Skocz do zawartości

Paweł83

Użytkownik
  • Postów

    692
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Paweł83

  1. No naprawdę cenna uwaga. Gratuluję
  2. Witam wszystkich ciekawych jak wykonać filtr kasetowy do akwarium 112 l. Niniejsze opracowanie powstało „na polecenie” ;-) kolegi Deccorativo. To jak dojrzewałem do decyzji o wykonaniu kaseciaka można prześledzić wyżej. Na początek lista zakupów: 1. Pompa Hydor Pico 1200 -http://allegro.pl/pompa-obiegowa-hydor-pico-evo-mag-1200-pg-i6090710560.html Powinna mieć przepływ 1200l/h ale po włożeniu do zbiornika i zmierzeniu faktycznego przepływu wychodzi mi około 750 2. Gąbka ppi 45 o wymiarach 9x5x34. Zamówiłem u użytkownika wodatech na allegro. Zrobił mi oddzielną aukcję po tym jak zadałem mu pytanie. Koszt 6 zł + koszt przesyłki. 3. Siatka do wykonania podstawki pod media w komorze pompy. Jest tego więcej niż potrzebujemy i w zasadzie można samodzielnie wymyśleć na to patent. Generalnie chodzi o to aby media nie leżały na dnie komory pompy tylko na podwyższeniu aby woda ciągnięta była do góry całą powierzchnią komory. Należy uformować z niej podeścik i włożyć na spod komory pompy. http://allegro.pl/siatka-hodowlana-zgrzewana-12x12mm-1-20m-zielony-i6089734184.html 4. Czarny peszel do przewodów elektrycznych o średnicy 25mm. Około 30 cm. Dostępny w sklepach elektrycznych lecz może być problem z kupieniem tak małego kawałka. Mi się udało. Zapłaciłem 2 zł. 5. Oring do ścisłego połączenia pompy z peszlem. Proponuję udać się do hydraulicznego z pompą i peszlem i dobrać odpowiedni. Cena 20 groszy. 6. 0,5 l medii filtracyjnych wyższej klasy. Ja swoje przełożyłem z funkcjonującego kubełka. Biocera 1200. 7. Klej Cosmoplast500 do sklejenia kasety http://allegro.pl/cosmoplast-500-klej-cyjanoakrylowy-do-pleksi-plexi-i6373671862.html 8. Klej Soudal fix All turbo dostępny w sklepach budowlanych do przyklejenia kasety do tylnej szyby akwarium. 9. Formatki ze spienionego PCV 3mm wycięte na wymiary: tło - 780x390mm dno kasety 1 szt - 194x90mm przód i tył czyli 2 szt - 90x337mm 1 szt przegroda 90x290mm 1 szt front zamykający 194x340mm Zamówione tu: http://plyty.fabertec.pl/pl/p/Plyta-PCV-spienione-kolor-czarny/94 W kwestii zakupów to tyle. Technikę klejenie formatek pięknie objaśnił mi Deccorativo więc posłużę się jego tekstem: "Operacje najpierw nacinasz szczeliny wlotowe na dole przodu np 5 szczelin wysokości 5cm i szerokości 2mm i identycznie w dnie ale tylko na 0,5cm. stawiasz przód na dno ekierka kąt prosty i sklejasz razem. z drugiej strony dna stawiasz tył i sklejaz pod kątem prostym. kładziesz na tle z właściwej strony i na równo z krawędzią kleisz do tła. od przodu odmierzasz 85mm i wklejasz przegrodę od górnej krawędzi tła - powinno pozostać dołem przelot ok 50mm. przykładasz front i kleisz zamykając kaseciak. Technika klejenia cosmoplastem jest taka stawiasz dwia mokre ślady kleju na obu końcach jednego z detali i pod kątem prostym stawiasz drugi dociskasz i po 2 sek trzyma potem przechylasz tak by wpuszczona kropelka kleju ściekała w szczelinę pomagasz sobie zaostrzoną zapałką rozprowadzając klej dociskasz i sklejone na całej długości spoiny kleju dajemy bardzo mało wtedy łapie natychmiast. masz takie komory patrząc od wlotu wody 1/ komora śmieciowa 5mm – która nie jest de facto komorą tylko wolną przestrzenią pomiędzy przodem filtra a gąbką 2/ potem gąbka 50mm bez prowadnic opiera się na grzałce 30mm a grzałka na przegrodzie" UWAGA: Bardzo ważne aby przegrodę komór wkleić w taki sposób aby od przodu zachować 85mm. Ja popełniłem taki błąd, że przegrodę przesunąłem bardziej w stronę komory gąbki. Skutek był taki, że musiałem kupić nową grzałkę gdyż po włożeniu starej nie było wolnej przestrzeni przed gąbką tj. komory śmieciowej. To na razie tyle. Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami to zapraszam do zadawania pytań.
  3. Co powiecie na układ: Pseudotropheus Saulosi 2+6 Cynotilapia sp. hara gallireya reef 1+3 lub więcej Pseudotropheus acei 8 szt.
  4. Witam, Obecnie posiadam akwarium 112 l a w nim saulosi w układzie 2+6. Jeszcze do młode i pewnie do redukcji. Planuję zakup akwarium 375l. Nie zamierzam rozstawac sie z saulosi i tu moje pytanie. Co do nich bedzie pasowało kolorystycznie i żywieniowo. Chciał bym żeby znalazla sie tam jakas wieksza rybka.
  5. Muszę pokombinować. Albo całkowicie zrezygnuje z oświetlenia prawej strony albo zostawię jeden lub dwa moduły przesunięte maksymalnie do przodu a to w moim przypadku jeden centymetr. Musze tylko znaleźć bardzo dobrą taśmę dwustronną taką jak oryginalnie jest przy tych modułach.
  6. Zgadza się. Muszę zmodyfikować oświetlenie. Świeci akurat na krawędź kasety.
  7. A było tak. Wszystko na wierzchu.
  8. Zgadzam się
  9. Panie i Panowie, Tydzień od podjęcia decyzji o zrobieniu kaseciaka zrobiłem to... Przez ten tydzień na spokojnie zamówiłem wszystko, skleiłem i zainstalowałem do zbiornika. Jestem bardzo zadowolony nie tylko z tego że zrobiłem to własnymi koślawymi łapami ale głównie z efektu wizualnego. A wszystko to dzięki namowom i ogromnej pomocy kolegi deccorativo. Jak dorosnę chcę być taki jak On. :-) Jeszcze nie wiem czy to się u mnie sprawdzi ale tym którzy uważają że nie są w stanie tego samodzielnie dokonać oświadczam że jeśli mi się udało to każdemu się to uda.
  10. Masz racje Andrzeju jeszcze trochę popierdywuje powietrzem. Może się uciszy i zacznie lepiej pompowac.
  11. Nie ogarne teraz tego mierzenia. Wydaje mi się istotnym fakt że po odpaleniu kubła zaczął głośno pracować. Bardzo mruczy. Może zapowietrzony? Kaseciaka zrobie. W wiadomosciach coś będę pytał.
  12. Za drogo i za słaba wydajność. Moze sie zdecyduję na własny ale musiał by ktoś mnie mocno poprowadzic. Przedewszystkim w zamowieniu odpowiednich formatek.
  13. Zrobiłem jak napisałeś. Zamierzałem przepływ i jestem w szoku. Wyszło mi 240 l/h. Co robić?
  14. Przeraża mnie ta robota. Niewiele zrozumialem. Jestem totalnym technicznym beztalenciem. Szkoda
  15. Zostawic gąbke w kuble? Wypełnia cały gorny kosz. Jeśli tak to od dolu ceramika drugi kosz purolite i troche ceramiki i gąbka?
  16. Jeśli wykonam te wszystkie zabiegi z obecnym kubelkiem i dodam falownik to będę mógł wyrzucic mechanik? Bardzo mnie kusi perspektywa kaseciaka ale jeszcze za mało o nim wiem. Boję się również ze nie podałam. Da sie w ogóle wsadzic kaseciak do funkcjonującego akwarium?
  17. Witam szanownego kolegę,

