Jump to content

Śmierć przez dominację?


Furinax

Recommended Posts

Witam. Mam maleńki problem otóż. W moim akwa 120l mam tylko saulosi coral ( cztery samice i dwa samce) od wczoraj mniejszy samiec wydaje się jak by był schorowany czy też zdominowany przez samca alfa, który jest ładnie się wybarwia i wygląda zdrowo. Samiec beta natomiast wygląda na prawie zdechłego siedzi sobie w rogu obgryziony i nie zabardzo wiem co robić. Sądzę, że nie pociągnie już długo. Rada? Oczywiście nie chcę wysłuchiwać waszych wymądrzeń i pouczeń typu " wypalasz im skrzela";/. Dodam, że parametry wody są okej. I reszta obsady wygląda godnie.

Link to comment
Share on other sites

Też mi się właśnie tak wydaje. Generalnie zawierzyłem pewnemu zoologowi który siedzi w tych rybach już bardzo długo, że tak powiem no i sądziłem, że ma pojęcie. Lecz chyba faktycznie ta sto dwudziestka to mały gabaryt. I obsada nie jest trafna.

Link to comment
Share on other sites

Będzie cudem utrzymać tam status quo z dwoma samcami. Łatwiej wychodzi z trzema ale nie masz na to miejsca.Oczywiście gdybamy sobie cały czas mając na myśli ryby dorosłe. Ale co z tego wynika szybko okazazuje się już przy pierwszym tarle.

Link to comment
Share on other sites

Jak miałem podobną sytuację w trochę większym stadzie, to oddałem zdominowanego samca na przechowanie. Ładnie się odbudował, odrosły płetwy, znikły pogryzieni. Jak tylko wrócił do mojego akwarium zaczęła się znowu nagonka na niego przez całe stado. Oddałem go w dobre ręce:)

Link to comment
Share on other sites

Ale wiecie. Ryby się rozmnażają, można mieć idealną obsadę a po roku już będą walki bo się wszystko pozmienia, a odłowy wiążą się z demolką akwa. U mnie samiec maingano wciąz męczy innego ale nie odławiam bo nie mam co z nim zrobić. Ten dominator jak się domyślam już dwie ciąże mi załatwił i teraz mam 4 maluchy. A co z nich będzie, nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To że tłucze drugiego samca to standard bo sam miałem w 300l 2 i nie pogodziły sie wiec oddałem jednego do sklepu, u mnie samiec maingano tłucze samice do takiego stopnia ze wyskakują z wody uciekając przed nim, ja nie odławiam rybek do kotnika wiec nie rozumiem sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.