Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. No2 nie jest wynikiem braku podmian, zrobiłeś błąd bo masz nieustabilizowany zbiornik, wp wpusciles ryby do niedojrzałego akwarium. Tematów takich mnóstwo. Kup szybko biodigest prodibio, nie karm ryb...jaka masz filtrację?
  2. Co ? Troche bakterii ? To jak chcesz inaczej osiągnąc dojrzałe akwarium ? Przy dojrzewaniu 1 ampułka na 60l wody.
  3. Dodaj biodigest, reszte preparatów odpuść sobie. Na glony jakies specyfiku nie ma.
  4. Podobno łatwiej się rysuje, ale też łatwiej usunąć rysy.
  5. Chyba jednak nie, 20% codziennie, to tyle wystarczy, dzieki podmiankom cały czas usuwasz nh3 i no2 do czasu aż bakterie same go nie usuną. Dodając biodigest przyspieszy to sprawe i ułatwi zycie rybom.
  6. Chemia...kiepski pomysł, bez tego też sie da. Wyżej Ci pisalismy jak. A jak inaczej wyjdziesz na prostą ? To wszystko wyłącznie twoja wina Oszukujesz samego siebie testami paskowymi czy taką małą ilością bioceramiki + dodawania chemii. Sorki aarset, już poprawione
  7. Biodigest różni się tym od tego jbl, że biodigest to są bakterie BEZ POŻYWKI. Teraz, robisz bład dolewając ciągle bakterii z pożywką (pożywka teraz to gówienka ryb etc.) Dolewasz nh3/no2 które ciągle truje ryby. Biologia sama wystartuje, zapewne już wyhstartowała, ale potrzeba czasu na wybudowanie flory. A ta biologia w tym mechanicznym...szkoda gadac, przeciez nie wejdzie tam 3l bioceramiki...500 l/h, przy obciążeniu z 300 l/h może ma, zupełnie za słabo, nie od tej strony zaczęte...cierpliwości, szkoda ryb, jedyna opcja to -codzienna podmiana wody 20% (bez czyszczenia filtrów i dolewania bakterii tych jbl) oraz zakupienie biodigest prodibio.
  8. Oj kolego, zacząłeś nie od tej strony, PODSTAWY Bakterie te co podałem, to bakterie nitryfikacyjne i one wspomogą cykl. Koszty duże, ale za błedy sie płaci. 20% podmianki ale tylko wody bez czyszczenia filtrów BROŃ boże(bakterie osiedlają sie na bioceramice, gąbce, dekoracjach etc.). Własciwie, to zewnetrzny jest konieczny, bo ten unifilter powinienes mieć jako mechaniczny i jego czyszcisz co podmianke a zewnetrznego nie ruszasz ! Na sklepy zoologiczne nie patrz. I ja na twoim miejscu bym zamawiał biodigest, w zoologicznych tego nie kupisz... Filtr wewnetrzny różni sie tym od zewnetrznego, ze wew zbiera kupy a zew działa biologicznie...FAQ przeczytaj. Imho najlepszym wyjściem jest oddanie ryb i przeczytanie podstaw, forum i dopiero założenie akwa jeszcze raz.
  9. Kup biodigest prodibio - bakterie bez pożywki ! Twój błąd, wpuściłeś ryby do nieustabilizowanego baniaka. Codzienna podmiana 20%. Dodatkowo, nie masz filtra kubełkowego, to PODSTAWA przy malawi, musisz kupić szybko (polecam hw-302, tani i akuratny do takiego akwa) i zasypać go bioceramiką ! To wszystko podstawy/faq, dlaczego ludzie najpierw kupują później czytają a nie na odwrót ? A, no i testy również podstawa, powinienes zakupić no2, no3, kh, ph i jak masz kase to nh3 też sie przyda...
  10. Piachu ok, ale wydaje mi się, że kamieni 40kg to mało
  11. Lepiej nie wpuszczac od razu, na hura, tylko spokojnie, czyli : Worki w akwa 15min, nastepnie stopniowo dolewasz wode z akwa do worków, dolewasz, później z worków odlewasz do wiadra, znowu dolewasz do worków i...wpuszczasz
  12. zdrowy_zab

    nowe-stare Mbuna

    Chyba lepszą opcją będzie styropian 1cm Ustawić kh w okolicach 6 a ph powyżej 8 będzie Ci trudno, bo takie warunki panują w jeziorze, u nas jest to prawie niemożliwe, więc kh 10+. Pokarm...jak już pisał makok, tropical jedynie spirulina 36. Inne dobre pokarmy to Dainichi, osi, naturefood.
  13. zdrowy_zab

    nowe-stare Mbuna

    Pytanie, czy warto tracić pieniądze na świetlówki i ich montowanie itp, skoro i tak chcesz w przyszłości zamontować hqi ?
  14. zdrowy_zab

    nowe-stare Mbuna

    Co do oświetlenia nocnego ryby w nocy mają spać i imho swiecenie cala noc nie ma sensu. A myślałeś o oświetleniu hqi? Da to lepszy efekt niż swietlowki.
  15. Styknie ci, ale ja bym dodał jeszcze z 5-10kg. ale zalezy ile dasz kamieni. Ja mam z przodu ok 4cm a z tylu ok 8cm.
  16. Jeden kubel wystarczy. Na wlot załóż prefiltr i czyscisz co ok. 10 mc-y
  17. Ja za oracal dałem jakoś 160cm = 10zł
  18. zdrowy_zab

    oświetlenie 200l

    Teraz mam 70w hqi I NIE ma co porównywać do świetlówek.
  19. zdrowy_zab

    oświetlenie 200l

    Nie popadajmy w skrajności Ja miałem 240 + aqua i power glo. Aqua glo z zółtych msobiaczków zrobiła je mocno pomarańczowe. Power glo troche "studzi" i wychodzi pomarańcz. Niebieską również uwypukli. Mi jednak takie "wybarwianie" nie podchodzi.
  20. Wez 5 osob, stancie koło akwarium i zobacz czy się p podłoga zarywa ;d. Tematow takich kilka było i : spokojnie możesz postawić.
  21. Imho zła decyzja. Bo jeśli pęknie, to pęknie Ci, kiedy nie będziesz tego widział, (spał, praca itp). A biorąc pod uwage jeszcze Nie ryzykował bym. Wolałbym już dodać poprzeczke lub zmienić wzmocnienie niz parkiet
  22. M. Auratus oraz n. livingstonii. Przegapiłem cos ? "Kiedy bedą kurczaki?"
  23. To weź ten i ten Na 120x50 koło 40/50kg, (ja do 120x40 zużyłem 35kg)
  24. Tetra, sera, tropical...słabe pokarmy, co tu dużo mówić. A czy np dainichi, osi, naturefood wyniesie Cie drogo ? Zapłacisz raz to z 60/80zł i masz spokój na 2-3 lata i zdrowe, piekne ryby.
  25. Ichtiovit to słaby pokarm i jeśli chcesz mieć ładne, zdrowe ryby to raczej nie na nim ;(
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.