-
Postów
4 480 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez nabe
-
Wyszoruj je dobrze w wodzie i powinno być ok. Do akwarium nadaje się wiele różnych rodzajów kamieni, ważne żeby nie miały jakiś podejrzanych świecących punktów czy przebarwień od rud metali.
-
A czy jest szansa, że "zapylenie" to mogą być rozproszone w wodzie bardzo drobne bąble powietrza? Jeśli jest ich dużo do złudzenia przypominają mętną wodę albo jakąś zawiesinę pyłu. W każdym razie u mnie tak to wyglądało, po zanurzeniu deszczowni woda magicznie się wyklarowała.
-
bez żartów, mi się Saulosi podobają
-
Kalendarz Klubu Malawi - Wpadłem na super pomysł :D
nabe odpowiedział(a) na Skalarowski temat w Off Topic
Taka tylko luźna uwaga apropos potrzebności kalendarzy z rybami. Kilka dni temu moja matka kupiła kalendarz na 2007 r. ku mojemu zaskoczeniu z ..rybami właśnie A to dlatego że jej się podobał. Kwiaty były, zachody słońca były, jelenie na rykowisku..chyba jeszcze nieprędko. Coś ładnie wydanego z niekiepskimi zdjęciami cieszy oko,imho chętni znaleźliby się i to niekoniecznie akwamaniacy. -
jaki piasek do malawi najlepszy ??
nabe odpowiedział(a) na salekmalawi temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Osobiscie nie stosowalem ale miałbym obawy. Nie wiadomo z czego toto zrobione jest..i trochę śmierdzi "fabryką".Jako podkładka pod szkło na pewno doskonale się nadaje, ale do środka bym karimaty nie wkładał. A na pewno nadaje się do tego cienki styropian,zresztą temat był poruszany już wielokrotnie na forum. -
Np. Przy użyciu rozszerzenia Video Downloader dla firefoksa. Albo innego sprytnego sposobu na zapisanie zawartości spod tagu <embed>. Ale wtedy musisz mieć player obsługujący flash video. Chociaż na niektórych stronach z filmikami są linki do ściągnięcia na dysk.
-
Dziwne zjawisko po zmianie świetlówek na POWERGLO
nabe odpowiedział(a) na Micha1994 temat w Oświetlenie
tak jak wyżej, z tym że to niezbyt mocna rura bo 25W, akwa 45 cm wysokie a belka zawieszona dosc wysoko nad lustrem wody.nie zauwazylem jakiegos szczegolnego zainteresowania/zachowania rybek z powodu power-glo wlasnie -
A ja mam dosc przykre doświadczenia jesli chodzi o kupowanie w jednym bardzo znanym sklepie internetowym rybek :\ moze tylko ja mialem takiego pecha ale sytuacja byla nieprzyjemna.z nie-rybnymi zakupami niestety tez nie najlepiej..w sumie na 3 zamowienia jakies 3 strzelone babole.nie chce robic nikomu negatywnej reklamy ale to mnie skutecznie zniechecilo do zakupow u nich. moze to tylko pech, w koncu pomylki sie zdarzaja, ale teraz wolalbym dopilnowac wszystkiego osobiscie, tj. zobaczyc,wybrac towar itp.
-
wrzuta.pl, youtube, google video itp? bardzo chetnie obejrzymy!
-
Możesz przenieść trochę pożytecznych bakterii płucząc filtr z dojrzałego akwarium. Ja tak zrobiłem, podłączyłem też nowy filtr do dojrzałego innego baniaka na tydzien i koniec końców dojrzało w trochę mniej niż 3 tygodnie. Może po prostu jeszcze trochę więcej cierpliwości.Aha, do startu użyłem węglanu amonu.
-
Zgadzam się z nimbo, rybom warto zapewnić jak najwięcej przestrzeni. Wbrew pozorom bardzo fajnie wygląda czarna tylna ściana akwarium (w każdym razie mnie się podoba). można to zrobić za grosze z czarnego brystolu.a może pomyśl o zewnętrznym tle? umieszczenie tła strukturalnego poza akwarium może dać ciekawy efekt głębi. możliwości jest sporo!
-
Przeglądając neta trafiłem na taką ciekawostkę: http://www.aquarienfotografie.net/index.php?itemid=86. Czyżby krok w dobrym kierunku szkoda tylko że to takie drogie, a opinie o tym aparacie też są mieszane.
-
jaki piasek do malawi najlepszy ??
nabe odpowiedział(a) na salekmalawi temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
nie chcę mieszać niepotrzebnie wody, ale nie mogę się z tym zgodzić,piaski są różne i różniste a złożone z różnych minerałówhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Piasek Ale chyba do zastosowań akwarystycznych nie ma to większego znaczenia. -
Po zakonczeniu dojrzewania NO3 na pewno powinno być > 0. Zresztą trzeba przeciez dac do wody jakis amoniak zeby w ogole zapoczatkowac cykl! Warto zapoznać się z tym artykułem: http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/begin-cycling.html
-
Może moje ryby są jakieś inne niż wszystkie,ale włożenie do wody czegokolwiek - węża,siatki,sitka do namaczania granulatu, ręki - powoduje natychmiastowe ożywienie i ogólne zainteresowanie obcym przedmiotem praktycznie same pchają się do ręki. Nie rozumiem więc tych jakoby problemów z odławianiem..może jakieś zastraszone osobniki, albo zaciążone samice są bardziej płochliwe?
