Skocz do zawartości

bojack

Użytkownik
  • Postów

    884
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bojack

  1. Zgadza się. No dokładnie tak jak napisałeś. Chipokae jest wszędzie, dodatkowo jest dominującą rybą w zbiorniku i pewnie tak pozostanie dlatego cała reszta ma ciężkie życie. Czasami mnie to irytuje, ale mimo wszystko lubię ten gatunek i z niego nie zrezygnuję. W większym zbiorniku będzie większe pole do popisu z aranżacją. Całkowicie inaczej zachowuje się Crabro, w porównaniu do Chipokae to bardzo spokojna ryba. Przynajmniej na razie.
  2. Blisko rok czasu już mam ten skład i nie zauważam, żeby działo się coś niepokojącego u żadnego z gatunków. No nic, będzie szkło, to po przenosinach obecnej obsady będę dalej dumał. Dzięki
  3. To też racja, oba gatunki pasują mi kolorystycznie. Protomelas większy (fajnie) i powinien sobie dobrze radzić z Chipokae i Crabro, ale faktycznie dieta średnio trafiona. Znowu Copadichromis z dietą ok, pytanie jak się odnajdzie w składzie z Chipokae i Crabro, czy nie będzie na okrągło gnębiony przez tych rozbójnikow Mam też w obsadzie Saulosi więc pokarm staram się podawać 50:50 roślinny i lekki mięsny.
  4. Podoba mi się ten pomysł. Będę próbował połączenia z Protomelasem. Dzięki bardzo.
  5. Chipokae około 12cm, Crabro okolo 15cm, Saulosi blisko 10cm. Nie myślałem jeszcze o konkretnym gatunku, ale brakuje mi czerwieni w obsadzie. Williamsi piękna ryba, nie znałem wcześniej tego gatunku, ale jednak tego czerwonego mi brakuje. Pytanie co czerwonego by pasowało do obsady.
  6. A ta podmiana która robiłeś, to przez ustrojstwo, z uzdatniaczem, czy jak? U mnie zawsze po podmiance się chwilę ocieraja, nie wiem czy to kwestia skoku temperatury, czy może bąbelków które robi pompa jak jest mniej wody.
  7. Hej, niebawem zjeżdża do mnie nowy zbiornik. Obecnie posiadam Chipokae 2 samce 6 samic, Saulosi 2 samce 6 samic (chce dodać jeszcze 4 samice, ale czekam co wyjdzie z narybku), Crabro chyba 2 samce i 2 samice (czekam do rozjasnienia sytuacji, aby dodać jeszcze 4 samice). Mam nieokiełznaną chęć dodać jeszcze jeden gatunek, ale nie wiem, czy nie będzie za dużo. Co myślicie?
  8. Zgadza się, tylko czasu brak Moduły będę robił na tylną ścianę i to mi pewnie zajmie miesiąc, dlatego resztę chciałem zrobić już z kamienia.
  9. Witam, zna ktoś dobre miejsce na zakup większych głazów (rodzaj póki co niewybrany) na terenie lubelskiego lub mazowieckiego. Potrzebuje 200-300kg kamienia, a wszystko co znajduje w okolicy to dosyć małe łupki z których trudno będzie zrobić aranżację pod mbuna. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.
  10. Spójrz chociaż na tą tabelkę, wskazana jest tam ilość mediów do prawidłowej nitryfikacji i do uzyskania klarownej wody. Poczytaj inne tematy autora w których to omawia. Nie śmiećmy w temacie
  11. No właśnie nie do końca. Człowiek zdobywa wiedzę całe życie, dlatego warto być otwartym
  12. Zbyt mało tlenu w wodzie byś łatwo zauważył po zachowaniu ryb. Oczywiście pozbądź się filmu bakteryjnego z powodów estetycznych, ale zbadaj dodatkowo parametry wody. Śmierci podopiecznego nie łączyłbym z korzuchem. Chyba że rybki pływają przy lustrze wody i łapią powietrze.
