Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. czester_

    Ukradziona fotka

    Tak swoją drogą serce mi się kraja jaką on tu herezje głosi:/ Ktoś to przeczyta i zrobi tak samo. Eh oby wszystkie drogi prowadziły na forum:D
  2. czester_

    Ukradziona fotka

    Najlepiej postraszyć Jeśli dobrowolnie nie wykasuje twojego zdjęcia lub nie przeprosi to poślij mu linka o łamaniu praw autroskich i pow. że ma 24h na usunięcie. Ew. jedyny pozaprawny sposób jaki mi do głowy przychodzi oprócz podstępu to wezwanie hakera:P A tak na poważnie to wystarczy pożądnie postraszyć i tymbardziej gdy młody to zaraz zmiękczeje...co jak co ale chłopak ktory ukradł moje zdjęcie już nigdy chyba nie zrobi tak samo.
  3. czester_

    Totalny zakwit

    Ja bym się wstrzymał jeszcze tydzień... nie świeć światła, napowietrzaj ile się da przez cały czas i osobiście na 3 dni wrzuciłem jeszcze węgiel.. poprawa była znaczna. Spróbować nie zaszkodzi;)
  4. Lenku ja tylko taka mała uwaga.. czytam teraz forum i to już 3 czy 4 post o twoim tle... nie lepiej pisać w jednym?! Robisz malutki bałagan w starczych postach które mają mało wspólnego z tematem.
  5. czester_

    Totalny zakwit

    Myślę że mamy podobne problemy. Ja przerabiałem to już w swoich trzech akwariach. Prawda jest taka przynajmniej tak podejżewam, że pokażą się niedługo okrzemki a woda jeszcze długo taka zostanie. U mnie ten stan przechodzi teraz po półtora miesiąca. Mars mówił że trzeba to przeczekać i to prawda.. rady chyba nie ma, można jedynie złagodzić obiawy. U mnie pomogło to że wyłączyłem światło na 2 tyg (nie wyciemniałem), naprawde silnie napowietrzałem i 15% wody zlewałem co dwa dni. Teraz po tej kuracji zaczyna być coraz lepiej, do kryształu jeszcze troche ale jest już dobrze. Osobiście polecam więc napowietrzacze i podmiany.
  6. dajmy już spokój;) Wg. mnie kolega lenek chyba już skończył z "dawnym stylem".ile na forum jestem to takiej burzy co przy postach Lenka nie widziałem:D Marku jak dla mnie tu nie było żadnej awantury.. Lenku ja już pisałem w ostanim poście ale powtórze się, szansa jest zawsze, że oba gatunki będą żyć ze sobą w zgodzie lecz gdy dorosną stosunki mogą się diametralnie zmienić. Polecam Ci z całego serca zacząc od akwarium jednogatunkowego. W 200l akwarium saulosi będą miały bardzo dobre warunki jak się postarasz i gwarantuje że nie bedziesz żałował decyzji. Nie umiem wytlumaczyć dlaczego.. ale sam mialem jednogatunkowe i nie żałuje. Tak swoją drogą naprawde czekam z niecierpliwością na publikacje akwa.
  7. Lepiej dwa! Przynajmniej większe bezpieczeństwo bo te świetlówki też do tanich nie należą 8)
  8. No... a tym czasem zostań przy jednym gatunku i DOBRZE SIĘ PRZYGOTUJ jeszcze przed zalaniem bo potem już jest trudniej. Także czytaj i ucz się, ręcze że wiedza z tego forum nie pójdzie na marne. Niektóre osoby cały swój mózg tutaj zostawiają hehe:)
  9. Ja mam 13 ryb w 240 litrach (120x40x50) i to wydaje mi się że już jest max, a nawet chyba zejde do 11 bo za tłoczno. IMO nie wsadziłbym dwóch gatunków do 100cm. Sam to niedawno przerabiałem i dokupiłem to 20cm. Nie ma co wsadzać dwa bo do dwóch lat będą żyć ze sobą w zgodzie ale potem być kiepsko, do tego tyle ryb i dwa gatunki może spowodować, że nie osiągną pełnych rozmiarów. Jak jeszcze nie kupiłeś ryb to weź sobie albo rdzawe albo saulosi bo ręcze że będziesz redukował.
  10. Kup dwie oprawki bryzgoszczelne i one mają taśme dwustronną ale do tego polecam okleić na około silikonem co by nie puściła przez wilgoć.
  11. Widziałem takie w katalogu ELFA 53. Cena wysoka ale cos takiego jest. Statecznik posiada układ mikroprocesorowy który w zależności od mocy jaka jest podpięta na wyjście układu ustawia się samoczynnie. Stateczniki takie mają zakresy mocy jakie mogą obsłużyć. Jest tam jakaś "dynamiczna cewka" czy coś takiego. Tak czy inaczej w ELFIE koszt takiego cacka jest duuży;)
  12. Raczej dwa chyba że statecznik ma dwa niezależne wyjścia... na jaką moc te stateczniki? Poniżej 20 czy więcej wat?
  13. Tak, to "typowa" świetlówka pod roślinki o czerwonym odcieniu która ładnie uwydatnia niebieski i czerwony kolor. W malawi glony bardzo ładnie rosną A może na przód oprócz tego jeszcze jedną lub dwie 8W? Takie napewno upchasz, a kazdy wat dla roślinek jest cenny.
  14. Oj mój błąd źle przeczytałem.. lecz i tak polecam forum holenderskie mają bliżej z tym wspólnego. Osobiście dałbym dwie świetlówy po 15w
  15. Jeżeli roślinne to napewno jedna nie starczy. Tu jednak odpowiedzi nie uzyskasz. Polecam jakieś forum najlepiej z holendrami;)
  16. Są specjalne preparaty na odkażanie roślin. Tu już decyduje ulotka preparatu ile dni i jak trzeba robić kwarantanne. No a po tej kwarantannie pyśki zrobią jej drugą taką że już napewno pasożyty znikną razem z roślinką
  17. No nie przesadzajmy. Gdy te rybcie przez cały dzień mają po 30*C to daleki byłbym od stwierdzenia że im to nie zaszkodzi. Są silniejsze i delikatniejsze gatunki ale na dłuższą mete wysoka temperatura nie jest dobra dla żadnych. Jeżeli jest tylko możliwość schłodzenia wody to czemu nie. Napewno nie zaszkodzi, a zawsze pomoże!
  18. czester_

