Skocz do zawartości

dziwne zachowanie pyszczaków


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Testy robimy przy świetle dziennym, (no może poza kh i gh gdzie liczymy kropelki) jak robiłeś krótko przed napisaniem tego posta, to ponownie są niemiarodajne ;)

Zalecam zrobić testy jutro o godz. 12, najpierw kranówkę potem wodę w akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet mnie nie strasz...co teraz robić niech się więcej osób wypowie.

--

Testy robimy przy świetle dziennym, (no może poza kh i gh gdzie liczymy kropelki) jak robiłeś krótko przed napisaniem tego posta, to ponownie są niemiarodajne ;)

Zalecam zrobić testy jutro o godz. 12, najpierw kranówkę potem wodę w akwarium.



Rozumiem ze teraz kranówki nie robić dziś??


Rybki raczej na tamten świat się nie wybierają chętnie skały z glonów skubią i nawet jak pokrywę podniosę to wszystkie pod tafle podpływają,czy dodanie nurzańca mogło mieć wpływ na wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na no2 mogło mieć wpływ to ze(wczoraj jak filtr słabo chodził)z biologa usunąłem zeos i wstawiłem w jego miejsce tylko ceramikę?


Na wężykach które doprowadzają powietrze do kamyków jest taki jakiś biały osad łatwo go placami usunąć ale rybki te wężyki ciągle skubią co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło tak się zdarzyć, że przy grzebaniu w filtrze (tzn. wymianie złoża zasiedlonego przez bakterie), usunąłeś bakterie nitryfikacyjne odpowiedzialne za przerabianie NO2 w NO3. Tak jak radzili Koledzy powyżej, wykonaj pomiary w dniu jutrzejszym przy świetle dziennym (ale nie w miejscu nasłonecznionym) i sprawdź czy NO2 nie poszło w górę.


Jeśli chodzi o biały nalot na wężach to są to zapewne jakieś mikroorganizmy, kolonie bakterii itp. To normalne zjawisko na etapie dojrzewania zbiornika. Rybom nie zaszkodzi, więc to jest akurat namniejszy problem w Twojej sytuacji. Zdecydowanie bardziej bym się martwił cyklem azotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło tak się zdarzyć, że przy grzebaniu w filtrze (tzn. wymianie złoża zasiedlonego przez bakterie), usunąłeś bakterie nitryfikacyjne odpowiedzialne za przerabianie NO2 w NO3. .


Raczej wątpię gdyż ta woda co była w kuble nie została usunięta kosze tez nie były wyjmowane usunąłem tylko zeos dałem w jego miejsce bio ceramika jak każdy radził i dolałem bakterii powiem tak zmieniłem położenie mechanika dałem go obok wylotu z biologa skierowałem wylot tak jak biolog w przednia środkową część szyby i rybki jak by ożyły pływają już nawet po połowie baniaka sporadycznie

--

Testy około godziny 10.30 akwarium.


no2-0,05

ph-7,6

no3- tu się waham miedzy 10 a 20


Kranówka-


ph-7,6

no2-miedzy 0,025 a 0,05

no3- o,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię gdyż ta woda co była w kuble nie została usunięta kosze tez nie były wyjmowane usunąłem tylko zeos dałem w jego miejsce bio ceramika
Razem z zeosem usunąłeś część bakterii które się na nim osiedliły, więc mogło to zachwiać delikatną równowagę w świeżym baniaku. Na razie nic strasznego się nie dzieje (chyba że rośnie amoniak ?) zrób testy jutro, jeśli to początki cyklu to NO2 wzrośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.