devil102 Opublikowano 25 Stycznia 2012 #1 Opublikowano 25 Stycznia 2012 Witam, ostatnimi czasy obserwuję ciekawy widok w swoim akwa, a mianowicie z glonów które porastają moje piaskowce co jakiś czas wzbijają się bąbelki powietrza, zupełnie jak z kamienia z napowietrzacza. Co to może być czy to może być niebezpieczne dla moich pysków?
eljot Opublikowano 25 Stycznia 2012 #2 Opublikowano 25 Stycznia 2012 Bąbelki najczęściej "wypuszczają" sinice ? Zrób fotkę swoich glonów.
devil102 Opublikowano 25 Stycznia 2012 Autor #3 Opublikowano 25 Stycznia 2012 ok zrobię. tylko moje glony są zielone jak dywan i pokrywają również piach po 3-4 dniach od podmiany pokrywają dywanem prawie caly piasek.
eljot Opublikowano 25 Stycznia 2012 #4 Opublikowano 25 Stycznia 2012 tylko moje glony są zielone jak dywan i pokrywają również piach po 3-4 dniach od podmiany pokrywają dywanem prawie caly piasek. No to na 99% masz sinice
devil102 Opublikowano 25 Stycznia 2012 Autor #5 Opublikowano 25 Stycznia 2012 i co mam teraz z tym zrobić ?
eljot Opublikowano 25 Stycznia 2012 #6 Opublikowano 25 Stycznia 2012 IMHO masz zbyt dużo fosforanów (patrz Stosunek Redfielda) i samo zaciemnienie + podmiana niewiele da a problem powróci. Najprościej użyć absorbera fosforanów. Mogę polecić Seachem PhosGuard, ogólnie celuj w to co używają morszczacy
lechos Opublikowano 25 Stycznia 2012 #7 Opublikowano 25 Stycznia 2012 Pozbądź się tego ile się da mechanicznie (z piachu wężykiem do spuszczania), podmianka z 50% wody, zaciemnienie całkowite zbiornika na dobre kilka dni i napowietrzanie. Możesz również jeśli posiadasz włączyć lampę UV i zapodać węgiel do filtra.
nabe Opublikowano 25 Stycznia 2012 #8 Opublikowano 25 Stycznia 2012 ... zrób jak radzi Kunta.Trzeba zwalczyć przyczynę.Oczywiście najpierw oznacz azotany i fosforany testem.
devil102 Opublikowano 25 Stycznia 2012 Autor #9 Opublikowano 25 Stycznia 2012 NO2 - 0 NO3 - 10 NH4 - 0 testy kropelkowe JBL Na fosforany nie mam ale w takim razie kupię jutro. czy to paskudztwo może zaszkodzić pyskom? Bo z tego co obserwuję to one to nawet nieźle opychają cały stadem.
yaro Opublikowano 25 Stycznia 2012 #10 Opublikowano 25 Stycznia 2012 ciężko tak powiedzieć czy to sinice .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się