Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Ja w 240 nie mam w ogole grzalki (tylko miejsce zabierała) a temp 27-28c. Wystarczy oświetlenie t8
  2. zdrowy_zab

    co2 w malawi

    Daj spokój sobie z Co2, ja rośliny dokarmian symfonią złota z dodatkiem Fe+K. Kosztuje chyba 2,5zł i starczy na bardzo długo.
  3. Mam tak samo jak kunta, po 2 dniach mam brązowy piasek przy szybie, masakra.
  4. zdrowy_zab

    Wszędobylskie glony

    Może lampa uv pomoże ?
  5. Ja kupiłem u sprzedawcy "animali" jednak z odbiorem osobistym. A co do źródła, to wg mnie bierz te, co najtansze (doliczając koszty przesyłki). Kup u jednego sprzedawcy, to zapłacisz góra 15zł za przesyłke.
  6. Ja mam wszystkie JBL. No2, No3, kh, ph. To te najważniejsze, możesz jeszcze kupic test na nh3.
  7. zdrowy_zab

    żywienie porady

    w bazie ryb jest wpisane jako roślinożerca.
  8. zdrowy_zab

    żywienie porady

    To chyba jednak za dużo dla roslinożernego Acei.
  9. To gaś tą godzine wcześniej światło Pierwszy raz słysze, żeby ktoś się żalił, że pyszczaki chlapią wodą...może niedotleniona woda i ryby tak łapią powietrze ? Wyłączasz filtry na noc czy coś ?
  10. Ja również jak perez, 20 ryb to troche za dużo na 200l
  11. Hmmm, spytaj się na www.malawicichlids.pl . Jak nie mają, no to czego się nie robi dla ryb podróż do USA
  12. -czy będziesz miał zaufanie do 720l -czy bedzie cie stać na ubezpieczenie -czy bedziesz chciał tłumaczyć się sąsiadom -czy będziesz miał nerwy No ale to wszystko nonmbuna wynagrodzi Ci, nieważne ze to tylko 720l na podłodze.
  13. akwarium powinno być 10x wieksze niz ryba Wejdź sobie do pokoju 3-4m x 1m. Napisz na za 3dni ile wytrzymałeś.
  14. Kurde, mam 240 bez poprzeczki...
  15. Też tak zdecydowałem,jeśli nie uda się z kilkoma samcami to wtedy będziemy myślec. Dzięki za rady,zaraz jadę zobaczyc ryby. EDIT;Doradził mi abym odrazu wpuszczał docelową obsadę. Mi większość ludzi z KM mówiła, żebym wpuszczał stopniowo. Jednak miałem taką sytuacje, że to nie wchodziło w gre. Zbiornik był ustabilizowany, przez 3-4 dni jedynie no2 z poziomu zerowego skoczyło do 0.1. Po 4 dniach niewykrywalne. Tak więc jak masz możliwość wpuszczenia na początek z 3 rybek to wpuszczaj, ale jeśli nie możesz to nic sie nie stanie.
  16. Masz tam piasek ?
  17. http://www.malawicichlids.pl/ 100%
  18. Zawsze jakaś możliwość się znajdzie. A to znajomy pojedzie, a to ty. Ja po swoje rybki jechałem 200km.
  19. O racja, zapomnialem kompletnie o samiczkach msobo.
  20. Może poprostu jak wszyscy radzili saulosi
  21. Też tak mam, że jak przechyle to leci woda, szczególnie spod kabla. Z tą głośnością, to pisałem wyżej, teraz filtr ma jakieś 2 miesiące i już jest ok.
  22. Jak już się znalazło miejsce na 160l, to i sie za dni pare na coś większego znajdzie
  23. Ja za całe akwarium 240l zapłacilem ok 1200zł z rybami i z wszystkim. Z tym, że ja bez szafki kupowałem, no to spoko, ale szafka 800zł nie kosztuje 8)
  24. Rys jeszcze nie mam . Da się je jakoś zwalczyć. Przy okazji, akwarium dojrzało 14 maja i 15 maja wpuściłem rybki. Do dzisiaj mam okrzemki na kamieniach. Kiedy mogę się spodziewać ich "rozpadu" ?
  25. Mam taki oto glon (?) na szybach. Gdy nie myje szyby przez tydzień, to tego jest dużo tuż nad piaskiem, w dolnych partiach (do 10cm wysokości nad piaskiem). No3 = 30, no2=0. Trudno jest to gąbką oczyścić, trzeba użyć siły i pare razy gąbką przejechać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.