Skocz do zawartości

320x80 dla predatorów :)


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, tworzenie mojego sumpa i stałej podmiany ( MARS mnie namówił ;) ) oraz wszelkich wygibasów z tym związanych przyprawiało mnie o dreszcze i wierzcie mi że były chwile kiedy tęskniłem za Fluvalem FX-em i chwilą gdzie u kumpla w ponad 800 litrowym zbiorniku po prostu pijąc piwko złożyliśmy całą filtrację w godzinkę. Jednak jak już teraz prawie 2 lata nic nie robię w sumpie to jest super sprawa. Jednak skoro u Damiana wszystko jest OK to czemu nie polecać jego rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciąg dalszy przygód z prefiltrami HW...

Wstaje dzisiaj rano, patrzę na akwa...poziom wody poniżej spodu korony...wyparować nie wyparowała, bo od kilku dni jest fajna pogoda(czyt.chłodno)....czyli jest gdzieś przeciek.Pierwsze co sprawdzam to prefiltr HW....bingo.Stał on w misce, miska pełna...zaczyna się przelewać.Kubełek wyłączam, zawory zamykam i kilka "ciepłych" słów leci pod adresem tej badziewnej firemki która zwie się HW czy jak tam...Przepinam węże no i powrót do prefiltra Eheim...znowu gąbka w środku akwa, ale trudno, jakiś czas tak będzie.

To był HW603 który nie "rozciekał się" najdłużej.Dwa modele 602 szybko puściły.Firma badziewna, już nigdy nie kupię produktów tej "pseudo" firmy.Tandetna chińszczyzna...jak można robić taki badziew który ma służyć w akwarystyce, a więc mieć kontakt z wodą...widać nie dbają o to czy kogoś zaleje...ważny zysk...

Odradzam wszystkim produkty tej firmy, nie warto ryzykować dla "zaoszczędzonych" kilku złotych przy zakupie.

Jeśli ktoś używa tych prefiltrów, to radzę jak najszybciej je zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie tego jakos samemu uszczelnić ?


To nie jest kwestia szczelności tych prefiltrów, po prostu psują się zatrzaski ( plastyk jakości zerowej/dennej) i masz babo placek , a raczej wodę w chacie.

W tej chwili używam prefiltra w 200l z korpusu narurowego i tutaj nic się nie rozszczelni. Natomiast w 500l od 3 miesięcy używam prefilra z linku poniższego. Tam nie ma zatrzasków i innych cudactw tylko góra jest zakręcana do korpusu i uszczelka montowana podobnie jak w korpusach narurowych. Jak na razie sprawuję się dobrze, obsługa co 2 tygodniowa nie sprawia najmniejszych kłopotów( zawory są na szybko złączkach).


http://allegro.pl/filtr-przeplywowy-prefiltr-16-22mm-i3295131651.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.