Skocz do zawartości

[200l] 100x40x50


firefighter1

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej wklejam info z mojego posta o obsadzie:


Aktualnie buduję zbiornik a w nim:

1. dno piasek kwarcowy

2. kamień marmur 23kg (pleksi 3mm) i dwa bazalty

3. filtracja mech. eheim 2012 czy cos innego?- zostaje E.

4. biol. JBLe1501 czy JBLe901- kupiony 901

5. napowietrzanie eheim 100, listwa napowietrzająca- nie będzie

6. grzałka Juvel e200W

7. światło T5 45W Juwel Day, 45W Juwel Colour, zmiana raczej na coś typu Marina,

8. nocne blue LED

9. oraz przejściowe jakieś małe około 11W(szukam jeszcze)

10 .przednia szyba optiglas

Dla informacji całość stać będzie na szafce w pomieszczeniu-kuchni, a widoczne będzie wyłącznie z pokoju przez otwór, który jest kilka centymetrów mniejszy.Akwarium przylegać ma do ściany+uszczelka.


Poddaje pod Waszą rozwagę planowane wyposażenie i liczę na rady. Z powyższych punktów posiadam: 2, 3, 6, 7, 8, 10 reszta do kupienia.


Obsada:

Pseudotropheus saulosi 2+4

Cynotylapia sp. hara 1+3


Kamienie na zdjęciu w tym układzie zajmują powierzchnię 120x38x28

post-12700-14695713370883_thumb.jpg

post-12700-14695713371319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian nie zajmuje całej powierzchni dna, tj. od szyby do szyby tylko jest w obrysie mniejszy o jakieś 2cm. I to miejsce chcę wypełnić takim podłożem do akwarii morskich-powinno dawać dodakowo stabilizację pH oraz przez to, że jest "grubsze" zmniejszy strefę beztlenową. Całość przykryje już drobny piasek docelowy i przy odmulaniu ten większy nie będzie wyciągany na górę (na wierzch). Poza tym przekrój dna przy tym otworze w ścianie powinien być niewidoczny-ma się dno zaczynać równo z krawędzią "okna"


Napowietrzanie-bardziej dla oka zwiedzających niż samego dostarczania powietrza. Zabieg typowo kosmetyczny pod amatorską publikę ;) -dla rozdziawienia paszczy :) oglądaczy pyszczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc akwarium stoi z filtrów mam JBL e901, podłoże żwir koralowy, zamontowany filtr i kran do węża na podmiany wody, światło powinno być 2x24W T5 i sprawa najważniejsza punkt 3- filtracja mechaniczna czy ktoś podpowie, może to przerabiał: czy Eheim 2012 się sprawdzi?

post-12700-14695713372321_thumb.jpg

post-12700-14695713372842_thumb.jpg

post-12700-1469571337343_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o widoczność przekroju dna, a nie styro. Styropian powoduje zwiększenie wysokości o 2cm i to mi nie pasuje bo z przodu -patrz zdjęcie nr 1 z pierwszego postu- nie chcę widzieć przekroju tylko ma się widok rozpoczynać górą dna (ma być na równi z wyłożonymi kamieniami ramy okna widokowego).

Z przodu ok 3 cm i w stronę tyłu coraz więcej żwiru.


Będę tu aktualizował zdjęcia w miarę rozwoju prac. Obecnie mam zastój z powodu braku pokrywy, która pozwoli mi na ostateczne ustalenie odległości od ściany-dosunięcia całości właściwie do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę widzieć przekroju tylko ma się widok rozpoczynać górą dna (ma być na równi z wyłożonymi kamieniami ramy okna widokowego).


Grunt to mieć wizje. Może przy neonkach tak się da ale pyszczaki i tak dno ułożą po swojemu, albo wykopią dołek albo usypią górkę do tego dojdzie prąd wody, który też będzie piach "przesuwał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.