marco174 Opublikowano 17 Kwietnia 2010 #1 Opublikowano 17 Kwietnia 2010 Witajcie, jestem tutaj nowy i mam takie pytanie, planuję zrobić sobie baniaczek o wymiarach długość 175cm szerokość 45cm i wysokość 40cm i mam problem z jakiej grubości szkła to zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź
filas Opublikowano 17 Kwietnia 2010 #3 Opublikowano 17 Kwietnia 2010 proponuję http://thewald.webpark.pl/grubosc.szyb.htm ale i tak większość robi z grubszego niż potrzeba
kunta Opublikowano 17 Kwietnia 2010 #4 Opublikowano 17 Kwietnia 2010 http://www.poseidons-palace.co.uk/ Zakładka Aquarium Safety Calc. Jedna z lepszych stronek na których można wyliczyć naprawdę wiele ciekawych rzeczy.
mutra Opublikowano 17 Kwietnia 2010 #5 Opublikowano 17 Kwietnia 2010 przy odpowiednich wzmocnieniach wystarczy 8mm.
marco174 Opublikowano 17 Kwietnia 2010 Autor #6 Opublikowano 17 Kwietnia 2010 przy grubości szkła 8mm ile bym musiał zrobić poprzeczek??
wartek Opublikowano 17 Kwietnia 2010 #8 Opublikowano 17 Kwietnia 2010 przy 40cm wysokosci, to w zupelnosci wystarczy 6mm, 2 listwy poprzeczne co 60cm (im szersze tym lepsze), tylko ze do tego koniecznie listwy podluzne, zeby zminimalizowac koncentracje naprezen
Mjunszajn Opublikowano 19 Kwietnia 2010 #9 Opublikowano 19 Kwietnia 2010 Pytanie jakie musisz sobie zadać w pierwszej kolejności- kleisz sam, czy klei Ci jakaś firma? To naprawdę zdeterminuje grubość szyb.
wartek Opublikowano 24 Kwietnia 2010 #10 Opublikowano 24 Kwietnia 2010 Pytanie jakie musisz sobie zadać w pierwszej kolejności- kleisz sam, czy klei Ci jakaś firma? To naprawdę zdeterminuje grubość szyb. a co to za roznica? ale sklejone bedzie przeciekac, dobrze sklejone nie. od zlego sklejenia szyba nie peknie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się