bojack
Użytkownik-
Postów
884 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez bojack
-
Zgadza się. No dokładnie tak jak napisałeś. Chipokae jest wszędzie, dodatkowo jest dominującą rybą w zbiorniku i pewnie tak pozostanie dlatego cała reszta ma ciężkie życie. Czasami mnie to irytuje, ale mimo wszystko lubię ten gatunek i z niego nie zrezygnuję. W większym zbiorniku będzie większe pole do popisu z aranżacją. Całkowicie inaczej zachowuje się Crabro, w porównaniu do Chipokae to bardzo spokojna ryba. Przynajmniej na razie.
-
Blisko rok czasu już mam ten skład i nie zauważam, żeby działo się coś niepokojącego u żadnego z gatunków. No nic, będzie szkło, to po przenosinach obecnej obsady będę dalej dumał. Dzięki
-
To też racja, oba gatunki pasują mi kolorystycznie. Protomelas większy (fajnie) i powinien sobie dobrze radzić z Chipokae i Crabro, ale faktycznie dieta średnio trafiona. Znowu Copadichromis z dietą ok, pytanie jak się odnajdzie w składzie z Chipokae i Crabro, czy nie będzie na okrągło gnębiony przez tych rozbójnikow Mam też w obsadzie Saulosi więc pokarm staram się podawać 50:50 roślinny i lekki mięsny.
-
Podoba mi się ten pomysł. Będę próbował połączenia z Protomelasem. Dzięki bardzo.
-
Chipokae około 12cm, Crabro okolo 15cm, Saulosi blisko 10cm. Nie myślałem jeszcze o konkretnym gatunku, ale brakuje mi czerwieni w obsadzie. Williamsi piękna ryba, nie znałem wcześniej tego gatunku, ale jednak tego czerwonego mi brakuje. Pytanie co czerwonego by pasowało do obsady.
-
No i ożyło moje pierwsze Malawi 160 x 50 x 50
bojack odpowiedział(a) na pulpet temat w Życie w moim akwarium
A ta podmiana która robiłeś, to przez ustrojstwo, z uzdatniaczem, czy jak? U mnie zawsze po podmiance się chwilę ocieraja, nie wiem czy to kwestia skoku temperatury, czy może bąbelków które robi pompa jak jest mniej wody. -
Hej, niebawem zjeżdża do mnie nowy zbiornik. Obecnie posiadam Chipokae 2 samce 6 samic, Saulosi 2 samce 6 samic (chce dodać jeszcze 4 samice, ale czekam co wyjdzie z narybku), Crabro chyba 2 samce i 2 samice (czekam do rozjasnienia sytuacji, aby dodać jeszcze 4 samice). Mam nieokiełznaną chęć dodać jeszcze jeden gatunek, ale nie wiem, czy nie będzie za dużo. Co myślicie?
-
Kamienie lubelskie/mazowieckie
bojack odpowiedział(a) na bojack temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Zgadza się, tylko czasu brak Moduły będę robił na tylną ścianę i to mi pewnie zajmie miesiąc, dlatego resztę chciałem zrobić już z kamienia. -
Witam, zna ktoś dobre miejsce na zakup większych głazów (rodzaj póki co niewybrany) na terenie lubelskiego lub mazowieckiego. Potrzebuje 200-300kg kamienia, a wszystko co znajduje w okolicy to dosyć małe łupki z których trudno będzie zrobić aranżację pod mbuna. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.
-
Spójrz chociaż na tą tabelkę, wskazana jest tam ilość mediów do prawidłowej nitryfikacji i do uzyskania klarownej wody. Poczytaj inne tematy autora w których to omawia. Nie śmiećmy w temacie
-
No właśnie nie do końca. Człowiek zdobywa wiedzę całe życie, dlatego warto być otwartym
-
Zbyt mało tlenu w wodzie byś łatwo zauważył po zachowaniu ryb. Oczywiście pozbądź się filmu bakteryjnego z powodów estetycznych, ale zbadaj dodatkowo parametry wody. Śmierci podopiecznego nie łączyłbym z korzuchem. Chyba że rybki pływają przy lustrze wody i łapią powietrze.
