Skocz do zawartości

RAI3

Użytkownik
  • Postów

    386
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RAI3

  1. RAI3

    Ryba po Augustowsku

    Mógłbyś doprecyzować punkt 3 ?
  2. RAI3

    Ryba po Augustowsku

    owszem nie wiem z kim mam do czynienia i dlatego w dalszej częsci mojej wypowiedzi napisałem że zapewne kolega Yaro ma doświadczenie ale trochę inne ( Inne nie znaczy złe dla niewtajemniczonych) a uwaga odnośnie mojego wrażenia co do postów na forum była uwagą ogólną -przy okazji -- dołączony post: Nigdy nie twierdziłem podobnych rzeczy. W zadnym moim poście nie znajdziesz takich słów a wręcz przeciwnie. PS . można zmienić nick na forum ? proponowałbym RAI_Wyklęty
  3. RAI3

    Ryba po Augustowsku

    Panie Jarku nie musiałem nic przewidywac. przypomina pan sobie naszą rozmowe w dniu wysyłki ? około godziny 9 powiedział pan że właśnie pakuje ryby. Było raczej przed 9 niż po. Godzina dostarczenia paczki się zgadza +/- 5 min . tak więc policzmy i niech będzie że finalnie ryby zostały zapakowane o 10 do godziny 12 dnia nastepnego to 26 h. Nie wiem czemu przy okazji manipuluje pan moimi słowami pisząc że przyszło o 11:50 a ja napisałem że o 18. Otóż proszę sobie wyobrazić , że owszem druga paczka była u mnie w granicach godziny 18 może trochę przed niż godziny 16"59 , ale to tylko różnica zalewie godziny nawet gdyby a zapewniam że o 16:59 ryb u mnie nie było. z czego to wynika? nie wiem moż ekurier pracuje do 17 i musiał mieć "na papierze" wszystkie przesyłki dostarczone a może był inny powód =nie wiem, zakładając znów godzinę 10 na pakowanie do godziny 18 czzy nawet 17 wychodzi trochę czasu, ale przecież nie to jest najważniejsze w całym tym zamieszaniu a jedynie ma to chyba służyć odwróceniu uwagi od sedna sprawy. Swoją drogą dostawę na dwa adresy odebrałem jako zarzut - to już tak nie można ? czy pod ten sam adres pierwsza przesyłka by "żyła " a druga była ładna ? trochę to niepoważne. Chciałbym w tym miejscu żeby pan odniósł się do naszej rozmowy w której stwierdził pan że takie rzeczy ( przesyłka w kiepskim stanie zdrowia lub śmierci ) 1-2 x w roku się zdarzają. Czy oficjalnie nie potwierdza pan tego bo mogłoby to miec wpływ na zly wizerunek firmy? Więc skoro stwiedza pan jednak że tak to dlaczego akurat u mnie to się nie mogło przytrafić a cała wina leży tam gdzie jej nie ma ? przypominam ryby padły po 2h od pierwszego zanurzenia worka w akwarium. większość wcześniej najmocniejsze sztuki po 2 h- zarzut niedojrzałości wody oddalony:) no chyba ze ktoś uważa inaczej i przedstawi mi ciąg przyczynowo skutkowy reakcji chemicznych które doprowadziły w tym czasie do smierci i tak pół zywych ryb. Proszę zauważyć że w poście 10 w ostatnich zdaniach piszę że pewnie inne przesyłki bedą dobre ( mie mając na myśli swoich) a co za tym idzie nie mam zamiaru od razu zniechęcania potencjalnego nabywcy a jedynie zastanowienie się nad różnymi aspetkami sprawy od przesyłki począwszy do potraktowania skończywszy. Zapewne jest pan niekwestionowanym znawcą i dobrym hodowcą . Życzę powodzenia w dalszej hodowli ( bez żadnej złośliwości) bo niestety w wątku z powitaniem nie dało sie tego zrobić . -- dołączony post: mam wrażenie że opinia kogoś kto nie ma pojęcia o czym pisze. na forum mnóstwo jest znawców co to czytali, mierzyli to tu to tam, ale w życiu nie widzeli może "przejedzone" auratusy tylko na zdjęciu ( ale nie tylko to ) . Nie znam się na cyferkach kropelkach i takich tam ale swoje opinie opieram na kilkinastoletnim doświadczeniu - nie wiem, nie słyszałem , nie czytałem, nie kropelkowałem ja po prostu doświadczałem - nie mylić z labolatorium dekstera (choć ilośc postów nie sugeruje że nie masz doświadczenia , ale moze zupełnie inne) a teraz do rzeczy potrzeba będzie troche Twojej wyobraźni więc usiądź wygodnie zrelaksuj się weź sobie piwo poczytaj sobie i staraj wyobrazić. 3 sztuki auratusa wielkości 4 cm w 600L akwarium robi masakre z 50rybami w ciągu 2h doprowadzając je do śmierci. Brzmi wiarygodnie ? Nie sądzę! Nie chcę żeby ktokolwiek stawał po czyjejkolwiek stronie , ewentualnie czego moge chcieć ( choć nie jest to pewne) to to żeby ludzie usiedli i pomyśleli..... -- dołączony post: ponowię pytanie które postawiłem przy okazji komentowania wpisu DonPempolo jakimiż to nowymi faktami podzielił się FM o których nie było mowy wcześniej ? Może ktoś odpowie mi na pytanie bo może czegoś nie zauważyłem -- dołączony post: Widocznie zyjemy w dwóch różnych światach ja w troche bardziej otwartym Nie na swój koszt za przesyłke ponowną zapłaciłem ! co do auratusów patrz powyżej . wsród tych "łagodnych młodych aulonek" były redy i yellowy co zasadniczo nie ma znaczenia zarówno jak fakt pływania w akwa demonizowanych auratusów. PS przy okazji wyjaśnij mi prosze związek niedojrzałej wody ze śmiercią półżywych z transportu ryb ( skoro wszyscy przyjmują że była niedojrzała idźmy tym tropem) -- dołączony post: w którym miejscu się zgubiłem ? pokaż poprawie
  4. RAI3

