Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Wygląda fatalnie,jeśli chcesz coś jeszcze dla niej zrobić to koniecznie odłów zanim osłabioną zaczną atakować inne ryby. To nie musi być akwarium, 20l wiadro z grzałką i prostym napowietrzaniem da radę.
  2. Hej, fajny setup tylko nie wiem po co ci reaktor CO2, rozpuszczanie wapienia/aragonitu jak w morskim? Bo raczej nie do dozowania gazu do wody i obniżania pH ;]
  3. Denitrator musiałby być nie lada wydajny,żeby pociągnąć produkt nitryfikacji i jeszcze azotany z dolewki. W tej sytuacji faktycznie stała podmiana nie ma wielkiego sensu. Jeśli ma to być złoże biologiczne to będzie dojrzewało bardzo długo, denitrator kilka tygodni minimum, dsb w sumpie? Jeszcze dłużej,to już miesiące. Póki co można chyba ratować się jakimś absorberem. Hydroponika załatwiła by sprawę elegancko - całośc filtracji.Z czegoś jeszcze podobnego jest filtr glonowy,także usuwa azotany.Ale wymaga doświetlania i nie stosowałem, tylko tak sobie dywaguję. Kiedyś taki pomysł rzucił kolega na czacie, wyglądało to całkiem sensownie.
  4. FBF jako filtr biologiczny proponuję dać bliżej i koniecznie na bypasie, a na samym końcu ten pusty wkład przeznaczyć na możliwy denitrator. Też na bypasie, do łatwej regulacji Reszta wygląda zupełnie dobrze.
  5. nabe

    Zakwit wody

    Widać,że już wszystko działa, gratuluję pomyślnego odpalenia deni. Teraz przydałby się jakiś absorber czy żywica do zbicia azotanów, dla dobra ryb.Oczywiście podmiana też pomoże, w kranie masz nadal kikakukrotnie niższe stężenie NO3 niż w akwarium, prosta matematyka.
  6. Preparowanie wody i tak cię nie ominie, pH jest za niskie. Dolewając z kranu pH będzie stale spadać, kiepska sytuacja.
  7. Dość droga opcja, bo np. http://sklep.centrum-metali.pl/blacha-aluminiowa-gladka/246-blacha-aluminiowa-gladka-5-mm.html#/rozmiar-300_x_1000_mm 84,72 zł a to dopiero sam radiator i już wazy ponad 3kg.
  8. Kolorystyką się nie stresuj, za kilka miesięcy wszystkie będą jednakowo zielone.
  9. Jasne,że się nadają. W galerii jest mnóstwo przykładów setupów z otoczaków i podobają się.. nie tylko mi.Imo najlepiej nasypać je na kupę dość swobodnie i po sprawie ;]
  10. To już zupełnie niedaleko do prawdziwego radiatora. A ogromną chłodnicę masz kilka cm niżej, więc profil zamknięty i chłodzenie płynem.
  11. Generalnie każde się będą się nadawały ale najlepiej takie bez dodatkowego ładunku NO2.
  12. Mogę się tylko podpisać pod tym co powiedział Wojtek, bardzo łądnie ubarwione samice to ogromny atut tego placka.Tylko to opcja dla cierpliwych, zresztą jak większość opcji nie-mbuny.
  13. Jw, sama pompa też powinna być ustawiona w pozycji jaką zaleca producent, czyli np. nie "śróbką do góry" a nia na ukos itp.
  14. Nie zauważyłem łączenia, za to w oczy rzuca się ta paprotka z lewej Trochu pusto, czy taki miał być zamysł czy dojda jakieś wyższe dekoracje?
  15. W forumowej szukarce wpisz: kulorzęsek, ichtio,ospa. Powodzenia w leczeniu.
  16. Ładnie wyglądają te króćce,o co pytać w sklepie? Ja znalazłem tylko takie do instalacji spężonego powietrza,są eleganckie z nierdzewki i gwintowane. A koniec rury zatkany czym, tylko plastikowym czarnym korkiem?
  17. Zawsze to jakieś urozmaicenie pokarmowe Chociaż roślinożerne demasoni raczej go nie ruszy, to na pewno nie będzie miał łatwego życia. Odradzam.
  18. nabe

    Zakwit wody

    Po przetestowaniu zachęcam do podzielenia się relacją z budowy na forum
  19. Nie, w końcu każdy lek zabijający bakterie się rozłoży albo rozcieńczysz go z podmianami albo filtrując przez węgiel aktywowany. Bakterie azotowe w końcu i tak skolonizują twój baniak i złoże w filtrze czy będziesz im pomagał pożywkami czy nie.Ten układ dąży do równowagi i nie będzie ich za dużo czy za mało.
  20. Niestety niewiele,chociaż stoi akurat naprzeciw stanowiska dowodzenia (tj. stołu z komputerem). Najczęściej nic ciekawego się w nim nie dzieje
  21. nabe

    woda chemia a zachowanie ryb

    Czy zmieniło się pH? Zmniana twardości GH to też zmiana przewodności elektrolitycznej, ale nie kojarzę jaki miałoby to mieć widoczny wpływ na zachowanie ryb. Czy od tego czasu dołozyłeś np. jakieś oświetlenie, zacząłeś karmić inaczej?
  22. nabe

    Malawi w 45l

    45l nie nadaje się w praktyce nawet na kotnik.
  23. Również nie sądzę żeby to miało jakieś praktyczne znaczenie.
  24. nabe

    Sinice i PO4

    Może nie przejmowąć się
  25. nabe

    narurowiec mechaniczny

    Bardzo prosta sprawa: ustaw tak,żeby woda przepływała "w kółko" najlepiej przy przedniej szybie,czyli wloty i wyloty naprzeciwlegle. Da to dodatkowy ciągo do sprzątania kupsk. Można też wymusić taki prąd cyrkulatorem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.