-
Widzisz, moje podejście jest takie, że warto wszystko analizować. Im większą masz wiedzę, tym więcej działań podejmujesz świadomie. Z takim nastawieniem, że nie ma sensu czegoś zgłębiać ziemia nadal byłaby płaska, a słońce kręciło by się wokół niej
-
Rozwiń proszę "% masy ciała przy karmieniu dziennie", bo nie mogę tego pojąć swoją głową
-
Jak i czym czyścimy szyby w akwarium?
bojack odpowiedział(a) na ziemniak temat w Osprzęt do akwarium
Taki ukośny ruch w okolicach 0.18 wydaje się być niebezpieczny -
Zwróciłeś może uwagę jak to u Ciebie wygląda? U mnie na pewno jest coś na rzeczy, bo dziś miałem okazję przyjrzeć się na to bez poprzedniego wspomagania %%% jak ostatnio Tak wygląda mój wykres na koniec dnia: Wszystkie 3 linie to moduły białe tylko różne strefy zbiornika. Dzisiaj widziałem jak chwilę przed całkowitym zgaśnięciem strefa, która ma fioletowy/różowy kolor odrobinę się rozjaśniła i po kilkunastu sekundach zgasła. Natomiast strefa "zielona" gasła elegancko, przed końcem był mocny skok w dół i później zgasła już gładko. Nie bardzo wiem, o co chodzi. P.S. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby: 1. Dodać możliwość skalowania wykresu, aby dopracować sobie szczegóły, jak mamy 7 stref, to jest to uciążliwe. 2. Dodać możliwość wyłączania/włączania na wykresie widoczności innych stref. 3. Możliwość dowolnego klonowania kanałów pomiędzy sobą. Żeby na przykład dało się scalić w jeden wykres kanał pierwszy i ostatni (dowolnie) i sterować jednym wykresem. Teraz jest tak, że kanały muszą być po kolei, żeby były sterowane przez "jedną krzywą".
-
U mnie jest podobnie. Samiec dominujący zachowuje się tak, jakby zalecał się do samca beta. Samiec beta zachowuje się różne, albo boczkiem boczkiem i ucieczka, albo próbuje łapać atrapę jajową samca dominującego. Samiec dominujący, albo odpuszcza po jakimś czasie, albo uskutecznia pościg
-
Z tego co opisujesz wynika, że problemem było napowietrzenie wody, a nie stricte cyrkulacja w zbiorniku. Poruszenie powierzchni wody znów ją natleniło i rozwiązało Twoje problemy
-
Hej, też macie tak, że na ostatnim etapie wygaszania jest moment, że święci jeszcze w miarę jasno i nagle gaśnie? Mam tak, że o 00.00 jest 16%, o 02.00 0% I ten ostatni skok jest jakos mocno zauważalny gdy w pokoju jest ciemno. Poza tą jedną rzeczą jest bomba
-
Budowa akwarium 258x65x70h
bojack odpowiedział(a) na rafal0717 temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
70 wysokie więc szkło 15mm. Pewnie będzie bliżej 300kg. -
Budowa akwarium 258x65x70h
bojack odpowiedział(a) na rafal0717 temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Najbezpieczniej normalnie tylko dnem do góry, żeby był dobry uchwyt. 6-8 silnych osób i pójdzie. Najtrudniej ustawić na mebel bez przycinania palców -
Życie w moim 450 litrowym akwa ( 150x50x60 )
bojack odpowiedział(a) na Robson79 temat w Życie w moim akwarium
To jest dobre podejście. Ja połaczyłem gatunki z powodu braku wiedzy. Później znalazłem złoty środek, bo obsada mi się spodobała. Czekam zatem na efekt połączenia kulfonków z auratusem. Będzie się działo -
Życie w moim 450 litrowym akwa ( 150x50x60 )
bojack odpowiedział(a) na Robson79 temat w Życie w moim akwarium
Chipokae. Mieszam pokarmy z przewagą zieleniny. -
Życie w moim 450 litrowym akwa ( 150x50x60 )
bojack odpowiedział(a) na Robson79 temat w Życie w moim akwarium
Trzymam od roku razem z Saulosi bez szkody dla obu gatunków. Ciapki wszystkożerne. Dawno dawno temu jak miałem ciapki to karmiłem tylko i wyłącznie spirulina forte od tropicala (brak wiedzy i brak innych dobrych pokarmów) bez większej szkody. Tak więc bez zmartwień o żywienie. Oczywiście nie namawiam -
7,4 stabilne będzie ok. Gorzej jeżeli będą wahania. Piaskowiec w formie skał w zbiorniku nie podniosą Ci znacznie, a nawet w ogóle ph. Szybciej jakaś kruszonka w filtrze. Jeżeli masz KH na wystarczającym poziomie to nie kombinuj.