    Zoo-Botanika 2007

    No ja się na bank pisze.. jeżeli będe potrzebny do pomocy wcześniej tam samo przybęde;) Tylko żeby tani nocleg załatwic:P
  19. Dlatego sugeruje kupić 10 - 12 młodych. 100 cm to dobre na 3 lub 1 samca. Oczywiście wszystko zależy od indywidualności i charakteru ryby ale z dwoma samcami ryzykowałbym wyłącznie gdyby były hodowane od małego przy ułożeniu kamieni po bokach akwarium z pustym środkiem.
  20. Szczerze to miałbym nielada problem zadecydować ile i w jakim układzie dorosłych wsadzić. Tutaj nawet nie sugeruj się mną a większością opinii z naciskiem na tych posiadających demasony;) Ale osobiście chyba maks. 10 bym wsadził.
  21. Wg. mnie zostań przy jednogatunkowym... wbrew pozorom 100 cm to naprawde mała długość na dwa gatunki. Demasony to dobry pomysł
  22. Co to jest filtr nanuruwy??
  23. Ja mam zwykłe DIY jak większość akwarystów na naszym forum:) JAk narazie od 2 lat narybek w głównym akwarium jest skutecznie likwidowany przez starsze osobniki. A w tych szparkach jak można je tak nazwać to wątpie czy dwa włosy się zmieszczą
  24. Czy mogę prosić o jakiś link albo ewentualnie konsultacje jak zrobić takie najprostsze deni. W domu mam zbędny filtr wewnętrzny, lub ewentualnie jak podpiąć się do kubła bądź filtra wew. Chodzi mi o deni z węża. Ewentualnie słyszałem o denitryfikatorach z uszczelnionego słoika (jak do oogórków). W środku biobale, dwa otwory na węrzyki i filtr wewnętrzny pompujący wde do akwarium, coś jak kubełek.
  25. No tak ale zmętnienie troszke ustępuje po wyciemnieniu. Jednakże jak zaświeciłem na dzień swietlówke wieczorem akwarium nie poznałem :shock: Deni już na bank robie ale chętnie przyjmę jakieś sugestie czego mogę spróbować bo już sam nie wiem...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.