Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. czester_

    MAŁE MALAWI

    Przepraszam :oops: gdzie moje maniery:) Myśle, że niezbędny będzie ale bardzo się to opłaci z czasem gdy przed oczami będziemy mieli piękne uśmiechnięte pyszczki naszych pysiaków:)
  2. No tego jeszcze nie próbowałem. Dziś to powiem może poskutkuje:)
  3. Odpowiedź była na górze!! Inny biotop, inna dieta, inne zachowania, inne wymagania, inna spontaniczność ryb tp.. to są różne ryby i biotopy. Ja nie rozumiem jak inaczej to dłumaczyć. Nie lada tydzień temu właśnie gość chciał zrobic w tydzien malawi do pizzerii 500l z fluvalem 204 i to by bylo na tyle. Wszystkego próbowałem aby temu zapobiec. Jednak Pan z zoologiczniego chciał sie pozbyc ryb malawi i sprzedał dorosłe mbuna jak i nonmbuna i powiedział, że spokojnie ryby mogą pływać odrazu bo sam tak robil i ze to silne stworzenia. Od wczoraj po 5 dniach ryby pływają w zbiorniku.. Na nic moje gadki i interwencje. Żal mi ryb i to cholernie bo nie chciałbym teraz tego widziec jednak może gdyby zaczęły zdychac wziąłby sobie słowa do serca. Morał z tego prosty... gość w sklepie który najczęsciej nie ma żadnego doświadczenia ani widedzy wcisnie wszystko a najgorsze ze zawsze 'poradzi'. Człowiek ktory kupuje nie poslucha doswiadczonego akwaryste bo głąb w sklepie mówił inaczej. I taka jest szara rzeczywistość, że idąc do zoologicznego część z początkujących słowa pseudo akwarysty traktuje jako jedyne i choc inni mówią zupełnie inaczej zawsze otrzymamy odpowiedź: "Gość w sklepie mówił inaczej, a podrugie ryby się rozmnarzają' Pewnie że się rozmnażają... kazdy chyba na miejscu ryby z nudów i przed śmiercią by se jeszcze poużywał... (oczywiscie żart). Bidzi twoje ryby twoja sprawa! Chcesz hodować rybki jak do tej pory to hoduj ale naprawde nie ma nic do chwalenia i te ryby naprawde nie czują sie tak jak mogły by się czuc NAWET JAK SIE ROZMNAŻAJĄ bo to naprawde nic nie znaczy... :/ Eh nie mam serca do tego a ta pizzeria też ostatnio wybiła mie z równowagii:(
  4. czester_

    MAŁE MALAWI

    Niestety niezbędne jest abyś dokupił jeszce filt zewnętrzny biologiczny (kubełek) bez tego praktycznie nie można mówić o malawi. Do twojego akwarium masz 3 gatunki: yellow, saulosi, rdzawe... jednak polecam saulosi gdyż są najmniejsze, ladne bo występuje dyformizm i stosunkowo nigroźne. Proponował bym zakup 8-10 sztuk z redukcją późniejszą do 2+6. Jeżeli nie zrezygnujesz z kabomby to ręczę że sama nie wytrzyma i spotkają ją dwa losy: zgnicie lub zjedzienie:)
  5. Zawsze można założyc drugie akwarium:) Tylko za tym idzie kasa... eh...
  6. Znaczy nie masz żadnego filtra wewnętrznego?? W takim razie jak najszybciej kup sobie wewnętrzny bo potem jak wpuścisz rybki bardzo bardzo się przyda no i odrazu posłuży teraz jako napowietrzacz. Kup sobie stosunkowo mocnego. W zależności od akwarium oczywiscie. Jedne z tańszych i neizawodnych które sam urzywam to Aquael turbofilter 350/650/850 ale to podejżewam każdy ma swojego faworyta:)
  7. Silnie napowietrzaj wode! Ogólnie zmętnienie wody w pierwszych tygodniach może tak wyglądać jak wygląda jednak najbardziej chyba pomoaga silne napowietrzanie. Najlepiej dołóż jakiś brzęczyk jeszcze, przyspieszy proces i powinno być wszystko ok:)
  8. Wyjmij węgiel aktywny, to w pierwszej kolejności. No i chyba najlepiej wypchać go ceramiką, ew jeszcze zeolitem lub biobalami.
  9. Płeć saulosi możemy tylko i wyłącznie stwierdzić gdy się nam wybarwią, a samie zaczną inkubować bo mi np, po roku czasu piękna 'samica' w 2tyg zrobiła się jezcze piekniejszym samcem:). To co opisujesz to normalne zachowania nie tyle nawet saulosi co wszystkich pyszczaków. Polecam poczytać artykuł Marcina Szmela: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... ulosa.html
  10. Nie można połączyć z żadną! Inny biotop, inna woda, inne ryby, inna dieta. Wiiktoria to nie malawi i tyle. Albo jedno albo drugie ew. dwa akwaria.
  11. Zrobił się troszke inny temat ale ja też nie będe nowego zakładał.. słuchajcie bo często mówicie o wymianach na większe zbiorniki. Ale irytuje mnie jedna rzecz... Daniel jak masz takiego smoka w domu to jednak troszke to kosztuje i zamiana akwarium na większe wiąże się z sprzedażą starego wcześniej chyba, prawda? Bo to jednak miejsce i kupa kasy. A co w takim razie z rybami?? Także sprzedajecie? Chcę wymienić akwarium na większe ale ryb nie chciałbym się pozbyć, a pieniądze ze starego akwarium też by się przydały żeby nowy kupić bo inaczej nie ma siły większej kasy znaleźć... Także co w takim razie dzieje się z waszymi rybami i jak sobie radzicie z niejako problemem zmiany na większy zbiornik??
  12. Tylko gdy są młode trzeba pamiętać aby tą diete możliwie uroizmaicać. Znaczy aby w miare nie brakowało im żadnych z witamin ale to także się tyczy starszego pokolenia:)
  13. Tylko czasem coś co kumuś wydaje się bardzo oczywiste drugi nie wie i może to być troszke niegrzeczne. TAka moja subiektywna ocena:) Nie gniewaj się czasem;)
  14. Dokładnie. Podaj wymiary zbiornika i obsaade planowaną także ilościowo.
  15. Ej, troszke to niegrzeczne. Każdy ma prawo nie wiedzieć i każdy się uczy. Bardzo dobrze, że zrobił eksperyment i bardzo dobrze, że pyta. Chodzi przeciesz o to aby pogłebiać wiedze, porozmawiać, dostać odpowiedzi na nurtujące pytania, a nie takie odpowiedzi jak wyżej kamillo.
  16. A skąd.. dokładając wężyk poprostu siła wyporu wody z filtra jest tak mocna że zabiera ze sobą jeszcze powietrze, a przepustowość się nie zmienia.. po drugie 1000l\h to bardzo duzo i nawet jezeli cos to zmienia to bardziej przez to jakie ma wkłady...
  17. Przesypać piasek? przeciesz wylot filtra jest na wysokości 5-10 cm od góry... to musiała by być jaka pompa żeby piaskiem ruszać... raczej pyśki przekopują dno:)
  18. czester_

