Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

mam takie pytanie: jak sie nazywa gatunek pyszczaka ktory jest na puszce pokarmu ''malawi'' (ten z zoltym brzuchem) , kiedys mialem go w akwarium ale niewiem jak sie nazywa?

Opublikowano

Zależy czy na puszce dla NYASA czy NYASA/MBUNA .

Na puszce dla nyasa jest Metriaclima sp zebra chilumba Luwino Reef, druga ryba przypomina Dimidiochromis compressiceps ale nie w tym ubarwieniu. Na puszce dla nyasa/mbuna też Luwino Reef i Labidochromis Hongi. Ale nie sugeruj się ubarwieniem ryb na tych opakowaniach bo ktoś tam sporo przesadził z kolorami, porównaj sobie zebre z jednej i drugiej puszki.

Opublikowano

dziekuje za pomoc,

wydaje mi sie ze to chyba hongi, kolory na puszce sa troche przesadzone ale ryba ktora mialem w akwarium wygladala identycznie z ta z puszki.

Byla dosc agresywna-dominujacy samiec zabijal mniejsze wlasnego gatunku, potrafil ostro konkurowac i odpierac ataki auratusa ktory jak wiadomo jest bardzo agresywny.

Samiczki byly koloru brazowego i osiagaly niewielkie rozmiary w porownaniu z samcem (samica ok 7-8cm , samiec 12-13cm)

Na youtube widzialem wiele hongi, o rozmaitym ubarwieniu, ale identyczna jak ta z puszki ktora mialem w akwarium jeszcze niewidzialem.

Kolega od ktorego mialem te hongi mowil ze to rdzawe( czyli I.Sprengerae ) oczywiscie wedlug mnie to nie ta ryba , raczej przychylam sie do twierdzenia ze to hongi.

Mialem je kilka lat temu, i jak na razie nigdzie na nia nie trafilem-ani w sklepach akwarystycznych, ani na wroclawskiej gieldzie akwarystycznej.

Opublikowano

Tak w charakterze ciekawostki - dostałem info od przedstawiciela Tropicala. Wszystko się zgadza poza tym że na puszce dedykowanej pod nyasa na drugim planie mamy Aulonocara "rubescens". A pod Mbuna zdjęcie Luwino Reef robili na Maisona.

Opublikowano

Koledzy,a co myślicie o tych Labidochromis hongi sweden -ach? Widziałem je,faktycznie kolor mają mocniejszy ale trzeba karmić pod kątem koloru bo to tak jak z dobrym kremem do twarzy dla kobiet zasada - przestajesz używać traci się efekt działania:)

Opublikowano

Mam kolegę serdecznego na drugim końcu Polski ,ostatnio dużo o nich piszemy i rozmawiamy.Ma stado dorosłych,widziałem faktycznie piękne i co ciekawe samice też są ładnie ubarwione..Co do agresji podobno aż takiej ostrej nie mają co mnie trochę zdziwiło.Problemem jest ich cena w Polsce ..Bardzo droga ryba w tej chwili,na tan-malu za dorosłego wołają około 80zł. to wariactwo..

--

Cyklop-eeze faktycznie jest klasa ale cana za 50g. około 50zł. to dla normalnego człowieka w tych czasach jest duży koszt...Drogie te czasy mamy a pensje w miejscu stoją;")

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.