Jump to content

Dieta wypisanych pyszczaków...


ADIX7

Recommended Posts

Witam.

Mam w akwarium L. caeruleus i chciałbym do nich dodać (nie do 112l) L. Perlmutt i M. Estheare red red i moje pytanie brzmi czy dieta każdego z nich do siebie pasuje? Karmiłbym pokarmami suchymi m.in. spiruliną 36% i dla malawi jak i mrożonkami np. artemia, cyklop i wodzień... Chciałem dodać jeszcze L. Hongi ale odradzacie mi ze wględu na diete. Czyli mam 2 pytania - Czy dieta tych 3 gatunków do siebie pasuje i czy mógłbym dodać L. Hongi do yellow?

Ps. Czepiacie się że zadaje tyle pytań jak każdy mi któreś zamyke lub nieodpowiada jak coś dodam...

Link to comment
Share on other sites

Nie chce się wymądrzać, bo jestem tu od niedawna i moja wiedza mocno raczkuje. Jednak nie rozumiem, czemu nie sprawdzisz sam czy ryba którą wymyślasz jest mięso, roślino bądź wszystkożerna ?


Masz do dyspozycji ze strony klubu bazę ryb - http://bazaryb.klub-malawi.pl - , gdzie wypisz wymaluj, wszystkie podstawowe informacje są zamieszczone. Nie gniewaj się, ale przyznam szczerze, że zaczyna mnie powoli mdlić jak widzę monotematyczność Twoich tematów, z dodatkiem braku wkładu własnego.


L. caeruleus i chciałbym do nich dodać (nie do 112l) L. Perlmutt i M. Estheare red red

dwa gatunki są mięsożerne a jeden wszystkożerny.


L. Hongi do yellow

w małym uproszczeniu - pierwszy je zieleninę a drugi mięso. A jak już wiesz po wielu odpowiedziach, nie należy mieszać w ten sposób ryb, bo nie jesteś w stanie ich odpowiednio w tym podziale karmić.


Wszystko to sprawdziłem w 5 minut - w klubowej bazie ryb !

Link to comment
Share on other sites

Bym sprawdził ale baza ryb mi nie działa... Napisałeś że 2 są mięsożerne a 1 wszystkożerny więc w czym problem, skoro mięsożerne też potrzebują trochę pokarmu roślinnego tak jak yellowek spiruliny więc te 3 gatunki mogą być razem?

Link to comment
Share on other sites

Kolego poszukaj w necie jest mnóstwo stron z informacjami np. http://cichlidenareal.ru/wiki/index.php?lake=1 translator nawet nieźle sobie radzi z tłumaczeniem.

Zakładanie tych samych tematów x razy nic ci nie da a kolejne takie działania będą skutkować ostrzeżeniami. Pierwsze już dostajesz za niedostosowanie się do zaleceń moderatorów.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli postawisz sobie baniak minimum 150 cm długości wtedy możesz pomyślećo estherae red red do mniejszego nawet go nie ładuj bo się będzie męczył i dziwacznie wyglądał bo to masywna ryba. Yellowka połącz z maingano i będzie ok, mam jednak jakieś dziwne przeczucie że ty cały czas chcesz jednak zostawić pyszczaki w tej 112.

Link to comment
Share on other sites

Nie, tylko pytam czy mogę je trzymać razem... Ja widziałem akwaria yellowek z hongami i wszystko było ok a co do pokarmu to przecież można sobie poradzić z rozdzieleniem tak żeby obu tym gatunkom było ok ale bez sensu to pisze skoro wy i tak napiszecie że nie można... Wynika to z tego że co do diety pasują do siebie red redy, L. Perlmutt i L. Careuleus i że można je razem trzymać? Oczywiście nie w 112l ;p

Link to comment
Share on other sites

. Wynika to z tego że co do diety pasują do siebie red redy, L. Perlmutt i L. Careuleus i że można je razem trzymać? Oczywiście nie w 112l ;p
Tak, dietę tych ryb da się pogodzić.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.