JemioloSeba Opublikowano 1 Listopada 2013 #191 Opublikowano 1 Listopada 2013 Jak wygląda po wymianie.Dalej jest fioletowy kolor czy coś się zmieniło Jednak decyzja o wymianie była właściwa. Teraz jest bardziej niebieskie niż fioletowe. Najwidoczniej nastąpiła pomyłka przy wysyłce. Pozdrawiam Tak to wygląda teraz (sorry za jakość ale fota na szybko robiona) Uploaded with ImageShack.us
malin84 Opublikowano 6 Marca 2015 #192 Opublikowano 6 Marca 2015 Witam powiedzcie mi czy ta diode led http://allegro.pl/dioda-led-10w-biala-10000-12000k-do-akwarium-i5151843334.html?source=mlt , moge podlaczyc do naswietlacz led 10w 230v dodam ze w naswietlaczu sa tylko 3kable oprawa i to wsio czy przy podlaczeniu nie bedzie bum!!
JemioloSeba Opublikowano 6 Marca 2015 #193 Opublikowano 6 Marca 2015 Musisz mieć odpowiedni driver w środku naswietlacza. Zapytaj pana, który sprzedaje. On Ci doradzi co do tej diody musisz mieć i Ci od razu wyśle.
malin84 Opublikowano 6 Marca 2015 #194 Opublikowano 6 Marca 2015 dzieki za turbo szybka odpowiedz:D zaraz pisze do niego a moze sa takie diody ze mozna je bezposrednio na 230 podlaczyc?takie wlasnie posiadam z ciekawosci rozkrecilem i sie zdziwilem widzadz 3kable tylko:eek:
marcin73m Opublikowano 6 Marca 2015 #195 Opublikowano 6 Marca 2015 Do tej diody będzie pasował ten driver Zasilacz (driver) AC do LED 10W 830mA 4-12V (5143758803) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/51/43/75/88/5143758803@@AMEPARAM@@02@@AMEPARAM@@51/43/75/88@@AMEPARAM@@5143758803 Kupiłem te diody niedawno i wymieniłem w swoich naświetlaczach, dają mocno niebieskie światło. Jak chcesz, wyślę Ci fotki. Ja myślę, że optymalnie byłoby dać w granicach 8000K. Ale teraz i wtedy, kiedy ja kupowałem, ten sprzedający nie miał takich.
malin84 Opublikowano 7 Marca 2015 #196 Opublikowano 7 Marca 2015 Marcin podeslij jakas focie z oswietlenia Twojego baniaczka jak to swieci
malin84 Opublikowano 8 Marca 2015 #198 Opublikowano 8 Marca 2015 Dzieki za foto, no jest niebiesko ale mysle ze przy 1nym naswietlaczu bedzie oki w mojim skromnym 200L. Zbiorniczek masz niczego sobie:) pozdro
malin84 Opublikowano 11 Marca 2015 #199 Opublikowano 11 Marca 2015 Witam doszedl driver i dioda:p podlaczylem i smiga ale powiedzcie mi gdzie schowac driver??bo mam naswietlacz Slim i z tylu obudowy nie ma miejsca tak jak to ma miejsce w normalnych?upchac go do srodka?czy bedzie mu za goraco tam i sie stopia poszczegolne gumy itp?
marcin73m Opublikowano 11 Marca 2015 #200 Opublikowano 11 Marca 2015 Śmiało możesz dać do środka, jeśli tylko się zmieści. Podstawą jest dokładne oczyszczenie miejsca styku diody z obudową (radiatorem), nałożenie dobrej pasty termoprzewodzącej i przykręcenie diody czterema śrubami.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się