lufa555 Opublikowano 28 Listopada 2012 #1 Opublikowano 28 Listopada 2012 Witam, mam na imię Arek i chcę się co nieco dowiedzieć o tym ciekawym biotopie jakim jest Malawi. Mam akwarium 240L proste (120x40x50cm), póki co jest w nim roślinniak LT ale na początku przyszłego roku planuje zmiany na właśnie biotop Malawi.
kunta Opublikowano 28 Listopada 2012 #2 Opublikowano 28 Listopada 2012 Na początek zapoznaj się z FAQ - są tam wszystkie informacje jak założyć i pielęgnować akwarium z biotopem Malawi.
eljot Opublikowano 28 Listopada 2012 #3 Opublikowano 28 Listopada 2012 No i zapraszamy do przeczytania artykułów na serwisie http://www.klub-malawi.pl/index.php/serwis/artykuy
lufa555 Opublikowano 28 Listopada 2012 Autor #4 Opublikowano 28 Listopada 2012 Dziękuje za informacje. Ciągle zbieram informacje na temat biotopu Malawi. Wiem jak założyć, jakie filtry, wkłady i światło. Artykuły czytam od kilku dni i moja wiedza się ciągle powiększa. Pozdrawiam
slawek gorol Opublikowano 29 Listopada 2012 #5 Opublikowano 29 Listopada 2012 Witaj W razie problemów pisz - chętnie pomożemy.
Damian87 Opublikowano 29 Listopada 2012 #6 Opublikowano 29 Listopada 2012 Witaj i pochlaniaj wiedze. Pozdrawiam
lufa555 Opublikowano 22 Lutego 2013 Autor #7 Opublikowano 22 Lutego 2013 W końcu zebrałem się w sobie i dziś już mam zalany baniak. Na razie ogólna chloroza bo zrobiłem konkretny restart swojego LT włącznie z filtrami więc standardowo chlor i czekanie na stabilizację. Jak już woda zrobi się normalna zamieszczę zdjęcie swojego szkiełka aby się pochwalić
lufa555 Opublikowano 24 Lutego 2013 Autor #8 Opublikowano 24 Lutego 2013 W końcu przedstawiam swój baniak. Akwarium zalane 22.02.2013r. 240l 120x40x50cm oświetlenie LED 20W kolor biały zimny filtracja- unimax 500 wypełniony ceramiką. -mechanik aquael circulator 1500 z gąbką Dekoracje- łupek szarogłazowy 70kg podłoże - piasek 0.8-2mm około 20kg grzałka 100W z termostatem Planowana obsada: 1+3 pseudotropheus saulosi 1+3 melanochromis cyaneorhabdos 1+3 labidochromis caeruleus Parametry wody na dziś dzień: GH-16 KH-12 NO2-0 NO3-0 pH- 7.5 ( będzie korekta na pH 8 sodą oczyszczoną ) Temperatura 26 stopni. Oto mój zbiorniczek. Mały bo mały ale mój Pierwotniaki z racji młodości. http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=2476&stc=1&d=1361722891
lufa555 Opublikowano 4 Marca 2013 Autor #10 Opublikowano 4 Marca 2013 W dniu dzisiejszym zawitały u mnie rybki. Moja obsada to: 6x saulosi 6x maingano Nie mam w planach nic dokupować bo tak jak jest jest ok. Rybki są malutkie z wyjątkiem jednego saulosi, który jest najprawdopodobniej samcem. Ryby wpuściłem po 1.5 tygodniu po zalaniu z racji, że codziennie mierzyłem NO2 i NO3 a przez ostatnie dni NH3. Parametry NH3 i NO2 niewykrywalne a NO3 ładnie urosło. Dodam, że kubeł pracował wcześniej w innym akwarium. Na wloty do kubła dałem gąbkowe prefiltry. Na razie nie planuje montować prefiltrów narurowych ale może kiedyś?
Rekomendowane odpowiedzi