Skocz do zawartości

RAI3

Użytkownik
  • Postów

    386
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RAI3

  1. RAI3

    malawi i tanganika

    "Agresja i bijatyki" to chleb powszedni Malawi zwłaszcza Mbuna więc w czym problem ?
  2. RAI3

    malawi i tanganika

    MAtik to o czym pisałeś jak nie o wybijaniu ? tak wiem czepiam się :P
  3. troche zbaczacie z tematu panowie . Uważam że nie stoi nic naprzeciwko temu aby łączyć aulonki z Mbuną , nie widze ani przeciwskazań. Fakt że aulonki to spokojne ryby można włożyc między bajki . Ich spokojność objawia się nie zaczepianiem innych ale w kasze nie dadzą sobie dmuchać . Wybarwią się i nigdzie nie będą się chować jak to sugerują niektórzy. Jedyne nad czym w opisanym przypadku bym się zastanowił to kolorystyka .
  4. okok
  5. skoro jeden musi wygladać a drugi nie to skoro są "identyczne" to oba wygladają czy oba nie muszą ?
  6. eljot odpowiedź nie na temat . Pomijając wszystkie uwagi kolegi eljota z którymi bądź co bądź się zgadzam (żeby nie było ) to temp 22 st jest stanowczo za mała podnieś temp do 25-26 st . Bo zakładam że ani obsady ani akwa nie zmienisz pozdro
  7. skoro tak ja różnicy nie widzę , ale ja nie muszę to one powinny
  8. Dotarlo i do mnie. Dzieki. Jedno male pytanko color i proscar wygladaja tak samo ? Bo nie widze zadnej roznicy :-)
  9. RAI3

    za mała szafka

    Dzieki za odpowiedzi tez mi sie tak wydawalo , ale przezorny zawsze ubezpieczony
  10. Witam, mam okazje kupic akwa juwela po okazyjnej cenie ale bez szafki. Wiadomo ze rozmiar akwa 151 cm . Standardowa szafka 150 cm. Czy ten jeden dodatkowy centymetr akwa stanowi problem ?
  11. ok dzięki
  12. jakieś przybliżone terminy ? bo papu się kończy i nie wiem czy i ile mam kupić
  13. skoro o gustach się nie dyskutuje to po co ten głos krytyki ? Bo przecież Twoja wypowiedź w gruncie rzeczy nim jest. Powinniśmy zakończyć stwierdzeniem że można . Koniec kropka.
  14. To może ja wtrącę swoje 3 grosze jako posiadacz aktualnie i w przeszłosci sporej gromadki aulonków. Nie widze zadnych p/wskazan zeby w 240 trzymac aulony .co do ilosci i ukladu trudno powiedziec jaki bedzie najlepszy . Przy samych samcach bez samic wieksza szansa na utrzymanie kolorowych kilku samcow, ale i przy samicach czasem tez jest taka mozliwosc jednak wydaje mi sie ze musi byc lekkie przerybienie(jakze nielubiane tutaj) ale nie musi . Probuj. Wracajac jeszcze raz do meritum watku - jestem na tak .
  15. 300color i 300 maintenance poprosze
  16. RAI3

    Ryby Andrychów

    wiedza wiedzą ale nie kupowałeś małych rybek z których wyrosły potwory tylko widziąłeś co brałeś i co miałeś w domu.
  17. RAI3

    Ryby Andrychów

    nieobeznanie z tematem to jedno, ale.... "wciśnięcie" jak największej ilości ryb - każdy chce sprzedać ile się da -ale to nie znaczy że to co Ci proponują trzeba od razu kupować kupując 2-ie 20cm pielęgnice pawiookie widziałeś jakie są duże ( wiedząc jakie masz akwarium) kupując 2-ie crabro 18cm widziałeś ryby i wiesz jakie masz akwarium ( 112L) hm coś mi tu nie gra .....
  18. RAI3

    za krótkie, za niskie

    wrzuce i zobaczymy gdzie upadnie :D
  19. RAI3

    non mbuna

    no to już wiem że btn :D
  20. RAI3

    non mbuna

    wygląda jak moduły btn czy mi się wydaje ?:D akwa super!
  21. RAI3

    za krótkie, za niskie

    Co do ilosci ryb- moi drodzy to sa jeszcze mlode sztuki do redukcji. Co do roslin. Amazonka sprawdza sie niezle anubias tez oraz trawka ale czy ostatecznie zosana ? Niekoniecznie. Tak 4 ok 9cm i 6 maluchow . Oczywiscie mdoki :) Dwie " groty " raczej z musu bo laczenie prostych kawalkow niezbyt fajnie wyglada a ich rozmiar 60x55 nie pozwala na inna kombinacje w tym przypadku. Prawdopodobnie dorzuce jednego kamola .
  22. RAI3

    za krótkie, za niskie

    hm... nie mam zielonego pojęcia :P;):D
  23. RAI3

    za krótkie, za niskie

    Po różnych perypetiach akwa nabrało chyba ostatecznego kształtu, a przynajmniej na dłuższą chwilę. wymiary 200x60x50; filtracja narurowa 3korpusy +fbf, JBL 1501 greenline; oświetlenie 2x belka led W+ RWB, tło juwel cięte; piasek OBI (trochę za drobny) ; kamienie z ogródka; Obsada: 8xc.borleyi kadango 7x p. taeniolatus boadzulu 8x a. firefish 6x a. stuartgranti ngara 2+4 4x a. jacobrfeibergi mamalela 2+2 1x a. stuartgranti chilumba 1x a. rubin red 2x a. OB 2+0 10x p. phenochilus mdoka WL 2 x s. fryeri 1x1 2x s. fryeri iceberg 1
  24. Ja to widze tak: dla kazdego cos milego. Opisana metoda jest tylko alternatywa dla niecierpliwych i ciut " bogatszych" malawistow. Ani to odkrywcze ani rewelacyjne. Start zbiornika mozna przeprowadzic w rozny sposob zaleznie od posiadanej wiedzy , checi, czasu, cierpliwosci itp itd etc. Ot i tyle w temacie. Nie ma co naskakiwac na siebie ze to bez sensu ze nikt nikogo nie przekona bo chyba nie przekonanie kogos do metody a sam fakt byl istota sprawy. A nowicjusze wybiora sobie w co beda chcieli sie bawic i ktora droga pojda. Tak czy inaczej nikt z nas nie uniknal najstarszej metody na swiecie czyli prob i bledow
  25. fajny baniaczek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.