice to zazwyczaj inna woda i totalnie inne zachowania. Rozbije to zupełnie zbiornik bo choć pyski czasem będą oprawcą a czasem ofiarą to jednak to nie to jest celem szanującego sie akwarysty. Proponuję więc zebrę chilumbę :cool:

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.