    Ryba po Augustowsku

    Do jedynie slusznych forumowych ? -- dołączony post: A co nowego czego nie bylo w watku wniosla druga strona ? -- dołączony post: Zapewniam nie chec "zysku" powodowala mna a zwylke przeoczenie. Przy kwocie ok 800 zl 10 czy 20 zl a nawet 50 nie robi roznicy.
  5. RAI3

    Ryba po Augustowsku

    Prosze bardzo
  6. RAI3

    Ryba po Augustowsku

    A czytasz ze zrozumieniem czy jednak jak wiekszosc spoleczenstwa niekoniecznie ? Przeczytaj raz jeszcze staraj sie skupic jak nadal nie bedziesz wiedzial o czym czytasz daj znac -wytlumacze
  7. RAI3

    Ryba po Augustowsku

    Prawie wszystko kolega FM opisał zapomniał niestety wspomnieć o kilku faktach i z kilkoma faktami się rozminął- ale od początku. Na początek może mało istotny fakt , że nie były to tylko aulonokary jak pan napisał. Zbiornik był w pełni dojrzały przynajmniej od tygodnia pływały w nim auratusy(są świadkowie nawet z tego forum), ale pomijając ten fakt jak już ustaliliśmy w tym wątku nie ma możliwości aby ewentualna dojrzałość zbiornika miała wpływ na tak szybką śmierć ryb a już z pewnością nie miało to wpływu na kondycję w jakiej przyjechały. daty wspomnianego wątku nie mają nic wspólnego z czasem w jakim akwarium było "odpalone". Owszem zaproponował kolega wysyłkę 24ryb po postraszeniu wystawieniem negatywnego komentarza , ale już nie wspomniał o wcześniejszej rozmowie w której stwierdził , że no cóż zdarza się 1-2 razy w roku , że to na pewno cytuję "wina kuriera bo oni rzucaja paczkami" i nie dbaja o przesyłkę i tyle . I w zasadzie na tym sprawa by się zakończyła gdyby nie namowa kolegi forumowego zeby tak tego nie zostwiać więc 1 czy 2 dni później dalsza rozmowa potoczyła sie jak opisano Co nie zmienia faktu że powinna być wysyłka 48 a nie 24 ryb choć na taką propozycje przystałem więc jak moge mieć pretensje to tylko do siebie. Swoją drogą ciekawe podejście do klienta którego traktuje sie jako kłamcę od samego początku, bo od razu sie go podejrzewa . pierwsze ryby były rzeczywiście dośc ładne choć w stanie takim że trudno było ocenić aletutaj nie miałem zarzutu. druga partia 24 sztu była albo wielkości 1,5-2 cm albo pokrzywiona albo nie przypominała aulonokary. Co do paczek i ich dostarczenia nie pisałem o dopłacie opisałem sytuacje która miała miejsce . Jeżeli uważa kolega, że paczka powinna dotrzeć do 9 czy 12 następnego dnia bo np dłuższy transport będzie miał niekorzystny wpływ na zdrowie i jak sie okazuje zycie ryb to w ogóle nie powinno byc takiej opcji dopłaty tylko od razu droższa przesyłka nie było by nieporozumień . Nie prosze kolegi kurierzy nie jeżdżą do godziny 24 a paczek nie wysyła sie tylko o godzinie 14 . z tego co mi wiadomo paczka została nadana między godziną 9 a 10 rano! nie wiem czy przypomina sobie kolega rozmowe telefoniczną bo zadzzwoniłem około godziny 18 że nadal nie otrzymałem przesyłki i kilka minut potem że właśnie dotarły. więc te 33-34 h....no cóż. Wiadomość była od kolegi leszek150 o ile pamiętam sprawdze może mam jeszcze w wiadomościach ..więc w razie pytań prosze do niego. I w końcu ostatnia sprawa która jest moim zdaniem oszczerstwem i potwarzą wymierzoną prosto we mnie. Proszę mi pokazać (przytoczyć) moje krytyki czy ironie !!! W kolegi wątku w przywitaniu ładnie sie przywitałem i zaznaczyłem , że dalszej wspólpracy naszej nie widzę wyjaśniłem też to i owo ale Gorliwy eljot Moderator pozwolił sobie usunąć to co trzeba i to co