Skocz do zawartości

RAI3

Użytkownik
  • Postów

    386
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RAI3

  1. 300 spiruliny poprosze ☺
  2. Czy to "duze ryzyko" wynika z jakis wzorow i wyliczen ? Osobiscie nie widze przeciwskazan gatunkowych do takiego doboru. Reszta wyjdzoe w praniu i zakladanie najgorszego i czarnowidzenie jest tu zbedne. Nie jest to zwiazek na cale zycie ...
  3. hm... to one sie leją po kolorach ? ciekawe spostrzeżenie jeśli chodzi o temat to gdzie tu ryzyko ? choć jak dla mnie dziwny wybór kolorystyczny. skoro mbamba musi być to może to maingano niekoniecznie , choć w zasadzie czmu nie ?
  4. podzielam opinie
  5. jeśli jednak chcesz pozostać przy folii na zewnątrz to po co czekać ... wycieczka do castoramy załatwi sprawę.
  6. może to info stąd ..? http://www.malawi.org.pl/?view1=niasa chyba sie spóźniłem
  7. Dziękuję Ci bardzo za słowo młodzi od razu człowiek zaczyna oddychać pełną piersią , ale wracając do tematu, nie było moim zamiarem wychowywanie kogokolwiek ( no może oprócz mojej córki ) i szczerze wątpię iż stało się to ( niechcący) moim udziałem . Może po prostu chciałem przeczytać to co przeczytałem albo przynajmniej wpasować w jakąś tam ideologie buntu - "młodych gniewnych" co nie oznacza jednak , że prawdziwe powody nie były czytelne -- dołączony post: tak wiem też odczytałem w podobny sposób ten post choć nie zwróciłem szczególnej uwagi na "przeklawiaturzenie" , ale mam nadzieję , że moje wyjaśnienie spełniło Twoje oczekiwania i zaspokoiło Twoją ciekawość . -- dołączony post: co do zasady się zgadzam i nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej , ale zdradź mi proszę skład eliksiru życia i adres Twojego raju podatkowego PS nawet jeśli miałoby to być na innym forum Całą naszą dyskusje na zadany temat można by podsumować jednym zdaniem krótko i zwięźle: 1.Można, ale nie zaleca się lub 2. można, ale po co tudzież 3. można choć dna nie wyczyści
  8. Podoba mi się zmiana Twojego stylu w dobrym kierunku Zapewne to już raczej nie Tak będzie , ale do rzeczy też kiedyś trzymałem opaczki z pyszczakami i raczej moje obserwacje są zbieżne z kolegi Bojar. Ta ryba nie da sobie w kaszę dmuchać. Generalnie może pływać ( jak wynika z dotychczasowych wypowiedzi ale.... czy jest konieczna i czy "czyszczenie dna" to będzie akurat to co będzie robił w zakresie jakim oczekujesz jest sprawą dyskusyjną -- dołączony post: to taka krzyżówka opaczka z otoczakiem głownie kiedy leżą obok siebie
  9. taka sama jak jeziora do 800 l , a nawet duzo mniejsza -- dołączony post: najzwyczajniej szukasz zaczepiki ci z C to hodowcy Cichlidae wiadomo, a ci bez to ogólnie hodowcy
  10. Cały ambaras zawiera się w dwóch słowach - prawie, namiastka. Posiadacze 112 tez to mają
  11. Moze poszlo nie w ta strone co mialo z powodu braku ewidentnych glosow za zakupem tych ryb. Sam stwierdziles ze kupilbys fxx gdyby byly dostepne podajac kolejny glos przeciw -finansowy , a pewnosci brak o czym wspominali poprzednicy i zaden papier yej pewnosci nam nie da. Papiery maja to do siebie ze przyjma wszystko.
  12. nie wiem czy stwierdzenie "to tylko ryby" wśród MIŁOŚNIKÓW ryb jest stwierdzeniem bezpiecznym . Czytając niektóre posty w innych wątkach ... Beware
  13. Stanowcze nie dla ryb WF. Nie znajduje żadnego rozsądnego powodu aby trzymać ryby dzikie pływające kiedyś w jeziorze i korzystające z wolności i zamykać je w "klatkach". Począwszy od klatek poprzez trudniejszą aklimatyzację i warunki chowu na urodzie skończywszy, wszystkie argumenty przemawiają na NIE .
  14. to miałem na myśli pisząc "poza zmianami wspomnianymi na początku"
  15. byle by się za włosy nie targały a wracając do tematu zaczynacie panowie puszczać wodze fantazji i coraz to nowe gatunki dorzucać i jak sądze ile osób tyle koncepcji. Kolega zaproponowała swoją wizję gatunkową( jak rozumiem po mniejszym bądź większym zapoznaniu się z ofertą )bo takie mu się podobają jak sądzę i już . Poza zmianami wspomnianymi na początku nie ma chyba za bardzo co mieszać bo nie jest źle. Za chwilę dojdziemy do 20 gatunków do wyboru ( zaproponowanych) i tak jeszcze długo by można .
  16. czy zatem nie powinno ich być mniej , jak kobita jest wredna to trzeba się jej pozbyć a nie więcej do domu sprowadzać ze sprengerae bym nie szalał bo mało atrakcyjny , ale to tylko moje zdanie chyba większości sie jednak podoba
  17. Zaraz zaraz najpierw msobo be bo za dużo żółtego potem 3 gatunki niebieskie maingano callainos acei a na końcu msobo dobre dla ew zrównoważenia niebieskiego zamiast callainosa, a co z niezrównoważonym wtedy żółtym ?. a może konkretnie tak 2+3(1+4) maingano, 2+3(1+4) yellow, magunga 2+3, i maison 1+3 którego rzeczywiście można pomyśleć na wymianę z callainos vel acei
  18. Wydaje mi się , ze obsada dość rozsądna choć wymieniłbym może demasoni na wspomniane maingano . w tym zbiorniczku zmieścisz 20-25 ( nie wszyscy się z tym zgodzą) więc przy 4 gatunkach masz pole do popisu 1+4 ew przy dobrych wiatrach 2+4.choć z maisonem moze się to nie udać
  19. Typowy facet . WZROKOWIEC ;) witaj Rafale
  20. RAI3

