Oj kolego, zacząłeś nie od tej strony, PODSTAWY
Bakterie te co podałem, to bakterie nitryfikacyjne i one wspomogą cykl. Koszty duże, ale za błedy sie płaci. 20% podmianki ale tylko wody bez czyszczenia filtrów BROŃ boże(bakterie osiedlają sie na bioceramice, gąbce, dekoracjach etc.). Własciwie, to zewnetrzny jest konieczny, bo ten unifilter powinienes mieć jako mechaniczny i jego czyszcisz co podmianke a zewnetrznego nie ruszasz ! Na sklepy zoologiczne nie patrz. I ja na twoim miejscu bym zamawiał biodigest, w zoologicznych tego nie kupisz...
Filtr wewnetrzny różni sie tym od zewnetrznego, ze wew zbiera kupy a zew działa biologicznie...FAQ przeczytaj.
Imho najlepszym wyjściem jest oddanie ryb i przeczytanie podstaw, forum i dopiero założenie akwa jeszcze raz.