Skocz do zawartości

Paweł83

Użytkownik
  • Postów

    692
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Paweł83

  1. Przymierzam się powoli do podobnego akwarium. Ciekawi mnie Twój kaseciak. Napiszesz coś na jego temat? Ile mieści się w nim mediów. Masz blok purolite? Pamiętasz wymiary? Zazys dołem?
  2. Ścisły top klubowych zbiorników moim zdaniem. Super
  3. Cześć Adamie. Niesamowite. Nic wiecej z siebie nie wyduszę.
  4. Masz dwa gatunki mbuna. Więcej kamieni w tym przypadku to nie jest kwestia gustu. To konieczność. Opisz co szwankuje w kaseciaku. Rozważam to rozwiązanie w przyszłym baniaku.
  5. Strasznie się zaniedbałem w prowadzeniu tematu. Z mną wile miesięcy kombinacji z obsadą. Nie będę teraz do tego wracał. W ostatnim czasie przez dłuższy czas sprawdzała się obsada w składzie: Placidochromis sp. Blue Otter 2/5, Lehrinops Mbasi 3/2, Aulonocara Baenschi 3/2, Otopharynx Teratigma 1/1, Copadichromis Chrysonotus. W związku z planami powiększenia zbiornika w perspektywie 1,5/2 lat podjąłem decyzje o rozpoczęciu budowania obsady do nowego zbiornika. Oczywiście wybór padł na non mbuna. Co z tego wyjdzie to się okaże. Na początek z wielkim bólem serca sprzedałem Placka, Lethrinopsa i Tetrastigmę. Ich miejsce tydzień temu zajęły Aulonocara Stuartgranti Ngara 12 szt. 4 cm od Fish Magic oraz Placidochromis Phenochilus Mdoka 10 szt. 5 cm z Tan-Mal. Obie do solidnej redukcji. I tak teraz wygląda moja obsada. Copadichromis Chrysonotus 11 cm 9 szt. Aulonocara Baenschi 3/2 10 cm. Aulonocara Stuartgranti Ngara 12 szt. 4 cm Placidochromis Phenochilus Mdoka 10 szt. 5 cm
  6. Nie mogę uwierzyć że miałem Cię pod ręką i nie zasypałem Cię pytaniami o sump i całość funkcjonowania akwa. Super projekt i wykonanie. Gratuluje i daj czasem znać co u Ciebie słychać.
  7. Super. Ja otworzyłem pudełko i od razu zamknąłem. Poczekam na bardzo długi i samotny zimowy wieczór.
  8. Moje jeszcze mode i niewybarwione. Określił bym je jako terytorialne toniowce. Samce pilnują swojego rewiru w toni i przeganiają inne chrystki. Do tarła jeszcze nie podchodziły ale sądzę ze odbedzie się w toni. Mam akwa wysokości 50 cm i one są typowo toniowe. Rzadko bywaja niżej niż 10 cm od dna. Bardzo ruchliwe. Ignorują inne ryby i zajmują się tylko sobą. W najbliższym czasie zmienię obsadę. Będę probował połączyć je z drapieżnikami. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  9. @Limak86 przyjedź do Augustowa w przyszły weekend to wszystkiego się dowiesz. Poznasz również moją opinię o tych rybach ?
  10. Dokładnie to miałem na myśli. Sądzę że każdy tak to zrozumiał. A porównanie ryb do ludzi to już w ogóle bez sensu.
  11. Moim zdaniem porównanie pielęgnic z Malawi do karpia bardzo nietrafione.
  12. Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie wolę zamrażarkę. Sądzę że jest to bardziej humanitarne ze względu na to że ryby są zmiennocieplne. Jest też mniej brutalne. Raz obciąłem głowę rybie i bardzo źle się z tym czułem. Sądzę że ryba również. W pierwszej wypowiedzi poznera zabrakło szczegółu że należy rybę wrzuci w worku z wodą. Może stąd reakcja kolegów.
  13. Rozważ Labidochromis joanjohnsonae. Nieduża. Samce i samice bardzo się od siebie różnią.
  14. Odpowiedz na pytanie kolegi. To po pierwsze. Pod drugie podaj jeden gatunek który podoba Ci się najbardziej. Odpowiemy czy nadaje się do tego zbiornika i ewentualnie podpowiemy co może z nim pływać. Jest baaardzo dużo gatunków które możesz hodować w tym zbiorniku.
