-
Postów
386 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez RAI3
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 7
-
300 spiruliny poprosze ☺
-
Czy to "duze ryzyko" wynika z jakis wzorow i wyliczen ? Osobiscie nie widze przeciwskazan gatunkowych do takiego doboru. Reszta wyjdzoe w praniu i zakladanie najgorszego i czarnowidzenie jest tu zbedne. Nie jest to zwiazek na cale zycie ...
-
hm... to one sie leją po kolorach ? ciekawe spostrzeżenie jeśli chodzi o temat to gdzie tu ryzyko ? choć jak dla mnie dziwny wybór kolorystyczny. skoro mbamba musi być to może to maingano niekoniecznie , choć w zasadzie czmu nie ?
-
podzielam opinie
-
jeśli jednak chcesz pozostać przy folii na zewnątrz to po co czekać ... wycieczka do castoramy załatwi sprawę.
-
może to info stąd ..? http://www.malawi.org.pl/?view1=niasa chyba sie spóźniłem
-
Dziękuję Ci bardzo za słowo młodzi od razu człowiek zaczyna oddychać pełną piersią , ale wracając do tematu, nie było moim zamiarem wychowywanie kogokolwiek ( no może oprócz mojej córki ) i szczerze wątpię iż stało się to ( niechcący) moim udziałem . Może po prostu chciałem przeczytać to co przeczytałem albo przynajmniej wpasować w jakąś tam ideologie buntu - "młodych gniewnych" co nie oznacza jednak , że prawdziwe powody nie były czytelne -- dołączony post: tak wiem też odczytałem w podobny sposób ten post choć nie zwróciłem szczególnej uwagi na "przeklawiaturzenie" , ale mam nadzieję , że moje wyjaśnienie spełniło Twoje oczekiwania i zaspokoiło Twoją ciekawość . -- dołączony post: co do zasady się zgadzam i nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej , ale zdradź mi proszę skład eliksiru życia i adres Twojego raju podatkowego PS nawet jeśli miałoby to być na innym forum Całą naszą dyskusje na zadany temat można by podsumować jednym zdaniem krótko i zwięźle: 1.Można, ale nie zaleca się lub 2. można, ale po co tudzież 3. można choć dna nie wyczyści
-
Podoba mi się zmiana Twojego stylu w dobrym kierunku Zapewne to już raczej nie Tak będzie , ale do rzeczy też kiedyś trzymałem opaczki z pyszczakami i raczej moje obserwacje są zbieżne z kolegi Bojar. Ta ryba nie da sobie w kaszę dmuchać. Generalnie może pływać ( jak wynika z dotychczasowych wypowiedzi ale.... czy jest konieczna i czy "czyszczenie dna" to będzie akurat to co będzie robił w zakresie jakim oczekujesz jest sprawą dyskusyjną -- dołączony post: to taka krzyżówka opaczka z otoczakiem głownie kiedy leżą obok siebie
-
-
Męczenie większe i mniejsze ryb w akwariach
RAI3 odpowiedział(a) na wojtas1500 temat w Chów pyszczaków
taka sama jak jeziora do 800 l , a nawet duzo mniejsza -- dołączony post: najzwyczajniej szukasz zaczepiki ci z C to hodowcy Cichlidae wiadomo, a ci bez to ogólnie hodowcy -
Męczenie większe i mniejsze ryb w akwariach
RAI3 odpowiedział(a) na wojtas1500 temat w Chów pyszczaków
Cały ambaras zawiera się w dwóch słowach - prawie, namiastka. Posiadacze 112 tez to mają -
Moze poszlo nie w ta strone co mialo z powodu braku ewidentnych glosow za zakupem tych ryb. Sam stwierdziles ze kupilbys fxx gdyby byly dostepne podajac kolejny glos przeciw -finansowy , a pewnosci brak o czym wspominali poprzednicy i zaden papier yej pewnosci nam nie da. Papiery maja to do siebie ze przyjma wszystko.