-
A z fluidyzacyjnym? Jutro sprawdzę parametry wody,ale mam złe przeczucia :\
-
Właśnie przed chwilą odczułem te korzyści. Mam podłączoną popmpę od biologicznego i brzęczyk. Dzisiaj zakład energetyczny znowu bawił sie swoimi zabawkami, z przerwami brak prądu 2,5 h.Niedługo po wyłączeniu zdechła bateria Nie wiem jak to wplynie na filtry, ale moze pomoglo troche rozruszac wode. Na pewno UPS jest lepszy niz nic! Aha, jesli ktos umie, mozna podlaczyc do ups'a akumulator samochodowy.W firmie taki tandem uciągnie mi 3 komputery przez prawie godziny. Jesli chodzi o ten kwadratowy prąd, "na ucho" zmienia charakterystyke pracy ale jaki to miałoby wpływ na trwałość silnika to nie wiem.
-
18 st twardości ogólnej czy węglanowej? potrzebniejsza wydaje sie byc informacja o TwW bo odpowiada za buforowanie pH. pH masz niskie, dla malawi odpowiednie to 7,5 - 8+. Ph mozna zwiekszyc/ustabilizowac dekoracjami z wapieni albo piaskowca. Koniecznie zmierz sobie parametry NO2 i NO3.
-
Lepiej warstwę jak najgrubszą! IMHO najlepiej cały filtr zewnętrzny zasypać ceramiką.
-
Fajnie że pokusiłeś się o zrobienie czegoś do akwa samemu. Podoba mi się to bo też mam takie podejście Tylko. czy taka konstrukcja nie jest odrobinę za ciężka? Kiedyś rozważałem zrobienie czegoś podobnego ze sklejki wodoodpornej ,ale w końcu wybrałem inny materiał. Ciekawi mnie jak pokrywka będzie się sprawowała za kilka miesięcy, czy się nie wypaczy/pokręci/wygnie (czego ci oczywiście nie życzę ), woda to wredny żywioł, a warunki klimatyczne w akwarium są dość ekstremalne, para, wilgoć, ciepło itd. Może napisz o swoich wrażeniach z użytkowania za jakiś czas? BTW: szafka pod akwarium wygląda obiecująco jeśli chodzi o większy baniak
-
M. auratus, L. caeruleus, M. red-red
nabe odpowiedział(a) na 997 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Wystarczy chwilę poobserwować co wyprawiają pysiaki w akwarium żeby dojść do wniosku że im akwarium dłuższe tym są szczęśliwsze 80cm to naprawdę niewiele.. -
To czy filtr będzie w akwarium na zewnątrz czy w środku nie ma znaczenia, ważna jest rola filtra biologicznego, a taką spełnia np. zewnętrzny kubeł. Chodzi o dostatecznie duzą powierzchnię na jakiej osiedlą się bakterie nitryfikacyjne. które usuwają z wody pozostałości po przemianie materii ryb. Drugi z filtrów. po mocnym przepływie zajmuje się tylko filtracją mechaniczną, ponieważ trudno jest zapewnić wydajną fltrację biologiczną i mechaniczną jednocześnie jednym urządzeniem w akwarium z takimi brudasami jak pyszczaki.
-
a czy nie jest tak, ze przy stalej podmianie stezenie rozpuszczonych zw. azotowych bedzie mniejsze przez systematyczne i stale rozcienczanie ( a nie "skokowe" jak przy podmianie, obojetnie jak czesto i w jakiej ilosci mialoby sie podmieniac) czyli nie dojdzie do zwiekszania sie stezen, a co za tym idze, ogolne stezenie bedzie nizsze? albo przynajmniej dynamika wzrostu stezenia bedzie mniejsza,jesli juz ilosc odlewanej wody w systemie stalej podmiany nie zrownowazy przyrostu stezenia zw. azotu. tak mi sie wydaje "na chlopski rozum". prosze mnie poprawic, nie jestem naukowcem
-
To może gwoli ścisłości dokonczę myśl: panie lidergt, gatunki z obsady w waszym akwarium są całkiem innych światów! Dobra, już więcej nic nie napiszę, bo to nie ten temat. No, nie nie mogę, jeszcze coś. Dzisiaj w zoologu widziałem akwarium ze skalarami i n. brichardi razem :shock: chyba niektórzy są niereformowalni. zresztą ludzie i tak kupią wszystko jak leci ... jak się tak głębiej zastanowić, to strasznie wkurzające. cacka się człowiek z parametrami wody w swoim akwa a taki ktoś ze sklepu naleje wody z kranu i jest zadowolony :? tylko co na to księżniczki?
-
Panie lidergt, w stopce napisane macie: "Akwa 264l 120x40x55 obsada: 3 pielęgnice papuzie 1 pielęgnica, 5 zbrojników niebieskich, 5 kirysków, 15 pyszczaków Malawi" intryguje mnie co robią pyszczaki i kiryski razem? Mam nadzięję,że chodziło raczej o synodontisy ? :?
