Skocz do zawartości

[200l] 100x40x50


firefighter1

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy pomysł z tą dziurą w ścianie. Myślę o czymś podobnym tylko chcę wpuścić akwarium w ścianę tak żeby z jednej strony szyba była na 0 ze ścianą.


Zapomnij, że ten pomysł usypania dna po swojemu Ci wypali. Chyba, że wytłumaczysz rybom jak wygląda Twoja koncepcja dna, i będą się do niej stosować ;)


PS. JBL e900 może być trochę słaby do tego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wszystko wiem, że kopią itp więc usypie jak usypię, a jak ułożą to i tak max 5 cm czyli będzie wystawać 2 cm, a ze styropianem wystawało by 4 więc jest różnica. Poza tym przy odmulaniu to co niosą na przód będę przesuwał no i każdy znajdzie zabawę :) - pysiory trzeba by zatrudnić do budowy autostrad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogłem się doczekać pokrywy i ustawiłem akwa tak jak mi się wydaje, że pokrywa się zmieści do ściany-oby. Wczoraj więc wystartowałem większe kamienie czyli ponad połowa została ustawiono na podkładzie z pleksi tak, aby miały własną stabilność oraz dodatkowo wzmocniona mniejszymi więc aby je przewrócić to trzeba to by zrobić ręką używając większej siły. Na puknięcia i uderzenia nie reagują, dopiero później został nasypany żwir koralowy i kamyki - zniknęły wystają wielkie a duże są jakieś normalne i z 23kg wygląda jak 8kg. Z przodu jest 3cm z tyłu 10cm. No ale pyski i tak same tam przekopią.


Oświetlenie nocne (niebieskie) widać, tło jest prowizoryczne z czarnej folii-będzie inne bo te jak widać błyszczy, oświetlenie jasne to światło w kuchni jak zdejmę styropian, który robi obecnie za pokrywę.


Parametry startowe Temp.26,5 st, dodane bakterie Denitrol + uryna 50ml, pH 7,5, kH 10, NO3=1, NO2= 0,01 -testy JBL.

post-12700-14695713383302_thumb.jpg

post-12700-14695713383567_thumb.jpg

post-12700-14695713383829_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To noże by robiły za wystrój :). Tył będzie przesuwany jak szyby w szafkach - też pleksi od strony akwarium pomalowana matową czarną farbą do bębnów hamulcowych, a od drugiej strony będzie okleina do tablicy tak że córka będzie mogła sobie kredą malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył- to ta część która będzie robić za tło. od strony akwarium (wewnątrz) czarne, od strony kuchni panel tablicy. Przesuwane tło jak szyby żeby można prowadzić prace czyszczące wewnątrz. W poście z 21.09 widać akwarium od strony kuchni czyli części dostępu technicznego. Zdjęcia dam jak będzie widać jak to wygląda bo tak to każdy ma własną wyobraźnię i różnie to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YES! tablica dla dziecka memo zakupowe etc. I żeby nie było o straszeniu ryb to te drziwczko-tablico-tło nie dotykać będzie akwa (które stoi na podkładzie piankowym) żeby pisanie kredą nie straszyło ryb choć i tak całości wibracji nie da się zniwelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.