-
nie wiem czy stwierdzenie "to tylko ryby" wśród MIŁOŚNIKÓW ryb jest stwierdzeniem bezpiecznym . Czytając niektóre posty w innych wątkach ... Beware
-
Stanowcze nie dla ryb WF. Nie znajduje żadnego rozsądnego powodu aby trzymać ryby dzikie pływające kiedyś w jeziorze i korzystające z wolności i zamykać je w "klatkach". Począwszy od klatek poprzez trudniejszą aklimatyzację i warunki chowu na urodzie skończywszy, wszystkie argumenty przemawiają na NIE .
-
to miałem na myśli pisząc "poza zmianami wspomnianymi na początku"
-
byle by się za włosy nie targały a wracając do tematu zaczynacie panowie puszczać wodze fantazji i coraz to nowe gatunki dorzucać i jak sądze ile osób tyle koncepcji. Kolega zaproponowała swoją wizję gatunkową( jak rozumiem po mniejszym bądź większym zapoznaniu się z ofertą )bo takie mu się podobają jak sądzę i już . Poza zmianami wspomnianymi na początku nie ma chyba za bardzo co mieszać bo nie jest źle. Za chwilę dojdziemy do 20 gatunków do wyboru ( zaproponowanych) i tak jeszcze długo by można .
-
czy zatem nie powinno ich być mniej , jak kobita jest wredna to trzeba się jej pozbyć a nie więcej do domu sprowadzać ze sprengerae bym nie szalał bo mało atrakcyjny , ale to tylko moje zdanie chyba większości sie jednak podoba
-
Zaraz zaraz najpierw msobo be bo za dużo żółtego potem 3 gatunki niebieskie maingano callainos acei a na końcu msobo dobre dla ew zrównoważenia niebieskiego zamiast callainosa, a co z niezrównoważonym wtedy żółtym ?. a może konkretnie tak 2+3(1+4) maingano, 2+3(1+4) yellow, magunga 2+3, i maison 1+3 którego rzeczywiście można pomyśleć na wymianę z callainos vel acei
-
Wydaje mi się , ze obsada dość rozsądna choć wymieniłbym może demasoni na wspomniane maingano . w tym zbiorniczku zmieścisz 20-25 ( nie wszyscy się z tym zgodzą) więc przy 4 gatunkach masz pole do popisu 1+4 ew przy dobrych wiatrach 2+4.choć z maisonem moze się to nie udać
-
Typowy facet . WZROKOWIEC ;) witaj Rafale
-
można dorzucić jeszcze mysis i larwę komara. Ja kupuję wodzienia na wagę żywego płukam i zamrażam zdecydowanie najlepsza jakośc mrożonki. No i wspomniany oczlik mam wrażenie, ze zdecydowanie podkreśla kolory
-
Czy to coś poważnego - uszkodzenie boku rybki
RAI3 odpowiedział(a) na lisartur temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
ja bym dał do ogólnego -
białe kropki czy to coś poważnego
RAI3 odpowiedział(a) na siwykamil22 temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
ja jednak stawiałbym na ospę . ichtio + zwyżka temp powinno pomóc . zrobiłbym to w miarę szybko bo jak rozumiem inni mieszkańcy akwa jeszcze bez widocznych objawów. -
Czy to coś poważnego - uszkodzenie boku rybki
RAI3 odpowiedział(a) na lisartur temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Również wydaje mi się że będzie to jednak otarcie mechaniczne. Można zastosować to co zaproponował eljot lub sól akwarystyczną np sanital albo coś jeszcze innego -
nie wiem o jakim przeinaczaniu piszesz . jedyny fakt jaki przeinaczyłem był w innym wątku choć skutki dotknęły głownie tego wątku. -- dołączony post: Nie ma mowy o żadnej obrazie przynajmniej z mojej strony . Powiem więcej nawet nie jestem obrażony na FM choć rzeczywiście gdyby uznać fakt że nie zakupie już tam ryb( a szkoda) można by to w ten sposób potraktować. Zgadzam się wątek został wyczerpany a ja skazany . jedyne czego mi tu brakuje to głownie odpowiedzi na ostatnie moje zapytanie do FM żeby potwierdzić przeprowadzoną z Nim rozmowę że zdarzają się takie sytuacje u niego. albo w zasadzie też niekoniecznie . wnoszę o zamkniecie wątku PS swoją drogą czy założyciel wątku nie powinien posiadać też możliwości jego zamkniecia ? temat do przemyślenia
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 7