nie trzeba bo nie było OT. tyle w kwestii. PS. Auratusy pływały jeszcze długo Ci który czasem bywali na giełdzie forumowej widzeli ogłoszenie. ryby z drugiiego sortu mimo, że jechały dłużej a przy dobrych checiach prxynajmniej tak samo długo nie miały też problemu z "niedojrzałą wodą" choć co prawda było to tydzień później. A może auratusy lubią niedojrzałą wodę ? -- dołączony post: Ciekawi mnie skąd ten brak zdziwienia:) czy ktoś uważa że zdjęcie trzeba wrzucić od razu nie tracac ani chwili na forum to nie mam nic do dodania.
  8. Szerszeni niestety powinienes sie pozbyc najlepiej juz. Reszte bym zostawil i poczekal az bedziesz mogl wybrac samce i samice. Nie zgadzam sie z przedmowca ze tylko 2 gatunki mozesz zostawic. Jak rozpoznac ? Poczytaj poogladaj fotki.
  9. To fakt auratus ma złą prase i opinie o nim nie sa zbyt pochlebne , a szkoda bo moim zdaniem troche przesadzone. Owszem poziom agresji u tej ryby jest dosc mocno wyrazony jednak nie u wszystkich osobnikow jednakowo i nie az tak bardzo zeby nie mozna bylo myslec o repatriacji tego gatunku. Sam wiele lat temu trzymalem te piekne ryby i poziom agresji byl u nich bardzo rozny. Oczywiscie mozna zarzucic mu pewna nieprzewidywalnosc , ale moim zdsniem gatunek wart jest uwagi. PS . Podczas ostatniej wizyty na Slowacji u Fuljera zwrocilem uwage wlasnie na te ryby . W akwa 300l +/- 100l plywalo stado auratusow . Wszystkie samce -9 sztuk wybarwione calkowicie. Nie zauwazylem jakiejs szczegolnej agresji choc obserwacja z przyczyn oczywistych nie trwala zbyt dlugo.
  10. Procenty zazwyczaj faktycznie wplywaja na urode obiektu obserwowanego
  11. Pozwole sobie powielic watpliwosci kolegi poznerowicza. Co takiego sprawia ze f1 jest ładniejsze jak twierdzicie od "f1" ? Ci sami rodzice ta sama pula genowa . Stwierdziliscie ze nie karmienie , wiec pozostaja warunki chowu i o ile z ladniejszymi kolorami nie mam problemu to jednak juz z ksztaltem owszem. Srodowisko zeby mialo wplyw na rozne rzeczy w tym i ksztalt musi oddzialywac dluzej , z pewnoscia nie na przestrzeni 1 pokolenia. Wiec co ........? Sugestia ? Wprawne oko obserwatora? A moze jednak karmienie ?
  12. Zgadzam sie z wywodami (dla mnie od povzatku jasnymi) kolegi poznerowicza Fakt ze w akwa jest wieksze prawdopodobienstwo do powicia ryb z nieprawego loza i jak napisal kolega yaro nienajladniejszych jak dla mnie jest tylko watkiem pobocznym watku glownego . F1 i fxx nadal sa tymi samymi rybami (a przynajmniej powinny byc) i numerek przy f nie ma znaczenia. No chyba ze wejdziemy w dywagacje, marginesy i watki poboczne.
  13. F1 ladniejsze niz odlow no prosze czego to sie czlowiek nie dowie . F1 wzorzec z Sevres
  14. F0 czy F 1000000 jaka to roznica skoro ryba jest ladna ? Ktos pisal ze mozna poznac po rybie czy f1 czy inne f zastanawiam sie po czym ? Po oczach ? jezeli ryby sa czystogatunkowe to jakie ma znaczenie f ? F- cale nie ma znaczenia . No chyba ze dla dobrego samopoczucia wlasciciela. Jedyne co ma to ewentualnie f0 i pisanie jak to sie meczy ryby w akwariach ale to juz inny temat
  15. Nie chodzilo mi o dlugowiecznosc ryb. Zawsze mozna miec nowe ale wciaz ten sam gatunek ☺
  16. Ponieważ jak wszyscy wiemy nasz biotop dotknięty jest klęska urodzaju nie sposób mieć wszystkich tych pięknych i tych trochę mniej gatunków pyszczaków , a przynajmniej wszystkich na raz. Zastanawiam się jak często i czy w ogóle zmieniamy obsady naszych baniaków.
  17. RAI3

