Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. To jest prawda, chociaż ten najsłabszy będzie obrywał po całości od pozostałej dwójki. Nie wiem za bardzo o jakich rewirach teoretyzujesz, w tym zbiorniku praktycznie nie będzie kryjówek.
  2. 3x 70W HQI albo 2x150W.Zapomnij o taśmach.
  3. nabe

    spotkanie na południu

    2
  4. nabe

    cx5

    Moczy się w np. wodzie z solą.W serwisie na i forum masz mnóstwo postów i kilka artów na ten temat. Generalnie chodzi o związanie cementu w wilgotnym środowisku,żeby całość pracy później nie popękała. Cały pic z takimi konstrukcjiami polega na tym, że alkalizowania wody może być groźne dla ryb. Na szczęście w naszym biotopie to wychodzi jedynie na plus.
  5. To wszystko jest prawda i rzecz nieoceniona dla ludzi ze smykałką do robienia wszystkiego samemu.Złota zasada - rób żeby było jak najprościej, bo bez tego spirala kombinacji i poprawek bez końca się rozwija Tylko są pewne granice oszczędności i praktyczności budowanych urządzeń. Czasem warto zastanowić się,ile warto dopłacić żeby mieć gotowe rozwiązanie i spokojną głowę - na to pytanie już każdy konstruktor musi sobie sam odpowiedzieć.
  6. nabe

    cx5

    Może.
  7. Klimatyczne czarne czeluście, już to gdzieś widziałem...rzekłbym aquascaping w nurcie śląskim ;] Niemniej jednak kawał przeniej roboty.
  8. nabe

    artykuły-wydane drukiem

    Ok pogmeramy jeszcze w tym. -- dołączony post: Z powodu jakiegoś niedopatrzenia część uprawnień do zasobów się dziwnie zmieniła; już poprawiłem prawa dostępu do zasobów i powinniście móc mieć dostęp do treści. Przepraszamy za usterki ;]
  9. Na forum był link do galerii straszliwych hodowlaanych nieporozumień genetycznych i innych przypadkowych mezaliansów. Min. Sciaenochromis fryeri skrzyżowany z aulonoraca. Cuda,panie. Niestety czasem zdarza się taka czarna owca w najlepszej rodzinie, ja miałem za swoje za trzymanie razem młocych astatotilapii i samotnego saulosi samca, też mieli bardzo dziwne dzieci.
  10. nabe

    spotkanie na południu

    Wicebogochwały? To ja też chcę.
  11. nabe

    Akwarium 240 L

    Może zaciągać powietrze po stronie wlotowej przez jakąś nieszczelność i wirnik się zapowietrza.
  12. Hej,fajny początek, ale z podłożem będziesz miał wkrótce problem. Mieszanie to nie jest dobry pomysł, sam w swoim pierwszym malawi zrobiłem taką mieszankę ale by było ani ładne ani praktyczne.
  13. U mnie w 700l 24-50 pcha wodę przez siedem.Ale 4 częśc z nich mają przepływ minimalny,bo służą do denitryfikacji albo sączeniu przez purigen.Wszystko zależy od potrzeb. Jednak 9 to faktycznie trochę sporo zabawy
  14. nabe

    artykuły-wydane drukiem

    Czyli nie jesteś zalogowany. Loguj się przez serwis, wtedy działa ci forum,czat i właściwie wszystko jednocześnie.
  15. Zależy od temperatury, pH, natlenienia złoża i kilku drobiazgów. Kiedy NH3 a następnie no2 zejdzie do zera - zarybiasz bezpiecznie. Poza tym http://forum.klub-malawi.pl/faq.php?faq=c#faq_c3
  16. Jeśli masz akwarium z rybami, to na brak materiału do przerobienia dla bakterii azotowych nie możesz narzekać. Podejrzewam u ciebie zdechnięcie filtra i wtórne zatruwanie wody azotynami albo amoniakiem.
  17. nabe

    spotkanie na południu

    Ok, to głosujemy na jakieś opcje czy jak? Bo wypadałoby wcześniej,niektórzy musza sobie urlopy zarewerwować itd...
  18. Zacne, mi się podoba.
  19. Sprawdź testem na amoniak co się dzieje w twoim akwarium. NO3=0 w działającym akwarium to raczej powód do zimnego potu a nie zadowolenia.
  20. nabe

    spotkanie na południu

    Chętnie - teraz nie odpuszczę ale ustalmy czas i miejsce w końcu.
  21. Klucz jest zbędny, nie mamy aż takiego ciśnienia, żeby ciekło po dokręceniu ręką. Trzeba tylko uważać na stan oringów a wszystko będzie w porządku. Przyłącza na 3/4" są chyba najbardziej praktyczne. Aha - nie do wszystkich filtrów da się wpasować ten wkład zasypowy,u znajomego był problem z dokręceniem klosza w neitypowym 10". Niby to samo, ale.. ;]
  22. nabe

    stabilizacja KH w wodzie

    GH nie ma wpływu na odczyn wody, to tylko suma KH i pozostałych kationów niewęglanowych, potrzebne mikroelementy itd.Nie ma potrzeby korygowania tego parametru.
  23. 1. nawija się jakąś podziurkowaną rurkę, dobrze pasuje ta z oryginalnego wkładu sznurkowego. 3. Pakuły wystarczają
  24. Mi najbardziej odpowiadały takie: http://www.woda.com.pl/index.php?p581,wf1-korpus-narurowy-ust-m-gwint-1-cal Można je dostać oczywiście taniej. Koniecznie bierz z odpowietrznikami. Są glosy,że te z plastikowym czerwonym dzyndzołem są zawodne a lepsze te ze śrubką, mam dokładnie przeciwne zdanie.
  25. To nie jest dział do identyfikacji gatunków, wstaw fotki w odpowiednie miejsce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.