-
Postów
4 480 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez nabe
-
Podobny do twojego problem Tanganika/Malawi właśnie rozwiązuję. W akwa w pokoju pływa stadko saulosów a w garażu schnie już zbiornik dla muszlowców ;-)
-
A to chyba dla naprawdę zainteresowanych jak to naprawdę jest z tymi grzałkami http://www.put.poznan.pl/~urbanski/grzalki.htm#zasada_dzialania
-
Znalezione przypadkiem http://haha.nu/creative/fish-bodyface-art/ Co prawda nie ma to związku z hodowla pyszczakow z Malawi, ale IMHO przesłodkie i smieszne zarazem
-
Filtry kubełkowe plus wewnętrzne - dyskusja o sensie życia :
nabe odpowiedział(a) na milc temat w Osprzęt do akwarium
Możę się przewrotnie okazać,.że proste rozwiązania są najlepsze A tak poważnie, zazdroszczę zbiornika. Chciałbym mieć takie problemy. -
Woda stygnie powoli, wydaje mi się że prawie pół tony wody nie powinno stracić jakiejś bardzo wielkiej ilości ciepła przez te kilka godzin. Można policzyć o ile stopni spadnie temp. ale nie powinno być tragedii. Chyba
-
Bakterie nitryfikacyjne wytwarzaja NO3 a nie "zywia sie" nim
-
Takie kamienie z małymi świecącymi punktami rur metali,uwalniające do wody nie-wiadomo-co wydają sie nie nadawać do żadnego w ogóle akwarium...
-
A czy za starrter moglaby po prostu posluzyc populacja slimakow melaoides?
-
hm... nie moge zlokalizowac. nabe, gdzie dokladnie? mnie sie otwiera słownik pojęć i nie znalzłem tam tego. Żeby p. nie musiał daleko szukać pozwoliłem sobie zrobić paste imprinting - wpajanie - wdrukowanie - nabywanie zachowań na podstawie obserwacji rodziców, zakodowanie wzorów zachowań w najwcześniejszej fazie rozwoju, utrwalanie w świadomości bodźców wzrokowych, dotykowych lub innych organów zmysłów. Z wieloletnich obserwacji hodowców ryb z rodzaju Tropheus wynika iż samice, które jako narybek zostały oddzielone wcześniej od matki (np. do inkubatora) nie potrafią prawidłowo inkubować swojego potomstwa (np. zjadają, wypluwają jaja). Samice takie mogą potrzebować kilku aktów tarła zanim nauczą się inkubować jaja dostatecznie długo, podczas gdy te , które przeszły przez okres imprintingu w sposób naturalny dochowują się potomstwa już z pierwszego tarła. Narybek uczy się zachowań opiekuńczych (kojarzy bodźce) od swoich rodziców. Zjawisko to zbadał i opisał Lorenz na podstawie zachowań piskląt gęsi. Zatem bardzo ważne jest aby samice miały zawsze możliwość dopełnienia opieki nad swym potomstwem, a tym samym przekazały tę umiejętność kolejnemu pokoleniu. Cos takiego,taki argument do mnie przemawia. No, chyba ze tylko tropheusy tak maja .
-
naprawde mają problem z donoszeniem? akurat te, które były wyciągnięte z pyska matce? Skąd wiesz, że tak akurat konkretne ryby zostały wypuszczone z pyska i że akurat to jest powodem niedonoszenia? Wiesz to, widziałeś na własne oczy, czy powtarzasz tylko czyjąś opinię? Juz sobie przypomnialem skąd to wydumalem stąd: http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=displaypage&Itemid=74&op=page&SubMenu=, def. imprinting.
-
Nie jestem chemikiem ale chyba powinno być abarotnie,TWW to głównie wodorowęglany wapniowy i magnezowy,twardość niewęglanową wywołują sole wapnia i magnezu,jakieś chlorki i siarczany.TWO jest sumą twardości węglanowej i niewęglanowej. Chyba że ja coś pokręciłem :\
-
czesto jako argument na "nie" widzialem, ze samice wyrosniete z takiego narybku maja problem z donoszeniem ikry, moze nawet wlasnie dlatego trzeba im pozniej "pomagac" i bledne kolko sie zamyka. caly ten pomysl traci jakąś przemyslową metodą produkcji narybku.moze skojarzenie troche odlegle ale takie dzialanie wydaje mi sie rownie nienaturalne i nieuzasadnione jak przycinanie uszu i ogona psom itp.