    Juwel Rio 300

    Niedomowien ? Krytyki ? Chyba zle mnie odbierasz .
  18. RAI3

    Juwel Rio 300

    Gdybym zaczal udzielac porad na podstawie wlasnego doswiadczenia bylbym wrogiem numer jeden forum Wiec nie skorzystam dziekuje . Przykro mi ze sie jednak nie doczekasz
  19. RAI3

    Juwel Rio 300

    Polecam watek przywitania kolegi na forum . Czy widzisz tam jakies niewybarwione ryby? Ja wiem ze CGG trudno i pozno sie wybarwia itd itp etc ale nie piszemy o hipotetycznej sytuacji tylko o tym konkretnym przypadku. Jak nasz nowy kolega pisal w baniaku zadnych problemow regularnie kontrolowane parametry wody itd pyszczaki duze (czyli raczej akwa funkcjonuje bez wiekszych problemow od dawna ) wystroj podoba sie autorowi akwa nie najmniejsze jak wiele tutaj . To teraz wymiary nie te. Ja wiem ze lepiej by bylo i wygodniej i w ogole ale jest jak jest . Kazdy z nas chcialby miec akwa min 10000 L no ale coz . Do eljota - w moich wypowiedziach chodzilo tylko o to ze czesto na forum prezentowany jest daleko idacy radykalizm ale to nie jest jedyna sluszna droga (nie dla wszystkich) a "porady" pisane przez forumowiczow bardziej niz jak porady wygladaja jak pietnowanie i "wymuszanie" oczywiscie z dopiskiem "ale zrobisz jak uwazasz" a moze po prostu sie czepiam
  20. RAI3

    Juwel Rio 300

    Widzisz caly problem polega na tym ze w watku nie ma zadnych pewnikow ☺
  21. RAI3

    OT Slowa prawdy ;)

    Zapewniam Cie ze na forum znajdzie sie niejeden wpis niezgodny z rzeczonym regulaminem a jednak nadal istniejacy. Skoro tak bardzo domagasz sie slow prawdy to wytlumacz mi prosze czego nie zrozumiales z powatpiewania w Twoja pewnosc co do opisanej sytuacji ? Dla mnie pewne sa tylko dwie rzeczy podatki i smierc
  22. RAI3

    Juwel Rio 300

    Tak tak eljot nie spodziewalem sie inaczej niz kierunek kosz☺. Zapewne wzrost liczby ryb bedzie zastraszajacy i w tempie geometrycznym bez mozliwosci redukcji wiec trzeba szybko dzialac bo ta zaraza jest straszna. Twoje pewniki mnie nie przekonuja . Dlaczego ? Bo mam inne doswiadczenia ok 20 lat z malawi. A moje pewniki chociaz Cie przekonały ? czy masz inne doswiadczenia ? Tak to tez mozesz usunac smialo Ok przepraszam moja wina myslalem ze sa usuniete a nie przeniesione zwracam honor
  23. RAI3

    OT Slowa prawdy ;)

    Zebys mial mozliwosc moderacji ?☺ Poza tym uwazam ze przekaz jest dosc jasny i nie widze potrzeby rozwijania go .
  24. hm pierwszy raz słysze o wzmocnieniach na dnie bo i po co ? co ma to wzamcniać -samo dno ? kupowałeś używane akwa? może coś się tam wydarzyło ?
  25. RAI3

    Juwel Rio 300

    A jakie konkretnie Ci wyszly liczby z tych pomiarow ? -- dołączony post: Nie jestem przekonany co do powodow prezentacji akwa. Z ta "pewnoscia" to bym nie szastal pochopnie☺
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.