eljot Opublikowano 25 Stycznia 2012 #11 Opublikowano 25 Stycznia 2012 ciężko tak powiedzieć czy to sinice . Yaro a znasz inne paskudztwo które w ciągu 3-4 dni zarasta cały piach?
yaro Opublikowano 26 Stycznia 2012 #12 Opublikowano 26 Stycznia 2012 ale nie widziałem też nigdy pysków które by wcinały sinice. Na pierwszy rzut oka też się przychylał bym do sinic, ale czy tak jest na 100%?
eljot Opublikowano 26 Stycznia 2012 #13 Opublikowano 26 Stycznia 2012 ale nie widziałem też nigdy pysków które by wcinały sinice. Moje tam sobie je skubnęły ale nie napisałbym żeby się zajadały A ponoć spirulina to też odmiana sinic
devil102 Opublikowano 26 Stycznia 2012 Autor #14 Opublikowano 26 Stycznia 2012 PO4 - 0,6 PH - 7,5 Takie mam parametry wody, podmiana była w tamtym tygodniu. Ale przy okazji zrobiłem test w 450 i to mnie bardziej martwi tam PO4 mam na poziomie 1,8 zastanawiam się co z tym zrobić czy taki poziom zaszkodzi pyskom, w tym baniaku glon porasta tylko szyby i trochę na wapieniu. Może dokupić jeszcze jeden kubelek np jbl 900 i go wypełnić tylko nitrax i coś na fosforany?
eljot Opublikowano 26 Stycznia 2012 #15 Opublikowano 26 Stycznia 2012 To zmierz jeszcze NO3 i poczytaj http://forum.superakwarium.pl/sinice-zielenice-i-stosunek-redfielda-nieco-dlugie-t31264.html No i weź pod uwagę że podobno "klasyczne" testy na PO4 są mało dokładne.
devil102 Opublikowano 26 Stycznia 2012 Autor #16 Opublikowano 26 Stycznia 2012 W małym mam no3 20 W dużym 60 Pytanie z innej beczki czy jak będę miał wysokie fosforany a resztę w normie to czy oprócz glonow moje ryby bedą miały problemy zdrowotne?
eljot Opublikowano 26 Stycznia 2012 #17 Opublikowano 26 Stycznia 2012 Wysokie fosforany to duże prawdopodobieństwo sinic które dobre nie są. Pobierają sporo tlenu, mogą wydzielać szkodliwe a niektóre odmiany nawet toksyczne związki. Imho lepiej kupić absorber i mieć je z głowy.
devil102 Opublikowano 26 Stycznia 2012 Autor #18 Opublikowano 26 Stycznia 2012 W 450 mam eheima 2228 i atmana z gęsta gabka, eheim zasypany substartem pro, czy jest sens dołączyć do tego zestawu jbl e900 zasypanego nitraxem absorberem fosforanow i węglem? Kupiłem dziś eheima 2226, czym go zasypać? W 2228 mam na dole ceramikę mech i w dwóch następnych substartpro.
eljot Opublikowano 28 Stycznia 2012 #19 Opublikowano 28 Stycznia 2012 czy jest sens dołączyć do tego zestawu jbl e900 zasypanego nitraxem absorberem fosforanow i węglem? Pewnie że możesz dołożyć (choć węgla bym tam nie dodawał). Kupiłem dziś eheima 2226, czym go zasypać? Zostawiłbym górny koszyk z gąbkami (będzie miejsce na ew absorbery) resztę zasypałbym bio-ceramiką.
devil102 Opublikowano 29 Stycznia 2012 Autor #20 Opublikowano 29 Stycznia 2012 W drugim kubeł zasypalem dolny koszyk do połowy substrat pro i phos z jbl, a w drugim górnym phos bionitraex jbl i kilo grysu koralowego. Zobaczymy co z tego wyjdzie. -- Po dwóch dniach od uruchomienia drugiego filtra zmieniły się trochę parametry: NO 2 wzrosło do 0,1 Ph 7,5 NO 3 spadło z z 40 do 10 PO4 z poza skali spadło do niewykrywalnego Tak ze ogólnie się poprawiło tylko martwi mnie skok do góry NO2, zastanawia mnie dlaczego się tak dzieje?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się