Skocz do zawartości

Wybarwienie hongi sweden


tombud

Rekomendowane odpowiedzi


nagrałem filmik.. niestety bardzo słabej jakości w realu samiczka ma bardziej czerwone kolory samiec.. pomarańczowe.. ogólnie samiczki hong powinny być szaro-bure a dlaczego moja przypomina samca? gdy pływa sama potrafi jeszcze bardziej uwidocznić swoje barwy.



A kto powiedzial ze samice maja byc szaro bure? Moze nie uwydatnia kolorow jak dominujacy samiec przez caly czas, ale w momencie podniecenia (tarlo, walka hierarchiczna ,inkubacja) samica pokazuje takze ladne barwy.

Swojego czasu mialem zwykle red top z calego miotu samica byla najwieksza i dominowala nad reszta przez jakies 3 miesiace,(kiedy to wpuściłem samczyka z innego miotu nie jestem zwolennikiem rozmnazania brat-siostra) byla tak ladnie wybarwiona ze myslalem ze to samczyk az do jej 1 ciazy.

Takze jakbys mial 3 samice najsilniejsza przybrala by barwy samcze a wszystko zależy tylko jak beda intensywne od jakosci ryby.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurde tez mam swoje hongi od malawiana(dokladnie od kolegi kisor) i na razie moj samczyk tak nie wyglada na oko ma 6cm(ale czasem cos tam iskrzy szczegolnie w okresie 1 tarla). Moze rzeczywiście trzeba poczekac do formy doroslej jak pisze malawian,no coz cierpliwosc jest zaleta akwarysty.

Czyli na diecie roslinnej tez moze byc piekny, lecz nie uswiadczymy czerwieni a pomarancz tyle ze duzo bardziej zachodzacy gleboko w tułów niz u zwyklego red top. Martwi mnie jeszcze sprawa koloru niebieskiego zwykle hongi juz w wielkosci 6 cm mialy piekny liliowy blekit..Czy tak jest u mniejszych osobnikow ,wiem ze wplyw na to ma tez dominacja w zbiorniku ale red top chociaz okresowo ukazywal te barwy a moj sweden jakby przez mgle.

p.s malawian pamietasz moze czy w mlodzienczym wieku czarne pregi boczne zachodzily mu az na pletwe grzbietowa? czy to raczej indywidualne zdobienie i jak u niego z odcieniem blekitu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.