Jump to content

Problem z wodą


donCorleone79

Recommended Posts

Witam.

Posiadam akwarium o pojemności 350 litrów. Narożne o wymiarach 87x87x60cm. Na dnie akwarium znajduje się piasek kwarcowy w ilości 30kg (co daje warstwę gr. 5cm). Wystrój akwarium stanowi jeden wapień filipiński o wadze 50kg (wymiary ok. 60x40x60cm) oraz 17 szt mniejszych otoczaków (10 kg łącznie). Roślinność stanowią dwa niewielkie Aniubasy.


Akwarium posiada filtr zewnętrzny kubełkowy JBL CristalProfi900 (wydajność 900l/h), dwie grzalki po 200W, dwie świetlówki w pokrywie oraz napowietrzenie kurtyną dł. 60cm. Dodatkowo na wylot wody z filtra założyłem dyfuzor powietrza.


W dniu 13.12.2012r. zalałem akwarium wodą, dodałem uzdatniacza do wody JBL Biotopol (dawka wg ulotki). Dwa dni poźniej do zbiornika wpuścilem ryby w obsadzie 40 małych pyszczaków plus 4 glonojady. Wraz z rybami do wody dodalem BactoActive firmy Tropical.


Szczegółowa obsada pyszczakami:

-Melanochromis auratus 6szt

-Labidochromis caeruleus 10szt

-Pseudotropheus saulosi 2szt

-Maylandia estherae red-red 4szt

-Melanochromis johannii 5szt

-Lodotropheus sprengerae 7szt

-Tropheus duboisi 2szt


Temperaturę wody utrzymuję na poziomie 26-25 stopni. Rybki karmione spiruliną w płatkach, innymi płatkami oraz mrożonym solowcem (1-2 razy na tydz.) Karmione 3 razy dziennie. Po tygodniu dokupiłem jeszcze 3 szt maingano i po trzech nastepnych dniach zaczęły mi rybki zdychać.


Padło mi 17 pyszczaków. ( Można powiedzieć w krótkim okresie 2-3 dni) Jak się okazało poziom NO2 i NO3 stał się śmiertelny.

Od dwóch tygodni wymieniam co 2-3 dni po około 40-50% wody. Wodę do podmiany mam bez NO2, bez NO3, bez chloru. Dolewam prosto z kranu, zimną (16 stopni) ale bardzo powoli - wężem - temperatura w akwarium spada w tym czasie o jakieś 2 stopnie do 24 stopni. Cały czas mam złe parametry wody tzn. : NO3 = 50 ml/l; NO2 = 5 ml/l; stosuję do testów paski JBL EasyTest 6 w 1;


Po podmianie wody dodaję Biotopol uzdatniacz wody firmy JBL oraz bakterie BacterLife.(dawki wg ulotek) Podawałem również preparat Sera toxivec (4x wyższe niż zalecane dawki).


Moje pytanie brzmi: co zrobić aby uzyskać wodę w akwarium o zalecanych parametrach???


Oraz drugie pytanie: Czy obsada która mi pozostała (poniżej) jest do przyjęcia?

- Melanochromis auratus 3szt

- Labidochromis caeruleus 9szt

- Maylandia estherae red-red 2 szt

- Melanochromis johannii 1samiec + 4 samice

- Lodotropheus sprengerae 2 szt

- 4 glonojady


Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas mojemu tematowi.

Proszę o pomoc.

pozdrawiam

Michał

Link to comment
Share on other sites

Jedyne co to mozesz wpuscic tutaj 1+3 saulosi lecz nie wiadomo jak dlugo samice ci wytrzymaja gdyz non stop beda atakowane przez samca. Akwarium musi miec duza powiezchnie dna aby hodowac pyszczaki. Jak dla mnie powinienes zrezygnowac z malawi

Link to comment
Share on other sites

Hej, witaj na forum. Akwarium ma trochę niefortunne wymiary, mimo pojemności trzeba się nakombinować żeby zmieścić tam jakieś terytorialne ryby. Trójkąty były już przerabiane na forum i niektórym się udało utrzymać pyśki w takich dośc nietypowych dla nich warunkach. Jednak jeśli coś się uda to moim zdaniem najwyżej jeden mały gatunek - mówimy tu o dorosłych rybach. Na razie masz przemieszane ryby roślinożerne z bardziej mięsożernymi, drugim problemem jest brak działającej filtracji biologicznej o czym piszesz. Stosowanie toxivecu powinno ci pomóc wyjść na prostą, pozostaje tylko czekać i obserwować parametry, akurat tego procesu nie da się bardzo przyspieszyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.