-
No skąd. Pisząc o samoróbce miałem na myśli wykorzystanie świętlówki UV czy czegoś takiego, a na pewno nie malutkiej diody.
-
A niby dlaczego? woda przepływa przez jakąś rurę oświetlana światłem UV i cała filozofia. Przy odrobinie chęci można by nawet sobie coś takiego wydiyować samemu. Czym różnią się "prawdziwe" sterylizatory od tych nieprawdziwtch? zasada działania pozostaje taka sama..?
-
Mój lokalny sklep z "pyszniakami" nie ma ambicji operowania nazwami łacińskimi, wybierają raczej rodzime nazewnictwo I tak ostatnio można było dostać takie egzotyczne ryby jak Pyszczak Śnieżny, Mango Niebieskie itp.
-
Co się musiałem naprosić żeby to dostać, to uu.. a nasz BiP nie publikuje takich informacji http://img261.imageshack.us/img261/19/badaniawodypt8.jpg From Wałcz with love
-
Ładne, proste i urządzone ze smakiem! Może trochę więcej piasku? B. mi się podoba
-
właśnie. biorąc pod uwagę tabelkę z http://thewald.webpark.pl/grubosc.szyb.htm taka opcja może dać radę, szkło jest dużo sztywniejsze niż 8. Ale przy cienszej szybie - wydaje mi się że czynnik ryzyka niepokojąco wzrasta :?
-
To ja opiszę swoją historię..zamówiłem akwa 110 długości 45 wysokości z 6mm, szklarz wkleił wzmocnienia na dole dookoła przy dnie i 2 poprzeczki na górze, naklejone na wierzch z góry w rogach i 3 po środku. Chcąc włożyć tło wewnętrzne musiałem usunąć poprzeczkę, poźniej wkleiłem ją z powrotem, po 2 dniach zalałem i urządziłem baniak, wystartowałem. Po tygodniu silikon przy poprzeczce na środku zaczął się lekko kurczyć, któregoś ranka usłyszałem głośne "chrup", poprzeczka się oderwała i szyby przednia i tylna rozjechały się o 1,5cm :\ Później było wylewanie wody sprintem, wklejanie z powrotem, niedawno znowu się oderwała (!) Na przedniej szybie po środku zrobiła się jakby pionowa rysa i pożałowałem ze nie kazalem zrobić podłużnych wzmocnień na górze. Bo lepiej dmuchać na zimne i nie mieć 200+ litrow wody na podłodze :\
-
Dzisiaj odpowiedzieli.. "Nasze opakowania nadają sie jak najbardziej do potraktowania jako komunalne, dla pewności proponujemy wypłukać wodą i umieścić w koszu na smieci" Zapytałem ogólnie o pozbywanie się opakowań, ale chyba coś pokręciłem i bo to nie to to samo? :oops:
-
Mmm...korzenie i kokosy? liście dębu? a może polubić tanganikę?
-
/me zrezygnowal ze styropianow...szlag mnie trafial kiedy chcialem cos przestawic i kawalek frunął do góry sypiąc paprochami :> dałem na dno w paru miejscach grubą na kilka mm plastikową siatkę ogrodzeniową. taka czarna krata z dużymi okami. kamienie lezą na tym..
-
Dzieki za słowa .. otuchy juz sobie myslalem ze to droga do nikad. Tutaj np. http://www.thesea.org/reef_aquarium/DIY/filters/filters_live_sand.php piszą coś o nitryfikacji denitryfikacji zachodzącej w jednym układzie, rzecz dot. akwarystyki morskiej ale pomysl sam w sobie intrygujacy. Btw. czy bylby sens zastosowania skimmera w slodkiej wodzie? Tak z ciekawosci.
-
dodatkowe oświetlenie przejściowe
nabe odpowiedział(a) na nabe temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Raczej działają, może wato oglądarkę zmienić? :? -
Hm, dzieki za linka , znam i ten z MCH i z chichlidae.com i "acrylic fbf" tez. Nigdzie tylko dokładnie nie napisali o przeplywie i tu jestem w kropce. Pewnie dużo czasu zajmie wyprobowanie mozliwych ustawien, coz, bede kombinowal. Moze niepotrzebnie sie tym martwie, czas pokaze :>