    zgodnie z sugestią kolegi egon44 uprzejmie proszę o użycie magicznych zdolności i zajrzenie do mojego wodociągu w Bartoszycach, woj. warmińsko-mazurskie. Będę również bardzo szczęśliwy za wszelkie sugestie odnośnie podmian. Aktualnie leje wodę prosto z kranu.

    Łączę wyrazy szacunku

     

    1. deccorativo

      deccorativo

      zajrzę ale pisz w poczcie a nie w moim statusie

  18. Witam wszystkich, mam nadzieję że się nie powtarzam. Posiadam zbiorniczek 112 l. Oczywiście w przyszłości planuję większy (to zależy od żony). Obsada to pseudotropheus saulosi 9 szt. do redukcji. Oświetlenie moduły led + led dommer pro, Filtracja: 1. hw 302 a w nim od dołu ceramika, purolite i warstewka ceramiki i waty, gąbka + na zasysie gąbka ppi 45 2. aquael unifilter 750 jako mechanik Moje pytanie: Jakie zmiany wprowadzić do filtracji aby można było zrezygnować z wewnętrznego mechanika i z gąbki na zasysie? Zależy mi po prostu na pozyskaniu jak największej przestrzeni życiowej dla moich maleństw. Nie jestem również zadowolony pracy obecnego zestawu z uwagi na zaleganie odchodów. Uwierzcie, że próbowałem z wylotami wszystkiego. Zawsze gdzieś się kupy zbierają. Myślałem o takim rozwiązaniu: W kubełku zostawiam tylko ceramikę i purolite. Zdejmuję gąbkę z zasysu. Daje prefiltr w postaci hw 602 wypełnionego gąbkami. Dla zachowania odpowiedniej cyrkulacji zamiast mechanika daje do środka nieduży falownik (jeśli takie są).
  19. Witam, ja tylko w kwestii propagowania akcji na tym forum. Przypominam że to forum Stowarzyszenia MIŁOŚNIKÓW PIELĘGNIC a nie MIŁOŚNIKÓW ZBIORNIKÓW Z PIELĘGNICAMI. To tyle...
  20. Witam po raz pierwszy na forum, pod patronatem egon44 zastosowałem purlite w swoim 112 l, przerybionym zbiorniku. Stan wyjściowy NO3 40-50. Następnego dnia 10, kolejnego 2-5. Pojawił się problem z sinicami ale po ograniczeniu świecenia jest dobrze. POLECAM
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.