Jump to content

Zbyt duże stężenie NO2. Pomocy.


Furinax

Recommended Posts

Witam. Mam problem. Zbiornik o pojemności 110l założyłem jakiś może miesiąc temu. Wszystko było okej do czasu aż przed wczoraj z jedną z ryb zaczęły się dziać dziwne rzeczy(obsada 8x saulosi coral(młode)). Ocierała się o kamienie pływała prawie pionowo aż w końcu zakończyła swój żywot. Bylem u mojego lokalnego akwarysty, który zna się na rzeczy i powiedział, żebym zrobił testy. Ph jest w normie tylko poziom NO2 jest bardzo zawyżony ponad skalą (tj. 3mg/l). Po prostu nikt nie powiedział mi, że trzeba robić podmianę wody. Oczywiście dziś już podmieniłem około 1/3 zbiornika ale test NO2 dalej wychodzi fatalnie. Czy to może przez uzdatniacz(DAJANA start plus) który dodałem do wody którą wymieniałem? A może trzeba czekać teraz tylko i modlić się by żadna z nich nie padła już? Pytanie moje jest takie czy można jakoś przyspieszyć spadek stężęnia NO2. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

No2 nie jest wynikiem braku podmian, zrobiłeś błąd bo masz nieustabilizowany zbiornik, wp wpusciles ryby do niedojrzałego akwarium. Tematów takich mnóstwo. Kup szybko biodigest prodibio, nie karm ryb...jaka masz filtrację?

Link to comment
Share on other sites

Spodziewałem się takiej odpowiedzi, ale czy nie lepiej było by gdyby ktoś mi poradził najlepiej jakiś domowy sposób w jaki szybki i skuteczny sposób obniżyć te NO2? Przeglądałem forum.

Chyba nie ma szybkiego prostego domowego sposobu. Sam stosowałem podmiany i nic to nie dało. Jeśli chcesz szybko zbić NO2 to tylko chemia Ci pomoże. Polecam Ci toxivec lub inny tego typu preparat uratował moje ryby działa od razu po zastosowaniu, a na dłuższą metę musisz wytworzyć cykl azotowy tj. dodać do filtra wkład z ceramiką, żeby bakterie się tam osiedliły + prodibio biodigest, który ponoć szybko startuje cykl. Sam obecnie to testuje i się okaże, czy się sprawdzi.

Link to comment
Share on other sites

Filtracja wewnętrzna 750l/h. Nic specjalnego. ale czysty i działa.


masz brak filtracji biologicznej...

bo do tego trzeba coś więcej niż g..wniana głowica i to w dodatku "czysta"...


domowym sposobem to musiałbyś podmienić wodę na dojrzałą z jakiegoś działającgeo baniaka... ale przynajmniej 50% i to już, ale jak zakładam nie masz drugiego własnego baniaka... a z obcego bym nie wlewał, bo można przenieść na mocno osłabione ryby różne paskudztwa ;)


oraz zastosować różną chemię do zbierania azotu - najlepszy jest purigen od seachem - wygooglaj sobie

ale nie że we wtorek jak przyjdzie kurier z dostawą, tylko dzisiaj!!!


a w dłuższej perspektywie (40dni będzie dojrzewał) nie ominie Cię kubeł...

teraz przez miesiąc będziesz się modlił, jak to nazwałeś, bo wystartowałeś dramatycznie nie tak jak się powinno startować...


w tej chwili Twoim rybom wypalasz skrzela i co gorsza w sobotę o 14:16 nie wiele możesz na to poradzić, chyba że masz w okolicy znajomych po zakupach albo czynne akwarystyki


hasła:

purigen

preparaty usuwające azotYny

od biedy prodibio, ale to potrwa - to nie jest środek natychmiastowy


inną sprawą jest to że Ty nie masz do czego wsadzić tych żywic ;)

oj będzie ciężko

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.