    Jaki pokarm?

    hmm... ktoś to kiedyś pisał ale ogólnie robie ciasto jak na makaron i mieszam to z zmieszanym w malakserze groszkiem, marchewką i szpinakiem. Formuje w małe kuleczki aby pysiaki mogły zjeść na raz. Jak zrobie jedna porcje to mi na pół roku starcza:) reszta do zamrażarki...
  19. No ale po co? Przeciesz zarówno fluval jak i ten z uv mają takowy napowietrzacz... drugi jest zbyteczny.
  20. czester_

    Jaki pokarm?

    Jak najwięcej! To zależy oczywiście jakie masz gatunki ale trzeba uroizmaicać dietę. Ja np, mam z takich płatkowych malawi, childhood, spirulina, i inne roślinne a do tego czasem kasza kus kus, kluski la malawi z mielonym szpinakiem marchewką i groszkiem, makaron (gotowany w czystej wodzie bez soli), możesz też namaczać granulki spiruliny w soku z marchwii itp... pokarmów jest masę i to nawet tych domowej roboty które możesz przyżądzić w 5 min. A im bardziej uroizmaicona dieta tym pysiaki ladniej wyglądają, smaczniej wszystko jedza i przedewszystkim są zdrowe bo mają napewno wszystkie witaminki:)
  21. JA myślę, że jeden wewnętrzny wystarczy spokojnie szczególnie jak nie masz dużo ryb. 3 filtry by Ci pralke zrobiły i zajęły dużo miejsca. Także można je włożyć ale na początku lepiej spróbować na zmiane z jednym i drugim i zobaczyc który sobie rade daje i tego zostawić
  22. czester_

    63l filtracja

    ja nie mam pokrywy bo jest wsadzone w półke pod duze akwarium ale poprostu będziesz musiał wycinać kawałek tego plastiku pod kaskade i to wszystko.. jak masz 60l to nawet bym się pokusił o większą kaskadę fzn-2 albo tak jak mowilem wczesniej tego aquaela 350 z dodatkowym pojemniczkiem na bio. Chyba najtaniej Cie wyjdzie, a filtracja daje rade. Rozumeim że na kotnik czy może coś innego się szykuje?
  23. Pyszczaki na czas snu chowają się po kryjówkach, szparkach bądź usiadują na piasku. W niczym im to nie przeszkadza, że filterek sobie idzie zapewniam:)
  24. czester_

    63l filtracja

    Ja u siebie w 50l mam fluvala 1+ i kaskade fzn-1. NO2-0, NO3~20 także wmiare jakoś sobie radzi.. Ale Aquale te najmniejsze 350 mają pojemnik na ceramike i do tego gąbka. Także jak nie masz kasy może coś takiego... 35zł nowy.
  25. czester_

    Co to za glony ?????

    Popieram kolege wyżej! Coś te testy cię kłamią chyba... Jeżeli chcesz to dobrze robić i cieszyć sie razem z rybkami weź troche poczytaj, a potem zabierz się za robienie akwarium. Korzeń wywal i to od zaraz. Następnie oddaj ryby do zoologicznego albo sprzedaj albo najlepiej wymień na saulosi albo yellow. Nie potrzebne Ci także tyle napowietrzaczy chyba że Ci się to podoba szczególnie juz ten statek:) Jeżeli myślisz może że musisz napowietrzać to się mylisz bo wystarczy ruch tafli wody by ją napowietrzyć. IMO kaskade także wymień na filtr wewnętrzny lepiej będzie spełniał swoje zadanie. No i przedewszystkim CZYTAJ! Jest bardzo dużo poradników i artykółów o zakładaniu akkwarium z pyszczakami. Zobaczysz ile źle zrobiłeś. Człowiek uczy się na błędach i dobrze że tu trafiłeś Tak jak mówi sabotage, glony później narazie trzeba pożadek zrobić wogóle z akwarium. Najlepiej nawet wejdź na czata klubu malawi i prawdopodobnie aditu która chyba go nie opuszcza:) odpowie Ci na wszystkie pytania:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.