mrowa77 Opublikowano 16 Lipca 2013 #1 Opublikowano 16 Lipca 2013 Witam wszystkich serdecznie i z góry przepraszam jeśli pisze w niewłaściwym miejscu. Postanowiłem rozpocząć swoją przygodę z Malawi ponieważ pyszczaki mnie urzekły „od pierwszego wejrzenia”, a wasze forum dostarczyło mi wiele cennych informacji (szczególnie pomógł mi paputek25) .Niestety zbiorniczek na jaki pozwalają mi warunki to tylko skromne 240l . Do dojrzałego baniaka wpuściłem 20 szt Pseudotropheus saulosi (docelowa obsada to 2+ 8 ) i zobaczymy co z tego wyrośnie.Jestem otwarty na krytykę oraz podpowiedzi co zmienić w wystroju.Oto fotki http://imageshack.us/photo/my-images/694/6sn1.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/854/ow1a.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/4/p239.jpg/ Mój sprzęt to: -baniak 120x40x50 -kubeł Unimax 250 -Aquael Turbo 2000 -grzałka 100wat(nie używam temp 26-27 C) -świetlówki 2x30wat(jedną wywaliłem bo za jasno z czasem chcę zmienić na ciekawsze oświetlenie) -piasek kremowy 0k 25kg +drobny żwirek z rzeki (nie widać tak bardzo zanieczyszczeń) -serpentynit zielony -anubias i kryptokoryna(żeby żonę udobruchać ) -tło zewnętrzne gips na styropianie i czarny sprey
eljot Opublikowano 16 Lipca 2013 #2 Opublikowano 16 Lipca 2013 Witaj, dział dobry akwa i wyposażenie prawidłowe . Jeśli chodzi o wystrój to dla mnie trochę za płasko, rozdzieliłbym to gruzowisko na dwa o różnej wysokości.
waszek18 Opublikowano 16 Lipca 2013 #3 Opublikowano 16 Lipca 2013 Ja również ułożyłbym dwie strety po bokach a środek zostawił jako plażę Co do saulosi porponuję zwiększyć ilość samców do trzech samic do 9 i będziesz miał rasowe akwarium Malawi
JemioloSeba Opublikowano 16 Lipca 2013 #4 Opublikowano 16 Lipca 2013 Popracuj jeszcze nad ustawieniem wylotu filtra turbo bo widać, że dużo "kupska" zbiera się na dnie. Ustaw go tak aby zamiatał cały ten syfek.
eljot Opublikowano 16 Lipca 2013 #5 Opublikowano 16 Lipca 2013 bo widać, że dużo "kupska" zbiera się na dnie Przypuszczam że, to na fotkach to żwirek nie kupska, choć przy takim ustawieniu kamieni pewnie są i one
Misiek Opublikowano 16 Lipca 2013 #6 Opublikowano 16 Lipca 2013 Witamy, i ja napiszę słowo uznania Podoba się i mnie, choć faktycznie mogłoby być wyżej.
JemioloSeba Opublikowano 16 Lipca 2013 #7 Opublikowano 16 Lipca 2013 Przypuszczam że, to na fotkach to żwirek nie kupska, choć przy takim ustawieniu kamieni pewnie są i one Faktycznie to może być żwirek (nie doczytałem) choć na fotkach wygląda jak kupa
eljot Opublikowano 16 Lipca 2013 #8 Opublikowano 16 Lipca 2013 Jeszcze jedną rzecz bym rozważył, czyli przeniesienie zielonego na jedną stronę, trochę teraz za symetrycznie.
mrowa77 Opublikowano 19 Lipca 2013 Autor #9 Opublikowano 19 Lipca 2013 Mała zmiana aranżacji , nie miałem pojedynczego dużego kamienia więc zrobiłem dwa gruzowiska . Co sądzicie , lepiej czy gorzej? http://imageshack.us/photo/my-images/571/ebol.jpg/
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się