Jump to content

Aquael Aludekor 120 problem z szafką.


oleraf

Recommended Posts

Witam. Proszę o poradę w następującej kwesti. Brat mnie ubiegł i zakupił nowe akwa przede mną (taka rywalizacja). Chodzi a Aquael Aludekor 120x40x50. Zamierzamy je postawić na solidnej komodzie o wymiarach 130x40. Pojawił się jednak problem mianowicie to akwarium posiada (prawdopodobnie wklejoną) aluminiową ramkę pod akwarium która poszerza zestaw o około 4mm. Po zlicowaniu frontu baniaka z frontem szafki będzie wystawać z tylu około w/w 4mm. Ramka od spodu zachodzi w głąb dna około 1,5cm. Teoretycznie będzie wystawało poza obrys szafki 2-3mm tylnej 8mm szyby. Mam nadzieję że zrozumiale to opisałem. No i pytanie - kombinować coś z szafką czy ryzykować i zalewać? Wymiana szafki nie wchodzi w grę. Proszę o opinię bo ja mu powiedziałem żeby zaryzykował i później będzie na mnie. Poniżej zdjęcie poglądowe baniaka.

unyvy8ud.jpg


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Mówicie bez ryzyka. W instrukcji napisane jest cyt. "Niedopuszczalne jest bujanie się zbiornika, bądź wystawianie którejkolwiek jego krawędzi poza obręb podstawy." O ile baniak napewno nie będzie się bujał :*) o tyle, jeśli za podstawę mam wziąć blat szafki to już tak pięknie nie jest. Możliwe jednak że to instrukcja tzw. standardowa czyli dodawana do każdego zbiornika i tu mieli na uwadze podkładkę pod akwarium tzw. matę itp. Wtedy faktycznie nie ma się czym przejmować. Miałoby to sens. Ktoś jeszcze podpowie? Baniak zalewamy w piątek-sobota.


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Też uważam że powinno wytrzymać. Ta ozdobna dolna ramka to przecież kątownik, który poza walorami estetycznymi winien odpowiednio rozłożyć naprężenia dna. Niemniej opinia innych jest mile widziana, bo człowiek może się mylić.


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

tu jest moje wcześniejsze akwarium:

1a.JPG


stało na szafce, którą łatwo było bujnąć. Pod standardowe plastikowe podkładki dałem filcowe kółka kupione w obi (te białe co widać na zdjęciu)-takie pod nogi krzeseł żeby podłogi nie rysowało. Ramka plastiku wystawała poza mebel z obu stron, ale ważne że całość miała równomierny rozkład na tych filcach. ta ramka przejmuje nacisk całości ciężaru i wystarczy żebyś go przekazał na szafkę. Teoretycznie wystarczą kółka na każdym z rogów oraz po jednym na obu z najdłuższych szyb.

Ja dałem ile się dało :).

A teraz tak jest:

1234.JPG

post-12700-14695713538213_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Widziałem już Twój baniaczek i z tej strony i od strony kuchni ;) Fajna koncepcja. Baniak już mam więc tak czy siak będę go zalewał. Nie będę nic kombinował stawiam baniak bezpośrednio na szafkę i liczę na farta i sprawdzenie się waszych opinii, że wszystko będzie dobrze. Już się nie mogę doczekać soboty.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli tak się boisz połóż płytę osb nawet 12 mm dociętą pod wymiar akwa na szafce i będziesz miał z głowy. Jeżeli nic się nie zmieniło to te akwa robili ze szkła 10mm (wydaje mi się że ja mam takie). U mnie od 3 lat (jakoś w połowie stycznia mija) stoi pod lekkim nachyleniem. Gdzieś na długości akwa ma mniej więcej 0,8 - 1 cm skosu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.