  13. Widzisz, moje podejście jest takie, że warto wszystko analizować. Im większą masz wiedzę, tym więcej działań podejmujesz świadomie. Z takim nastawieniem, że nie ma sensu czegoś zgłębiać ziemia nadal byłaby płaska, a słońce kręciło by się wokół niej
  14. Rozwiń proszę "% masy ciała przy karmieniu dziennie", bo nie mogę tego pojąć swoją głową
  15. Taki ukośny ruch w okolicach 0.18 wydaje się być niebezpieczny
  16. Zwróciłeś może uwagę jak to u Ciebie wygląda? U mnie na pewno jest coś na rzeczy, bo dziś miałem okazję przyjrzeć się na to bez poprzedniego wspomagania %%% jak ostatnio Tak wygląda mój wykres na koniec dnia: Wszystkie 3 linie to moduły białe tylko różne strefy zbiornika. Dzisiaj widziałem jak chwilę przed całkowitym zgaśnięciem strefa, która ma fioletowy/różowy kolor odrobinę się rozjaśniła i po kilkunastu sekundach zgasła. Natomiast strefa "zielona" gasła elegancko, przed końcem był mocny skok w dół i później zgasła już gładko. Nie bardzo wiem, o co chodzi. P.S. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby: 1. Dodać możliwość skalowania wykresu, aby dopracować sobie szczegóły, jak mamy 7 stref, to jest to uciążliwe. 2. Dodać możliwość wyłączania/włączania na wykresie widoczności innych stref. 3. Możliwość dowolnego klonowania kanałów pomiędzy sobą. Żeby na przykład dało się scalić w jeden wykres kanał pierwszy i ostatni (dowolnie) i sterować jednym wykresem. Teraz jest tak, że kanały muszą być po kolei, żeby były sterowane przez "jedną krzywą".
  17. U mnie jest podobnie. Samiec dominujący zachowuje się tak, jakby zalecał się do samca beta. Samiec beta zachowuje się różne, albo boczkiem boczkiem i ucieczka, albo próbuje łapać atrapę jajową samca dominującego. Samiec dominujący, albo odpuszcza po jakimś czasie, albo uskutecznia pościg
  18. Z tego co opisujesz wynika, że problemem było napowietrzenie wody, a nie stricte cyrkulacja w zbiorniku. Poruszenie powierzchni wody znów ją natleniło i rozwiązało Twoje problemy
  19. Hej, też macie tak, że na ostatnim etapie wygaszania jest moment, że święci jeszcze w miarę jasno i nagle gaśnie? Mam tak, że o 00.00 jest 16%, o 02.00 0% I ten ostatni skok jest jakos mocno zauważalny gdy w pokoju jest ciemno. Poza tą jedną rzeczą jest bomba
  20. 70 wysokie więc szkło 15mm. Pewnie będzie bliżej 300kg.
  21. Najbezpieczniej normalnie tylko dnem do góry, żeby był dobry uchwyt. 6-8 silnych osób i pójdzie. Najtrudniej ustawić na mebel bez przycinania palców
  22. To jest dobre podejście. Ja połaczyłem gatunki z powodu braku wiedzy. Później znalazłem złoty środek, bo obsada mi się spodobała. Czekam zatem na efekt połączenia kulfonków z auratusem. Będzie się działo
  23. Chipokae. Mieszam pokarmy z przewagą zieleniny.
  24. Trzymam od roku razem z Saulosi bez szkody dla obu gatunków. Ciapki wszystkożerne. Dawno dawno temu jak miałem ciapki to karmiłem tylko i wyłącznie spirulina forte od tropicala (brak wiedzy i brak innych dobrych pokarmów) bez większej szkody. Tak więc bez zmartwień o żywienie. Oczywiście nie namawiam
  25. bojack

    PH WODY

    7,4 stabilne będzie ok. Gorzej jeżeli będą wahania. Piaskowiec w formie skał w zbiorniku nie podniosą Ci znacznie, a nawet w ogóle ph. Szybciej jakaś kruszonka w filtrze. Jeżeli masz KH na wystarczającym poziomie to nie kombinuj.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.