Skocz do zawartości

Obsada 240L Malawi


lufa555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum i przywitałem się w przygotowanym dla tego miejscu, ale kultura nakazuje przywitać się jeszcze raz :)


Posiadam akwarium 240l proste. Na razie jest to akwarium roślinne LT ale w przyszłym roku planuje zmianę na biotop Malawi.


Filtracja jak będzie w tym akwarium to Unimax 700, do tego głowica z mechanikiem wewnątrz. Oświetlenie jakie zastosuje to paski LED o chłodnych barwach.


Szukałem na różnych forach ale nie znalazłem obsady jaka mnie interesuje.

Zaplanowałem taką:

-pseudotrpheus saulosi 2+4

-pseudotrpheus demansoni 2+4

-labidochromis caeruleus 2+4


W sumie 18 rybek. Starałem się dobrać względem agresji, pokarmu i wielkości.

Czy taka osada ma racje bytu w akwarium 240l?

Dodam, że planowana aranżacja to piasek i sporo kryjówek, bez roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,

-Demasoni i saoulosi bardzo podobne samce i pewny dym w akwa

- Demasoni i yello totalnie odmienna dieta.



W takim razie po prześledzeniu innych podobnych wątków znalazłem obsadę następującą:

-Melanochromis cyaneorhabdos ( 1+4?)

-Metriaclima sp. Membe Deep ( 1+4?)

-Labidochromis caeruleus (1+4?)


Taka obsada została zaproponowana innemu użytkownikowi. Sprawdziłem i pokarm podobny. Czy tak może być i taka ilość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na różnych forach ale nie znalazłem obsady jaka mnie interesuje.


A na tym forum czytałeś? Może coś cię zainteresuje:

http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos-kolorowego-przykladowe-obsady-t13997.html

Jak Cię nie zainteresuje to spróbuj tu bo akurat do takiego akwa jak Twoje pytań o obsadę było najwięcej:

http://forum.klub-malawi.pl/search.php?searchid=157724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te zaproponowane obsady w linku są tak dobrane, że będzie im dobrze to z pewnością sobie coś wybiorę.

Teraz mam drugie pytanie dotyczące filtracji. Mam w planie kupić filtr Unimax 700 ( czytałem, że jest to jeden z najlepszych filtrów, a mnie interesuje bardziej ilość złoża niż przepływ ), jest tylko jeden mały kłopot. Nie zmieści mi się do szafki pod akwarium, która wewnątrz ma wymiary 32x32x54cm. Możecie zaproponować mi inny super wydajny filtr ale o mniejszych gabarytach tak aby wszedł do szafki? Ostatecznie Unimaxa mogę postawić obok akwarium ale wolałbym filtr schowany do szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się nie po raz pierwszy, że mój post się nie pojawił. Dlatego piszę ponownie.

Jak pisałem na początku tematu, chcę zakupić filtr Unimax 700 do swojej 240-stki. Problem tkwi w rozmiarze filtra, po prostu nie mieści mi się w szafce pod akwarium. Szafka ma 32cm głębokości, 34cm szer. i 62cm wys. Filtr ma rozmiary 34x30x54 i obawiam, że nie zmieści się do szafki. Czy znacie może jakiś inny filtr ( bezgłośny, mocny i ze sporą pojemnością ), który wejdzie do mojej szafki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już filtr zewnętrzny. Nie jest to Unimax 700 a 500. 700 nie zmieściłby się do szafki. Postanowiłem go uruchomić w moim działającym LT i poczekam z 4-5tygodni aż dojrzeje, po czym zmienię aranż. Wodę w kranie mam GH-16, KH-12 a pH w granicach 7.5. Będę podnosił pH sodą oczyszczoną.


Czy taka obsada może być:?

-pseudotropheus saulosi 2+6

-labidochromis sp. hongi 1+4

-iodotropheus sprengerae 2+6


Proszę o opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.