Skocz do zawartości

Paweł83

Użytkownik
  • Postów

    692
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Paweł83

  1. Paweł83

    Zbiornik dla narybku

    Dobry pomysł. Dzięki
  2. TMBT i Purolite to już nie za bogato?
  3. Tutaj masz mój opis. Mój powstawał przy udziale kolegi deccorativo. Wiem, że kaseciak ciągle jest ulepszany obecna wersja to turbokaseciak ale mój też jest spoko. Jestem bardzo zadowolony. W przyszłych moich zbiornikach też będzie. Jeśli będziesz miał pytania to chętnie odpowiem.
  4. Tu jeszcze z trzema samcami.
  5. Witam kolegę, bardzo ładnie Ci to wyszło. Ja również posiadam 112 l. Na pewno już myślisz o większym;-). W wolnym czasie pomyśl o zastosowaniu filtra kasetowego. W nim wszystko schowasz i zaoszczędzisz prąd. Pompa która u mnie chodzi bierze tylko 7W.
  6. Paweł83

    Start 300 l

    Ja mam ustrojstwo do 112 l.
  7. Pokarm dotarł. Moje ryby go pokochały. Serdecznie dziękuję.
  8. Dzięki za odpowiedź
  9. Witam, za jakiś czas planuje zakup zbiornika o długości pomiędzy 150 a 180 cm. Powoli zabieram się do kosztorysu inwestorskiego. Czy możecie mi polecić dobrych szklarzy którzy dowożą swoje produkty do klienta.
  10. Moim zdaniem temat niewyczerpany. Musisz jeszcze zamieścić fotkę efektu końcowego z wodą w środku bez mleka. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością.
  11. W niektórych momentach, takich jak ten wyżej widoczny, człowiek nie jest w stanie skupić się na tle.
  12. Będziesz musiał odsuwać kaseciaka do czyszczenia gąbki? Jak rozumiem jest wciśnięty pod wzmocnienie. Jak to rozwiązałeś? Jakie mocowanie? Pytam bo w przyszłości też mnie to czeka i również zastanawiam się nad własnym tłem. Po tym jak Deccorativo namówił mnie na budowę kaseciak uwierzyłem w siebie i jestem gotowy podejmować takie wyzwania.
  13. 200 g poproszę
  14. Dla mnie szary.
  15. Zgadzam się.
  16. No widzę kolego, że do każdego rozwiązania masz zastrzeżenia. Ciężko będzie Ci dogodzić ;-)
  17. Paweł83

    Zbiornik dla narybku

    Dzięki. Jeśli ktoś trzymał młodzież w mniejszym zbiorniku to bardzo proszę o opinie.
  18. A wracając do osady. Mam 112 l. Zgodnie z sugestiami kolegów zakupiłem 10 szt młodych. Po około miesiącu cieszyłem się, że uda mi się utrzymać układ 2/7-8. A tu nagle samica zaczęła się przebarwiać i stała się trzeci samcem który został automatycznie pobity, najpierw przez pozostałe samce a później dołączyły samice. Odłowiłem delikwenta i po podleczeniu w szpitalu oddałem. Przy okazji oddałem takiego dziwaka który trzymał się na uboczu i miał blade kolory. Zostało mi 8 rybek. Nadal zapowiadało się na układ z dwoma samcami. Tydzień temu coś się między chłopakami popsuło. Samiec bardziej wybarwiony który od początku był alfa i już trzy razy podchodził do tarła zaczął intensywnie nękać tego drugiego. Widać było że strasznie go irytuje ten drugi bo przy okazji czepiał się samic. Uratowałem więc życie kolejnej rybie i ją oddałem. Aktualnie mam układ 1/6 i być może jeszcze jedna odpadnie. Jak widać na układ nie ma racepty. Z mojej obserwacji wynika, że indywidualny charakter ryb determinuje to co będzie się działo w zbiorniku. Podsumowując. Pomimo tego że oddałem już 3 ryby za które zapłaciłem po 15 zł, to obserwacja zachowań, kształtowania się hierarchii była bardzo ciekawa. Kupując dorosłe ryby narażasz się na straty dużej części obsady, musisz liczyć się z tym że 100% samice mogą stać się samcami oraz pozbawisz się przyjemności oglądania "gry o tron". Polecam kupno 10 szt młodzików i tak jak egon44 pisał ułożenie dwóch gruzowisk po bokach zbiornika. Uważam, że hodowla malawi w małym zbiorniku jest prawdziwym wyzwaniem. POWODZENIA
  19. Paweł83

    Zbiornik dla narybku

    Nie wciąga ci ich do komory śmieciowej? Jak zabezpieczasz wlot?
  20. Paweł83

    Zbiornik dla narybku

    podasz nazwę pompy
  21. Paweł83

    Zbiornik dla narybku

    Do osiągnięcia rozmiaru 3-4cm
  22. Paweł83

    Zbiornik dla narybku

    Witajcie, Jaki optymalny zbiornik (nie za duży) nadaje sie do wychowywania narybku do wielkości 3-4 cm? Załóżmy ok 20 szt.
  23. Dasz radę. Ja też się bałem wszystkiego. Bałem się modułów i sterownika, przerażony byłem sklejeniem filtra kasetowego. Strach mija jak masz już wszystko kupione i zaczynasz działać. Pomoc kolegów z forum jest nie do przecenienia. To jak ja potrafię zamęczyć pytaniami to tylko egon44 i Deccorativo wiedzą. Ja ich podziwiam za cierpliwość. Masz tu do czynienia z fachowcami i bardzo uczynnymi ludźmi którzy na pewno odpowiedzą na najgłupsze pytanie;-). Sam również się polecam. PS. Też nigdy wcześniej nie miałem lutownicy w rękach.
  24. Bardzo dziękuję Państwu za konstruktywną krytykę. Fajna zachęta.
  25. Ja wiem o co chodziło ale dziwie się że ktoś wychwytuje literówki zamiast odnieść się do marytoryki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.