Guban88 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 #11 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 Ja mam u siebie mate pod akwaria w środku. Prawie na całej powierzchni dna z podwójną warstwą [102] Malawi
luk5007 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 #12 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 Witaj kolego;) Ja u siebie sprawę podkładu na dnie rozwiązałem w sposób następujący, dałem 1cm styropian na dnie na to położyłem 3mm białe spienione pcv. Oczywiście zachowując wspomniany już tutaj margines 2 cm od szyby przedniej i bocznej. Moduły są ciekawym rozwiązaniem, ale raczej polecał bym to komuś do dużego zbiornika gdzie tych kamieni potrzeba by było naprawdę ze 200kg a nawet i więcej. U mnie na wspomnianym wcześniej podkładzie w baniaku 170x70x55 spoczywa ok 150kg serpentynitu, i jest ok. Całość jest postawiona na szafce z płyty meblowej wzmacnianej przeze mnie osobiście drugą płytą meblową. Pozdrawiam;)
stan Opublikowano 11 Kwietnia 2013 #13 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 Ja u siebie na dno zapodałem styropian 2cm i na nim stoją różnej wielkości kamienie ale jeden szczególnej wielkości, waży około 35kg. No i wszystko jest ok !
Maciek Opublikowano 19 Kwietnia 2013 #14 Opublikowano 19 Kwietnia 2013 jeśli jeszcze cię ten temat interesuje to u mnie na ten przykład na dnie też leży styropian 2cm ale kamienie zostały podklejone płytami plexi, właśnie po to żeby stabilnie stały w taki sposób jak mi się podobało a nie im . Widać to dobrze w sygnaturce to te dwie wysokie skały które wyglądają jakby miały się przewrócić... tak to zrobiłem płytki plexi zostały przyklejone sylikonem akwarystycznym a kamienie żeby stały tak jak chciałem są podparte mniejszymi kamieniami, jak coś to podam więcej szczegółów
Sir_Yaro Opublikowano 19 Kwietnia 2013 #15 Opublikowano 19 Kwietnia 2013 Ja jako podłożę preferuje (o ile mam pod ręką) materiały nie wypływające. Miałem z pianką i styro kiedys takie przygody, że staram się ich unikać.
Damian780425 Opublikowano 16 Grudnia 2013 #16 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Panowie zwykła wycieraczka z przed drzwi z pvc taka składana z kawałków świetnie się sprawdza :-)
pablojogi Opublikowano 16 Grudnia 2013 #17 Opublikowano 16 Grudnia 2013 ja aktualnie u siebie pod kamieniami mam spienione pcv- styropian po ponad 2 latach przekładając kamienie po prostu mi wyleciał więc różnie z nim bywa ale fakt jest dobry na materiał amortyzujący:-)
JemioloSeba Opublikowano 16 Grudnia 2013 #18 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Ja natomiast używam pianki takiej jak daje się pod akwarium. Jest cienka i nie zajmuje dużo miejsca. Kolega natomiast używa kratek malarskich i też to zdaje egzamin. Myślę, że nie ma się nad czym rozczulać tylko brać co leży najbliżej...
chlodnica Opublikowano 16 Grudnia 2013 #19 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Myślę, że nie ma się nad czym rozczulać tylko brać co leży najbliżej... w końcu normalna odpowiedź... POWAŻNY PROBLEM już chyba raz na zawsze przestał istnieć...
piterf Opublikowano 16 Grudnia 2013 #20 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Wiec może spróbuj w ten sposób. Wyciśnij piankę na kawałek styropianu czy pleksi lub innego materiału i wstaw w nią kamień. Po wyschnięciu można lekko przyciąć do odpowiedniego wymiaru, w ten sposób utworzysz bezpieczną i stabilną podstawę .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się