Skocz do zawartości

Perez666

Użytkownik
  • Postów

    6 379
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Perez666

  1. np. msobo (żółte samice)
  2. Ja mam mphangi z johanii ok.6cm. i narazie wszysko OK, niema żadnych starć.Gdzieś wyczytałem że johanii gdy osiągnie 7-8 cm.to dopiero staje się zadziorny(choć to pewnie dużo zależy od samego osobnika:) ) Trzeci gatunek....sporo wyboru,pooglądaj galerię i wybierz co Ci się podoba i napisz a koledzy na pewno coś doradzą,można też pozostać przy dwóch gat. Pozdrawiam.
  3. msobo i johanii pływają już u mnie około 1,5 miesiąca wraz z mphangą(wszystko młodzież 3-6cm)jak narazie to johanii jest jaśniejsze od msobiaków ale z czasem właśnie to johanii ściemnieje i będzie przechodził w brąz(jak to wcześnie już napisano).Tak więc spróbuję jeszcze dorzucić hongi i zobaczymy jak dorosną i się okaże czy obejdzie się bez ofiar.Docelowo wszystko ma być 1-3/4
  4. im więcej wody-tym lepiej(łatwiej utrzymać parametry)
  5. Założyłem nowy wątek bo męczy mnie taka oto "mieszanka wybuchowa"-msobo,johanii,hongi red top.Z forum wyczytałem następujące kombinacje msobo-hongi,hongi-johanii ale razem nic o tym nie było.Czy jest szansa na utrzymanie tej "mieszanki wybuchowej" w zbiorniku o pow. dna 150x50?Co o tym sądzicie?
  6. jak mówicie że spełnia swoje zadanie( w tym przypadku zwiewanie kupek:) )to się na nią szarpnę,tylko poczekam może aż SM będzie miał na stanie.dzięki wszystkim
  7. no to pozostaje alledrogo
  8. Dlatego się pytam jak się to będzie sprawowało w zestawie głowicą atmana. Zbigniew ty masz jeden mechanik w akwa?Napisz coś więcej , daje radę pozbierać kupska .
  9. oki,daj znać jak się coś dowiesz
  10. Też wcześniej sprawdzałem w SM , może sprzedali i czekają na nową dostawę a na allegro ta jest najtańsza.Pamiętasz ile w SM kosztowała?
  11. Perez666

    Koralia 4

    Co o niej sądzicie http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=738438432 Chcę nią zastąpić jeden filtr wew. i zostawić at203,zbiornik 150x50x60 450l. Jeśli ktoś ją posiada niech napisze jak się sprawuje...
  12. potwierdzam,w moim przypadku pierwsza była 112 profil,potem już tylko proste 200 i 450
  13. ja też najpierw rozmrażam w wodzie z akwa a później do siatki na ryby i zanurzam(przyzwyczajam pysie do siatki,tak samo robię z granulkami:) ,jak się na żarełko rzucą to pełna siata ryb:D)
  14. do takiego baniaka max.3 gatunki ,może coś takiego: 1.Melanochromis cyaneorhabdos,Labidochromis caeruleus.Iodotrophus sprengerae 2.Pseudotropheus sp. "elongatus mpanga" ,Pseudotropheus socolofi,Melanochromis cyaneorhabdos - maingano Oczywiście dokupić po kilka sztuk do późniejszego dobrania małych haremów. Niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy,może coś jeszcze zaproponują.
  15. Perez666

    POKARM DLA YELLOWKÓW

    pokarmy.php tutaj znajduje się rozpiska pokarmów
  16. Po bokach tła powinna być siatka zabezpieczająca wystarczy ją "zwinąć" i po problemie,co do obsady to saulosi viewtopic.php?f=15&t=5646
  17. Perez666

    Pomocy- wysokie NO2

    Chopie oddaj te ryby...masz 60l akwa które jest dobre dla neonków a nie dla pyszczaków.
  18. ja mam tą http://www.holenderskie.nazwa.pl/index. ... -rozmiar-5
  19. Właśnie mi wczoraj przyszła,do tego gąbka nr.5 .Dzisiaj będę ją uruchamiał, wszyscy ją chwalą...zobaczymy jak się sprawuje....
  20. Duże ładnie ułożone bryły,ma w sobie to coś.Tylko to tło..... :mrgreen:
  21. Perez666

    112L MALAWI

    obsada do wymiany,za duże ryby do tego zbiornika(redy,socolofi)a co to za zebry? tak jak przedmówca pisał,postaraj się zakryć sprzęt
  22. na allegro też to jest http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=712716221 5 lat bez podmian wody
  23. Perez666

    Test pH firmy JBL

    ja też mam 7,4-9 , na skali i instrukcji jak i na buteleczce jest podane 3 krople
  24. dokładnie ,też używam jbl,mają bardzo przejrzystą skalę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.