  15. Ja takie coś
  16. Gratuluję zbiornika. Dla mnie jeden z fajniejszych. Super
  17. Wyrażam zgodę.
  18. Z uwagi na dietę Protomelasa bym czymś zastąpił. Copadichromis Borley był by ekstra do tego zestawu. Moori to duża i silna ryba i powinna stawiać skuteczny opór i odpowiednio ustawić potencjalnego agresora. Co do ilości to będzie chyba zależało od wielkości dostępnych ryb oraz dostawcy który określi czy jest w stanie z pewną dozą prawdopodobieństwa dobrać układ.
  19. Jak do mnie trafił w maju wygladał tak Teraz wygląda tak Co to może być?
  20. U mnie dwie próby z Tetrastigmą skończyły się fiaskiem. Być może to przypadek ale bardzo słabego zdrowia były. Pierwsza partia wychudła i pobladła. Ciągnące odchody i snucie się po akwarium. Obraz nędzy i rozpaczy. Pozbyłem się ich. Bardzo mi od początku na nich zależało więc podjąłem kolejną próbę. Tym razem z innego źródła. Początko wszystko było ok chociaż wybarwienie samca nie powalało na kolana. Był jeszcze młody więc liczyłem, że szybko się to zmieni. Niestety samiec dostał dziwnych czarnych kropek. Konsultowałem te objawy z kilkoma kolegami. Podobno to nic poważnego i nie jest to zakaźna choroba. Wygląda to bardzo słabo, a i kolory nadal nie imponują. Moja przygoda z tym gatunkiem wkrótce się skończy. Nie twierdzę, że jest to wyjątkowo delikatna ryba. Zbyt krótko je mam. Nie jest on mi pisany. Tak czasami bywa. Co do propozycji ciekawego toniowca to proponuję rozważyć Copadichromis Chrysonotus (samice z kropkami). Nie mam ich zbyt długo. Trafiły do mnie po tym jak docelowy "toniowiec" Copadichromis Borleyi Namelenje sterroryzował całe akwarium, zamęczył kilka samic i pozbawił kolorów wszystkie samce, wszystkich gatunków. Chrystek jest mega toniowy. Nie potrafi pobierać pokarmu z dna i jako jedyny nie skubie kamieni. Ad w Habitacie i @Merlotpotwierdzają ciekawe zachowanie tej ryby, a mianowicie to, że trze się w toni. Sam jeszcze tego nie zaobserwowałem ale czekam cierpliwie. Jest bardzo ruchliwą rybą z tendencją do zachowań ala ławicowych. Podobnie jak Krzysztof @pozner uważam, że trochę zaśmiecamy Tomkowi artykuł i powinno się wydzielić temat z obsadą @Limak86.
  21. Od jakiegoś czasu ugruntowała się opinia, że mbunie piach zwisa i powiewa. Nie kopią bo lubią tylko po to by wygrzebać sobie jaskinie. Ja przy non mbunie przeprowadziłem zabieg odwrotny. Wymieniłem żwir mieszanie gradacji na piach Kreisel. Oczywiście nie udało mi się wybrać wszystkiego i jest pomieszany ale zdecydowanie więcej piachu. Moim rybom nie jest wszystko jedno bo jest pośród nich sporo grzebaczy. Od wymiany piachu zaobserwowałem większą aktywność ryb przydennych.
  22. Zdjęcie by się przydało. Jeśli widzisz u niej wytrzeszcz i opuchliznę to moim zdaniem już po niej. W Twojej sytuacji uśmiercił bym ją żeby jej trup nie pływał w zbiorniku gdy Ciebie nie będzie. Proponuję, żebyś spróbował ustalić przyczyny choroby. Jeśli oczekiwał byś naszej pomocy powinieneś podać parametry oraz obsadę oraz czym karmisz ryby.
  23. Super. Nie chciał bym żeby takie tło porosło mi glonem.
  24. Klub zebrał nicki chętnych. Przekazał TM. Oni wysłali taką ilość książek Wojtkowi, podpisał i odesłał. Następnie przy składaniu zamówienia klubowicz podawał nick i już.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.