    Mrożonki

    można dorzucić jeszcze mysis i larwę komara. Ja kupuję wodzienia na wagę żywego płukam i zamrażam zdecydowanie najlepsza jakośc mrożonki. No i wspomniany oczlik mam wrażenie, ze zdecydowanie podkreśla kolory
  21. ja jednak stawiałbym na ospę . ichtio + zwyżka temp powinno pomóc . zrobiłbym to w miarę szybko bo jak rozumiem inni mieszkańcy akwa jeszcze bez widocznych objawów.
  22. Również wydaje mi się że będzie to jednak otarcie mechaniczne. Można zastosować to co zaproponował eljot lub sól akwarystyczną np sanital albo coś jeszcze innego
  23. RAI3

    Ryba po Augustowsku

    nie wiem o jakim przeinaczaniu piszesz . jedyny fakt jaki przeinaczyłem był w innym wątku choć skutki dotknęły głownie tego wątku. -- dołączony post: Nie ma mowy o żadnej obrazie przynajmniej z mojej strony . Powiem więcej nawet nie jestem obrażony na FM choć rzeczywiście gdyby uznać fakt że nie zakupie już tam ryb( a szkoda) można by to w ten sposób potraktować. Zgadzam się wątek został wyczerpany a ja skazany . jedyne czego mi tu brakuje to głownie odpowiedzi na ostatnie moje zapytanie do FM żeby potwierdzić przeprowadzoną z Nim rozmowę że zdarzają się takie sytuacje u niego. albo w zasadzie też niekoniecznie . wnoszę o zamkniecie wątku PS swoją drogą czy założyciel wątku nie powinien posiadać też możliwości jego zamkniecia ? temat do przemyślenia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.