Skocz do zawartości

720litrów Mbuna


Kubiszon

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie z całej tej obsady to Auratus będzie rządził baniakiem, ale znowu nie snujmy wizji apokalipsy. Jeżeli Kubiszonowi taka obsada się podoba to dla mnie jest ok. Nie da się przewidzieć rozwoju sytuacji. Na miejscu autora wątku spróbowałbym z tymi rybami, a po dwóch latach opisałbym co i jak w baniaku się działo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no faktycznie z tym auratusem to może być docelowo nie najlepszy pomysł... może i z początku będzie dobrze, ale któregoś ranka jak odbije auratusom to mi wszystko zatłuką. Uparłem się nieco na te auratusy, gdyż mam sentyment do tej ryby, jednak póki co chyba sobie daruję i wystartuję baniak w obsadzie spokojnej, czyli Acei, Saulosi i Iodotropheus. Ew jakiś mały harem P.Elongatus do tego zestawu lub Labidochromis sp. Hongi. Dzięki chłopaki za rady, zapewne uniknąłem niemiłych doświadczeń. No to teraz pozostaje mi czekać aż mi się aktualną obsadę baniaka uda sprzedać, zakupić serpentynit i do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auratus to świetny pomysł do takiego akwarium, tylko reszta obsady nie pasuje do niego. Możesz nawet zaszaleć i wpuścić stado kilkunastu sztuk z kilkoma samcami. Na Słowacji u Imre Fuljera jest taki zbiornik hodowlany z bodajże 8 samcami i stadem samic. Zamiast wywalać auratusa wymień resztę obsady na ryby z charakterem (imo znacznie ciekawsze a często i gęsto ładniejsze np zamiast saulosi msobo magunga). Ja rozumiem, że jak ktoś ma zbiorniczek 112 l to jest skazany na takie sprengerae ale żeby przy takim litrażu jak Twój skazywać się na obserwowanie ich głęboko "ukrytego piękna" to ja nie ogarniam.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auratus to świetny pomysł do takiego akwarium, tylko reszta obsady nie pasuje do niego. Możesz nawet zaszaleć i wpuścić stado kilkunastu sztuk z kilkoma samcami. Na Słowacji u Imre Fuljera jest taki zbiornik hodowlany z bodajże 8 samcami i stadem samic. Zamiast wywalać auratusa wymień resztę obsady na ryby z charakterem (imo znacznie ciekawsze a często i gęsto ładniejsze np zamiast saulosi msobo magunga). Ja rozumiem, że jak ktoś ma zbiorniczek 112 l to jest skazany na takie sprengerae ale żeby przy takim litrażu jak Twój skazywać się na obserwowanie ich głęboko "ukrytego piękna" to ja nie ogarniam.

Eeeeeeeh, a myślałem, że już wszystko jasne, to pojawia się taki ryba1 i wszystko psuje;) I całe kombinowanie od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeh, a myślałem, że już wszystko jasne, to pojawia się taki ryba1 i wszystko psuje I całe kombinowanie od nowa...


I ma rację. Jeżeli z tych ryb najbardziej darzysz sentymentem auratusa to dobierz resztę ryb według tej ryby. Tak jak wspomniał Ryba1 warto miec więcej auratusów, wtedy agresja rozłoży się na większą grupę ryb (tak jak w demonakch).


Ja bym ci proponował taki układ:

1) Melanochromis Auratus

2) M. Msobo Magunga

3) P. Demasoni

4) P. Acei (łagodna ale często pływa w w toni i nie wadzi nikomu :) )

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ma rację.
No wiem :)


Ja bym ci proponował taki układ:

1) Melanochromis Auratus

2) M. Msobo Magunga

3) P. Demasoni

4) P. Acei (łagodna ale często pływa w w toni i nie wadzi nikomu :) )

No kurcze, fajnie to wygląda na papierze. A jakbyś proponował ilościowo to dobrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy odpuściłbym sobie auratusasa. Właśnie ze wzgledu na jego agresję. Nie miałem tej ryby nigdy ale taka panuje opinia.

Zaproponowałbym taką obasadę

Metriaclima sp zebra chilumba Luwino Reef lub Maison Reef 1+3

M msobo Magunga tu spróbowałbym 2+5

P demasoni 12szt

P acei 2+6/7

Dokładnie miałem taką obsadę w swojej 720-tce. Jest około 30 ryby i uważam, że jest to odpowiednia ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy odpuściłbym sobie auratusasa. Właśnie ze wzgledu na jego agresję. Nie miałem tej ryby nigdy ale taka panuje opinia.

Zaproponowałbym taką obasadę

Metriaclima sp zebra chilumba Luwino Reef lub Maison Reef 1+3

Z tego co widzę w bazie ryb to Metriaclima sp zebra chilumba jest dokładnie w tym samym zestawieniu co auratus, czyli "wysoce agresywny".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ryba jest w grupie ryb o podwyższonej grupie agresji. Na forum jest wątek założony przeze mnie o tej wspaniałej rybie http://forum.klub-malawi.pl/m-sp-chilumba-luwino-reef-maison-t20966.html?&highlight=luwino+reef

Obecnie pływa u mnie samczyk i samiczka tego gatunku. O dziwo jest to odwrotność ryby opisywanej w wątku. Samczyk ma agresje na poziomie 25 w skali do stu.

Tak więc, nie ma dwóch ryb o takim samym charakterze. Jak sam zauważysz o Luwino Reef są różne opisy a o auratusie wszyscy mówią jednym głosem kiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, nie ma dwóch ryb o takim samym charakterze. Jak sam zauważysz o Luwino Reef są różne opisy a o auratusie wszyscy mówią jednym głosem kiler.


Jeżeli ma do tej ryby sentyment to niech nie rezygnuje. Ślubu z tą rybą nie bierze i zawsze może zmienić obsadę (ten jeden gatunek). Nie raz największy killer staje się pipką a największa pipka killerem. Sam kiedyś mi to Sławek mówiłeś Ostatnio u mnie sprengerek dostał szajby. Przekopał z 30kg piachu i pogonił każdą rybę w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.