Jump to content

Pyszczaki F1


padidar

Recommended Posts

Witam


Mam pytanko planuję zakup pyszczaków F1, Pseudotropheus Saulosi i Iodoropheus Sprengerae i teraz, czy powinienem żądać jakiś certyfikatów, zaświadczeń ?, że pyski są z pierwszego pokolenia czyli F1.


Planuję zakup w Tan-Mal lub w Muzeum Przyrodniczym link : http://www.mp.umk.pl/?page_id=55 -rozmawiałem z nimi i cały czas mają pyski na sprzedaż, zapewniają mnie że to pokolenie F1, ale jak ja mogę to sprawdzić ??


Jeżeli kupujecie ryby F1- czy wymagacie jakiś dokumentów ??


Najbardziej zależy mi na rdzawych aby były F1- podobno ładniej się wybarwiają, niż pokolenia akwarystyczne, czy to prawda ??


Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Na pochodzenie F1 nikt Ci nie wystawi żadnego papierka po prostu musisz liczyć na uczciwość sprzedawców Jeżeli chodzi o dr Pawlaka nie spotkałem się z jakimiś zażaleniami na temat jego ryb. Co do TanMalu nie miałem styczności wiec się nie wypowiem.


Najbardziej zależy mi na rdzawych aby były F1- podobno ładniej się wybarwiają, niż pokolenia akwarystyczne, czy to prawda ??

Tak to prawda że są ładniejsze także jak brać to z pewnego źródła

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozwólcie że podepnę się do wątku i zapytam o dr.Pawlaka właśnie, rozumiem że kol. Meszek nie robił zakupów u tego człowieka ale go poleca, a czy jest ktoś kto kupował rybki u niego, dziś dzwoniłem i rybki ma dość tanie... czy jest godny polecenia, ma zdrowe i ładne rybki, jaka jest wasza opinia na temat tego hodowcy...

Link to comment
Share on other sites

No cóż, z waszych wypowiedzi wynika, że naprawdę warto kupić pyśki z tego źródła więc się zdecyduję, zwłaszcza że ceny bardzo przystępne jak na teraz a ja nie jestem profesjonalnym hodowcą pyśków żeby wydawać mnóstwo kasy na niespotykane gatunki tych ryb więc to źródło mi pasuje, nie ma tylko metriaclima membe deep ale dobiorę coś innego. trochę jeszcze potrwa zanim zamówię rybki więc jeśli ktoś jeszcze miał styczność z tym hodowcą to niech napisze opinię, na pewno pomoże ona w wyborze innym początkującym "malawistom"

Link to comment
Share on other sites

W maju byłem przejazdem w Toruniu i spotkałem dr.Pawlaka. Nie widziałem Jego całej hodowli, bo tylko część ma na Uniwersytecie a resztę w domu, ale rybki zdrowe, nie chowają się po kątach, żadnych oznak chorób czy też martwych ryb nie widziałem. Woda w zbiornikach chyba też lana prosto z kranu. Jedyne co się rzuca w oczy to, że akwaria troszkę zaglonione ale to winika napewno z faktu braku czasu i formy pracy Pana Doktora. Tyle mogę dodać od siebie. jeżeli oferta Ci odpoiada to i z rybami nie powinno być kłopotu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.